Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wentylator nawiewu

  1. #1
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie Wentylator nawiewu

    Spalił mi się dziś rano wentylator nawiewu. Jest kilka opcji na wymianę i jak ktoś ma doświadczenia już z tym to proszę podpowiedzieć:
    1. Na Allegro ogłasza się jakiś gość, który regeneruje te wentylatory, daje roczną gwarancję i jak do niego dzwoniłem to wyglądało, że naprawdę wie co robi, cena 280zł. Ale najgorsze jest to, że trzeba mu to wysłać i czekać, dodatkowo nie każdy da się w ogóle naprawić.
    2. Kupno używki, też ok. 250-270zł ale wiadomo jakie jest ryzyko
    3. kupno nowego (Magneti ok 600zł, zamiennik ok 450zł). Niby najlepsza opcja, ale też najbardziej kosztowna. Dodatkowo nie gwarantuje sukcesu bo czytałem że po roku nowy też bez problemu może paść.

    Najbardziej by mi pasowało kupić używkę, a mając stary w ręku, na spokojnie znaleźć kogoś w mojej okolicy kto mi przewinie uzwojenia żebym miał kolejny zapas bo w końcu to tylko silnik i musi się to dać naprawiać. Macie jakieś dobre czy złe doświadczenia z używanymi?

    Tak w ogóle to na ile czasu się nastawiać żeby wymienić to ustrojstwo nie rozpinając klimy i co trzeba przy okazji zepsuć, bo czytałem różne wersje.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Jak chcesz to mam używkę, za namową mechanika wymieniłem niedawno swój na nówkę Magneti (zamienników nie poleca) za kupę kasy przy okazji wymiany nagrzewnicy żeby dwa razy tego nie dłubać . Zaglądałem do tego wentylatorka, wygląda ok, a raczej nie będę go potrzebował przez najbliższych kilkaset tysięcy km. Oczywiście nie mam pojęcia, ile jeszcze pochodzi, jeśli jest od nowości w aucie to ma nakulane 210kkm. Plus względem opcji 2. - na pewno nie wezmę za niego 250zeta . Ale to pingnij mnie na PW jakby co.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    widze ze jestes wytrzymały, moim zdaniem 500zł zeby miec ciepło w samochodzie nie jest wygorowaną kwotą mozesz tez poszukać z anglikow ja 3 lata temu kupiłem za 150zł i jakos chodzi ale czasem sie zacina i trzeba kablami poruszać

    a jestes pewny ze sie spalił?? pali bezpieczniki??

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Ja niedawno demontowałem ten wentylator, ale ogólnie rozbebeszałem całe podszybie, więc nie powiem jak to jest z demontażem bez rozpinania klimy.
    W sumie jeśli by się nie dało tego zrobić to polecam profilaktycznie wymienić tę nieszczęśliwą nagrzewnicę, prawie jedna praca, a święty spokój na długo.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  5. #5
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    widze ze jestes wytrzymały, moim zdaniem 500zł zeby miec ciepło w samochodzie nie jest wygorowaną kwotą mozesz tez poszukać z anglikow ja 3 lata temu kupiłem za 150zł i jakos chodzi ale czasem sie zacina i trzeba kablami poruszać

    a jestes pewny ze sie spalił?? pali bezpieczniki??
    Piszesz, że 500zł to mało, a sam kupiłeś używkę Mogę wydać te 500zł na wentylator, ale jak padnie mi po roku to się ostro wk. a taka opcja jest jak najbardziej możliwa. Dlatego wolę kupić używkę a ten uszkodzony zregenerować i niech czeka na swoją kolej w garażu bo pewnie ta kolei przyjdzie. Samochodu używam głownie w zimie, jak jest ciepło latam na 2oo i takie niespodzianki ze strony auta nie są mile widziane bo muszę teraz kombinować z szukaniem części zamiast wsiadać i jeździć. Naprawdę lubię ten samochód, ale takie akcje sprawiają, że nie chce mi się na niego wydawać kasy i dawać mu "tego co najlepsze". A spalił się na pewno, ten dym był bardzo wymowny, bezpieczniki też pali od razu.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    wazne jest zeby wymieniać dosc czesto filtr kabinowy i nie męczyc go za bardzo czyli bieg max 4 i unikać trybu auto wtedy napewno ci bedzie słuzył, jak pali bezpieczniki to sprawa jest jasna napewno sie spalił..

    z uzywką to akurat miałem szczęscie bo plastik wirnika był jak nowy, biały niezakurzony czyli ktos w anglii musiał go krótko przed sprzedażą zmieniać.. probuj moze tez ci posłuzy tylko z tą wymianą tam jest tragedia, szczególnie teraz jak są twarde plastiki..

  7. #7
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Twarde plastiki to pikuś. Gorzej, że ręce marzną po 5 minutach. Dlatego poczekam aż wzrośnie temp. do ok zera bo mechanikowi żadnemu tego nie dam, zaraz mi szybę zbije albo coś jeszcze innego wymodzi.

Podobne wątki

  1. Nie działa wentylator nawiewu
    Utworzone przez olo156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-02-2019, 19:40
  2. Wentylator nawiewu nie działa
    Utworzone przez Lukaszj88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 16:11
  3. Wentylator nawiewu
    Utworzone przez zgrad w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 19:33
  4. wentylator nawiewu
    Utworzone przez _RAFI_W w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 13:37
  5. [33] Wentylator nawiewu
    Utworzone przez fafa w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 10:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory