Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Temat: Konserwacja podwozia

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar eRBe
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Fiat Stilo 3D 1.8
    Postów
    211

    Domyślnie

    Cześć i czołem

    Jeszcze w tym miesiącu przenosimy się do nowego lokalu (ul. Tuszyńska, okolice Śląskiej i Rzgowskiej) i tam poszerzamy naszą działalność m.in o zabezpieczanie podwozia, prostą mechanikę pojazdową a niebawem usuwanie wgniotek metodą PDR czy naprawy lakiernicze typu smart. Jeżeli jesteście zainteresowani zabezpieczeniem podwozia to zapraszamy, pomyślimy może o jakiejś promocji jeśli byłoby paru chętnych

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zeb
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm 170PS by CinSoft, Black AR 147 GTA
    Postów
    453

    Domyślnie

    I to jest dobra wiadomość

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Czy co będzie w ofercie konserwacji podwozia? Zabezpieczenie całkowicie zdrowej podłogi czy ewentualnie jakieś łatanie również?

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    A takie parkingowe rysy i lekkie przytarcia ogarniacie bez lakierowania? Jeśli tak to niestety miałbym się z czym do Was wybrać

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    Wstawiam foty poglądowo jak powinno przeprowadzać się konserwacje. Jest człowiek, który zabezpiecza podwozia/profile w ten sposób pod Szczecinem, także bardzo daleko ale ja sam jechałem mu auto odstawić, a ponad 500 km w jedną stronę mam. Demontowane jest praktycznie wszystko - tu na przykładzie 2 szt. BMW - zawias w tym belka, kolumny, wał napędowy etc. To co trzeba, jest spawane itd.:











    Radzę uważać na zlecanie takich czynności nieodpowiednim ludziom - mnie kiedyś po prostu umyto podwozie i "zapaćkano" podwozie bez jakiegokolwiek demontażu.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    idąc tą myślą trzeba by zdemontować całe zawieszenie belkę amortyzatory itp... a idąc dalej tą myślą rozebrać środek zabezpieczyć całość również od wewnątrz i koszt by pewno wyniósł z 2 tyś zł także wątpie by byli by chętni na takie zabiegi
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    właśnie to co napisałeś wchodzi w zakres "usługi" demontaż wszystkiego + b. dokładne mycie chemią + profile zamknięte po demontażu wnętrza.

    no cóż, jak wszystko, konserwacje może być wykonana albo dobrze albo słabo. Zapaćkanie wszystkiego smołą to nie jest rozwiązanie.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar ToHrn
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD M-jet Distinctive '04
    Postów
    58

    Domyślnie

    Tak z ciekawości na przyszłość i by mieć odpowiedni punkt odniesienia, jeśli to nie tajemnica, ile taka operacja trwa i ile kosztuje? Nie ukrywam, że użycie stwierdzenia "porządna robota" w odniesieniu do efektu tej pracy to zdecydowanie za mało.
    Ostatnio edytowane przez ToHrn ; 16-10-2014 o 17:00

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    Operacja trwa różnie - nawet kilka tygodni - mój samochód "robi się" już ze 2 tygodnie, dojdą jeszcze kolejne 2. Spowodowane jest to tym, że robione jest przez wykonawcę niejako poza jego regularną pracą (która nie jest regularna ), dodatkowo jest wieloetapowa, czyli dogłębne mycie, podkład, masa uszczelniająca i dopiero konserwacja - choć zapewne jest to wszystko do dogadania, ale poszczególne etapy też potrzebują upływu czasu - schnięcie itd. Za podstawę, czyli zabezpieczenie - niewiele więcej niż połowa tego w jaką kwotę strzelił EGONZGIERZ - zakładając, że nie będzie żadnego spawania itd. Nie wiem jak z ceną innej marki (i czy to w ogóle możliwe) niż BMW.

    Ja, po tym jak zobaczyłem foto z jego pracy, nie wyobrażałem sobie żebym mógł komukolwiek innemu oddać samochód na taką robotę, a z Wawy jak mówię, jechałem ponad 500 km...

    2 jeszcze foto mojego auta - przed i po wstępnym myciu - zmywaniu kilkuletniego zabezpieczenia położonego metodą zapaćkania...






    i jeszcze 2 foto ku przestrodze - to mocowanie tylnej belki po jej zrzuceniu. Dodam że samochód ogólnie baaardzo zdrowy. Jak kto chce sobie rudą zakonserwować w miejscu gdzie jej nie widać to polecam właśnie zapaćkanie wszystkiego bez zdejmowania poszczególnych elementów...



    i po wstępnej robocie:





    przy okazji można sobie wypiaskować poszczególne graty






    a teraz proponuję podzwonić po zakładach w Łodzi i zapytać po ile konserwują. Strzelam, że jedno - dwudniowa robota to koszt 600-800 zł po opłukaniu podwozia karcherem...
    Ostatnio edytowane przez beatles ; 16-10-2014 o 19:49

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar ToHrn
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD M-jet Distinctive '04
    Postów
    58

    Domyślnie

    Powiem krótko "WOW", robota robi WIELKIE wrażenie, podobnie jak względnie niska cena. Szczerze powiedziawszy to bardziej profesjonalna rewitalizacja/odrestaurowanie, niż zwyczajne zabezpieczenie antykorozyjne. Z tego co rozumiem, ten zakład zajmuje się tylko i wyłącznie BMW? Szkoda, bo dobrze byłoby mieć na wszelki wypadek kogoś takiego do Alfy.
    Co do cen w Łodzi to trafiłeś w "dychę", 2-3 dniowe zabezpieczanie kosztuje właśnie ok. 600-700 złotych. Biorąc to pod uwagę, to koszt takiej gruntownej renowacji w Szczecinie wydaje się być prawdziwą okazją.
    Jeśli to możliwe, to wrzuć fotki po zakończeniu wszystkich prac .
    Ostatnio edytowane przez ToHrn ; 18-10-2014 o 14:57

Podobne wątki

  1. konserwacja podwozia
    Utworzone przez plew w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 19:48
  2. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 23:10
  3. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez jahu w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 21:23
  4. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez Karol147 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 00:39
  5. [145] Konserwacja podwozia.
    Utworzone przez ADI_BoXER w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory