Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: 156 2.5 v6 dolot

  1. #1
    karti20
    Gość

    Domyślnie 156 2.5 v6 dolot

    Witam

    Znalazłem dzis na allegro.pl

    http://moto.allegro.pl/cold-air-inta...212899477.html

    Co sądzicie o tym ??
    Może pomóc czy zaszkodzi ??
    Może ktos sprawdzał ?

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    były Alfa Romeo 156 2.5 V6, 1.6 TS
    Postów
    181

    Domyślnie

    no właśnie: czy w V6 warto grzebać przy dolocie czy bez dalszych porzeróbek jest to bez sensu. Ja zastanawiam się też nad zwykłym wkładem K&N - posiada to ktoś w swojej V6 ? W przyszłości planuje zmienić wydech i wystroić na hamowni mapę.
    Blog motoryzacyjny - Zapraszam, coś o alfach też się znajdzie

    Darmowy katalog stron

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amadi90 Zobacz post
    no właśnie: czy w V6 warto grzebać przy dolocie czy bez dalszych porzeróbek jest to bez sensu. Ja zastanawiam się też nad zwykłym wkładem K&N - posiada to ktoś w swojej V6 ? W przyszłości planuje zmienić wydech i wystroić na hamowni mapę.

    Koszty-osiagi beda nie adekwantne do ceny. Filtra szukaj typu Dryflow bo KN jest olejowany i z czasem moze sie to odbic na przeplywce.
    Ostatnio edytowane przez -BamBosZek- ; 22-03-2012 o 22:24
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amadi90 Zobacz post
    no właśnie: czy w V6 warto grzebać przy dolocie czy bez dalszych porzeróbek jest to bez sensu. Ja zastanawiam się też nad zwykłym wkładem K&N - posiada to ktoś w swojej V6 ? W przyszłości planuje zmienić wydech i wystroić na hamowni mapę.

    Byl juz podobny temat na forum.Musicie poszukac.Zamiast tego dolotu to juz chyba lepiej zainwestowac w barany od 3.0.Efekt wtedy moze jakis byc ale tez raczej nie za duzy a koszty powinny byc nizsze.Generalnie z V6 ciezko jest cos wymodzic bez wiekszego nakladu finansowego i bez ingerencji w wieksze przerobki.Moje zdanie jest takie ze nie warto wywalac 500-600 zl na cos co przyniesie efekt placebo.Ktos kiedys podawal na forum ze same nowe mapy to koszt rzedu 1500-1800zl,doliczyc do tego przerobke kompletnego wydechu od kolektora to nie wiem czy starczy na to 4000zl a mocy moze wtedy przybedzie jakies 10km i to przy dobrych wiatrach i z 15Nm,chyba ze jestes w stanie sam sobie taka modyfikacje wykonac i wtedy koszty beda takie co zakup materialow.Moje zdanie jest takie ze lepiej za te pieniadze doprowadzic V6 do stanu idealnego lub zblizonego do idealnego a jak ktos ma juz idealny stan to odlozyc i trzymac na przyszle naprawy no chyba ze ktos nie liczy sie z kosztami.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    Zgadza sie. Juz lepiej kup sobie bmc cda w karbonowej obudowie. A najlepiej zainwestuj sobie w zawieszenie lub hamulce.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Co do tematu. Poruszałem na forum temat właśnie tego dolotu. Byłem w kontakcie z firmą sprzedający owy dolot. Wraz z kilkoma kolegami z forum doszliśmy do wniosku, że nie warto tak drastycznie grzeba przy dolocie w V6. Nigdy nie jest wiadomo czy nie spadnie moment w dolnym zakresie. W dodatku dostałem na maila instrukcje montażu tego dolotu to pozostawia troche do życzenia, a sam filtr pozostałby bez zabudowy zaraz pod zderzakiem co wiązałoby się z szybkim uszkodzeniem przepływki.

    W rezultacie odstawiłem ten dolot i zamiast tego mam teraz zamontowane kolektory wraz z podstawami od 3.0 + wkład K&N. Różnica jest widoczna, ale w nie dużym stopniu. Ale czego mamy się spodziewać po tak prozaicznych modyfikacjach.

    Co do modyfikacji w V6 jak ktoś tu pisał, nie zgodze się. Robiąc:
    dolot z 3.0
    CDA
    kompletny wydech
    mapa
    Spokojnie można uzyskachć 30KM i 25Nm, a jeżeli ktoś pokusi się o sportowe wałki efekt będzie jeszcze lepszy.
    Wiem, że koszty nie są małe takich zabiegów i można polemizować czy mody czy swap jest bardziej efektywny.
    Jeżeli miałbym jednorazowo większy budżet śmiałobym wykonał swapa.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KwachuGSE
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra Siewierska (Śląsk)
    Auto
    Byla 156 1.8 TS, 166 2.5 V6 !,jest Golf IV 1.9 TDI 155 PS 327 Nm i BMW 7 e38.
    Postów
    304

    Domyślnie

    Mowicie o calym kolektorze dolotowym z 3.0?? cos takiego??a te niklowane rury w 2.5 i w 3.0 maja taka sama srednice?
    tutaj znalazlem cos takiego http://allegro.pl/kolektor-ssacy-alf...193640093.html
    "Osoby które potrzebują czterech kółek i przymocowanego do nich fotela kupują sobie BMW albo Vectrę, ale Ci którzy są świadomi, Ci którym zależy, Ci którzy chcą by układ kierowniczy mówił, a silnik zanosił się rykiem - Ci kupują Alfy" - J. Clarkson


  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    NIe, mowa jest jedynie o baranach tych chromowych + podstawy (element łączący barany i głowicę).

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marcu_marcin
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2,5 V6 24V SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    A co powiecie na wkład filtra Pipercross do oryginalnego dolotu...
    Ma to jakiś negatywny wpływ na przepływomierz ?

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KwachuGSE
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra Siewierska (Śląsk)
    Auto
    Byla 156 1.8 TS, 166 2.5 V6 !,jest Golf IV 1.9 TDI 155 PS 327 Nm i BMW 7 e38.
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał ExO Zobacz post
    NIe, mowa jest jedynie o baranach tych chromowych + podstawy (element łączący barany i głowicę).
    Aha juz kumam Dzieki wielkie. Tez myslalem cos o wydechu ale raczej nic to nie da no chyba ze tylko bedzie niemilosiernie glosno
    "Osoby które potrzebują czterech kółek i przymocowanego do nich fotela kupują sobie BMW albo Vectrę, ale Ci którzy są świadomi, Ci którym zależy, Ci którzy chcą by układ kierowniczy mówił, a silnik zanosił się rykiem - Ci kupują Alfy" - J. Clarkson


Podobne wątki

  1. Dolot dla JTD 16v
    Utworzone przez omen w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 06-12-2020, 11:19
  2. Dolot 156 2.5 V6
    Utworzone przez Modliszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 23:01
  3. [146] Dolot 2.0 TS 16v
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 16:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory