Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Temat: Konserwacja podwozia

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał ToHrn Zobacz post
    Uwierz mi i majstrowi, że takiej operacji nie da się wykonać w ciągu, tak jak piszesz, ok. 10 godzin. Na samo podwozie musisz liczyć ok. 1,5 do 2 dni. Najpierw trzeba je umyć, poczekać aż wyschnie, poprawić wszelkie niedoskonałości i dopiero wtedy nałożyć masę zabezpieczającą. Jeśli dorzucisz do tego profile zamknięte (wnętrze maski, klapy bagażnika, drzwi, słupków, progów, podłużnic, belek i innych przekrojów zamkniętych), połączenia i zawinięcia blach, to cała operacja rozciąga się w sumie do ok. 3 dni.
    Ja rok temu zabezpieczałem swoją GT kompleksowo (podwozie + profile zamknięte, połączenia i zawinięcia blach) w Meti-Car naul. Roosevelta 5 w Łodzi. Samochód zaprowadziłem na 8:00 w środę, a do odbioru był dopiero ok. 14:00 w piątek. Sami mówili, że często mają takich klientów, którzy chcą oddać auto rano przed pracą, a już popołudniu odebrać gotowe. Wtedy oni tłumaczą komuś takiemu, że jeśli konserwacja ma być wykonana porządnie i skuteczna, to samochód musi swoje odstać, bo suszenia nie da się przyspieszyć, a przecież na mokro się nie konserwuje.
    Opinii o nich w Internecie nie ma może zbyt wiele, ale te którą można znaleźć są pozytywne (choćby Forum Mazdy MX-5) i ponoć nawet sprzedawcy Forda w Łodzi kierują do nic wszystkich swoich klientów, łącznie tych z nowymi, podkreślam nowymi, samochodami (bo jak wiadomo Fordy wyjątkowo smakują korozji ).
    W najbliższym czasie będę jechał na mycie podwozia i przegląd kontrolny po roku oraz ewentualne uzupełnienie ubytków - oczywiście wszystko za darmo w ramach zeszłorocznej usługi i gwarancji .
    Jaki koszt?

    Wysłane z mojej Nokii 3310
    za pomocą Tapatalk 2

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar eRBe
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Fiat Stilo 3D 1.8
    Postów
    211

    Domyślnie

    Jeśli będziecie zainteresowani to my współpracujemy z człowiekiem który ogarnia nam m.in zabezpieczenia podwozia więc możemy pomyśleć o jakiejś akcji grupowej

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał eRBe Zobacz post
    Jeśli będziecie zainteresowani to my współpracujemy z człowiekiem który ogarnia nam m.in zabezpieczenia podwozia więc możemy pomyśleć o jakiejś akcji grupowej
    Ja na pewno bym się pisał na coś takiego ale niestety muszę najpierw połatać podłogę zanim zabezpiecze. No chyba że ten człowiek ogarnia też sztukę blacharska. ;-)

    Wysłane z mojej Nokii 3310
    za pomocą Tapatalk 2

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar eRBe
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Fiat Stilo 3D 1.8
    Postów
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi.ldz Zobacz post
    Ja na pewno bym się pisał na coś takiego ale niestety muszę najpierw połatać podłogę zanim zabezpiecze. No chyba że ten człowiek ogarnia też sztukę blacharska. ;-)

    Wysłane z mojej Nokii 3310
    za pomocą Tapatalk 2
    Mamy jednego gościa który świetnie ogarnia takie tematy. Po weekendzie prześlę Ci do niego numer

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał eRBe Zobacz post
    Mamy jednego gościa który świetnie ogarnia takie tematy. Po weekendzie prześlę Ci do niego numer
    Dzięki! Czekam.

    Wysłane z mojej Nokii 3310
    za pomocą Tapatalk 2

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar eRBe
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Fiat Stilo 3D 1.8
    Postów
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi.ldz Zobacz post
    Dzięki! Czekam.

    Wysłane z mojej Nokii 3310
    za pomocą Tapatalk 2
    Poszło PW

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar ToHrn
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD M-jet Distinctive '04
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi.ldz Zobacz post
    Jaki koszt?
    Przepraszam, że tak późno, ale nie dostałem żadnego powiadomienia o odpowiedzi w tym temacie i dopiero teraz tu "wdepnąłem" :-(.Pewnie już "po ptokach", ale dla potomnych podam, że koszt to (w zeszłym roku) 620 zł (jak już wcześniej pisałem podwozie, nadkola, profile zamknięte (progi, słupki, drzwi, klapa bagażnika, maska silnika, połączenia i zawinięcia blach)).
    --
    Pozdrawiam,
    Tomek "ToHrn"

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Panowie pamiętajcie o profilach zamkniętych zwłaszcza progów !!! Wiele osób konserwuje tylko spód a rdza wychodzi o wewnątrz.
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar ToHrn
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD M-jet Distinctive '04
    Postów
    58

    Domyślnie

    Moim zdaniem to podstawa dobrego zabezpieczenia antykorozyjnego. Nie bardzo rozumiem jak można robić konserwację tylko podwozia i nadkoli. Niby wszystko ładnie wygląda, ale w środku... no właśnie, w końcu po jakimś czasie konstrukcję nośną samochodu mogą stanowić progi, które w kupie będzie trzymał tylko lakier, bo w ich wnętrzu będzie już tylko rdzawy pył.
    Przy okazji WAŻNA SPRAWA, pytajcie speców od zabezpieczenia, czy konserwując profile zamknięte korzystają z otworów technicznych w tych elementach, czy dla uproszczenia sobie roboty wiercą w nich dziury np. w progowej części słupków, które później zatykają plastikowymi spinkami montażowymi, przez które przy myciu czy opadach deszczu radośnie wpływa sobie woda. Dlaczego o tym, piszę? Bo są tacy, którzy stosują takie patenty, a powiedzieć, że to kiepski pomysł, to powiedzieć za mało. Miałem tak w Punto I, które oddałem do konserwacji na ul. Mimozy 35 w Łodzi. Niby zakład z "tradycją", istnieje od 1979 roku, a tak naprawdę to zwykłe "druciarstwo" pełną gębą . Dzisiaj wywiesiłbym gościa na pobliskiej latarni za coś takiego i kazał mu płacić za, poniekąd zniszczenie samochodu, ale wtedy nie wiedziałem jak wygląda prawdziwa robota i dałem się nabrać na ten "profesjonalizm". To tyle ode mnie, bez odbioru .
    --
    Pozdrawiam,
    Tomek "ToHrn"

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    porządna konserwacja musi kosztować min 500zł kto zrobi to sam od podstaw to zobaczy ile z tym roboty by to wszystko ogarnąć
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

Podobne wątki

  1. konserwacja podwozia
    Utworzone przez plew w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 19:48
  2. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 23:10
  3. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez jahu w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 21:23
  4. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez Karol147 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 00:39
  5. [145] Konserwacja podwozia.
    Utworzone przez ADI_BoXER w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory