Strona 11 z 37 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 368

Temat: Dobry mechanik Łódź

  1. #101
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Aha. I specjalnie po to zalogowałeś się na forum, a na którym spędziłeś całą minutę, żeby taki obiektywny post wrzucić ? No to fajnie.

  2. #102
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kacu6na9
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Chechło Pierwsze, Łódź
    Auto
    Było : AR 156SW, Saab 9-3 Będzie coś włoskiego
    Postów
    324

    Domyślnie

    Szybka diagnostyka to i szybko post machnięty co tu sie rozpisywać ;p

  3. #103
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    zna ktoś typa z transportowej 3??robił ktos cos u niego?
    Moja cwaniara BY LITROWY 3.0v6SW QTRONIC http://www.youtube.com/watch?v=hJHuK...ature=youtu.be
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/70296-litrowe_ar156sw_2_5v6_q.html

  4. #104
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    Piszę po małym opóznieniu...
    Nie polecam w ogólnym rozrachunku warsztatu na Wileńska 11 w Łodzi. Polecani lub niepolecani na tym forum Alfa Team, Lancia Team, Elteam czy Zbynio Team czy jak im tam aktualnie jest.

    Po obróceniu panewki w AR GT 2.0 JTS co zdarzyło się Łodzi kupiliśmy u nich silnik i zamówiliśmy przekładkę.
    tutaj na 3 stronie moje pierwsze odczucia co do ich serwisu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/lodz...m_lodzi-3.html

    Po tym wszystkim jeszcze raz miałem do czynienia z nimi - kiedy siostra zgubiła 2l płynu chłodniczego w kilka minut. Odstawiliśmy im samochód na sprawdzenie usterki. Zdarzyło się to jakieś 2 tygodnie od przeprowadzonego u nich SWAPa. Elteam nie znalazł nic niepokojącego, jednak po długich naciskach żeby szukali problemu - bez uprzedzenia co i jak wymienili termostat - cena termostatu wyższa o 30 % niż cena z allegro - wiem, że warsztaty zarabiają na częściach, ale wiem też za ile kupują cześci - ta cena to trochę przegięcie - cena wymiany też sporawa, bo chyba 250 zł policzyli...

    No nic, szkoda że nie uprzedzili, nie lubię takiego zachowania ze strony mechaników, ale co zrobić. Nic się nie stało, ale trochę człowiek się czuje robiony w bambuko po takim zachowaniu warsztatu.

    Po miesiącu silnik wyzionął ducha. Kompresja powiedziała papa Z Elteamem się w tej sprawie już nie kontaktowałem bo po ich podejściu do klienta nie chciało mi się szarpać. Zrobiliśmy w innym warsztacie remont silnika. Mechanik który robił remont stwierdził, że silnik wygląda jakby przebieg był bardzo duży. Śladów przegrzania brak.

    Także ostatecznie, trochę subiektywnie, trochę obiektywnie - nie polecam.
    Ostatnio edytowane przez beatles ; 15-10-2014 o 13:57

  5. #105
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Kupiles silnik , po miesiacu sie wysral i nie sprobowales nawet z nimi rozmawiac o kosztach itp ??

    No ale kto bogatemu zabroni








  6. #106
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Dokładnie - z tego postu jak i poprzedniego tematu jaki przytoczyłeś wynika ze elteam był ok, sprzedali Ci silnik ktory padł wiec pewnie masz fv przez co rownież gwarancje. Nic nie próbowałeś zrobić a psy wieszasz. Dla mnie nie w porządku.

  7. #107
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    Hola, hej, prrr. Nie wieszam psów. Opisałem stan faktyczny, co się z samochodem działo, co zlecałem warsztatowi i wszystko z tym związane. Moja subiektywna opinia to jedno zdanie na końcu ostatniego posta. Kurs czytania ze zrozumieniem dla wytrawnych użytkowników forum się kłania, no offence.

    1. silnik który kupiłem istotnie, miał gwarancje rozruchową udzieloną przez warsztat ale z tego co kojarzyłem to 2 tygodnie. Silnik wytrzymał dłużej.

    2. mój czas jest więcej warty od kosztów remontu, święty spokój i pieniądze osoby która płaciła za remont również.

    3. zakładając, że by mi się chciało walczyć z warsztatem - nie było do tego narzędzi i szans na jakąkolwiek wygraną przy założeniu, że warsztat wypnie dupsko, a doświadczenie z nim nauczyło mnie, że tak by zrobił. Począwszy od odstawienia im samochodu na robotę usterki układu chłodzenia (wycieku), gadka z warsztatem była trochę na zasadzie "gadaj z dupą, to cie osra".

    Kupiony został używany silnik - prawda jest taka, że to my - jako kupujący ponosimy praktycznie 100% ryzyko jego wadliwości. Tak jest w praktyce.

    Także, moi drodzy - nie napisałem w żadnym momencie, że Elteam to oszuści, bandyci i wogle wogle to mie okradli. Także jak chcecie, to psy sobie sami wieszajcie, ja skończę na opisaniu tego co było i tego co jestem w stanie w 100% stwierdzić, pozostawiając każdemu do oceny sytuację. W samej pracy warsztatu nie podobało mi się:

    - to, że musiałem ich przekonywać że usterka jednak jest - po odstawieniu im auta twierdzili, że wszystko jest OK i nigdzie nie ma wycieku - sory, ale płyn chłodniczy nie dematerializuje się sam z siebie. Nie wiem czemu nie chciało im się tego porządnie zdiagnozować.

    - to, że jak już znaleźli usterkę - cieknący termostat, to wymienili go bez jakiegokolwiek uprzedzenia (dodatkowo baaaaardzo drogo.)

    - to, że godzinę po odbiorze auta po przekładce silnika właściciel ELTEAM (tego zapomniałem napisać) telefonicznie przekonywał mnie, że w JTSie normalne jest falowanie obrotów na biegu jałowym... nie wiem, czemu mechanik twierdzi że jakiekolwiek falowanie obrotów jest normalnym zjawiskiem. Po remoncie obroty nie falują

    - to, że obiecano mi z kwoty prawie 5.000 zł rozmowę o rabacie przy osobistym odbiorze auta, a podczas odbioru z wieeelkim grymasem pokrzywdzenia zjechano z ceny... 100 zł (początkowo 50 zł) Jechałem w jedną stronę ponad 100 km po odbiór. Sory, ale to nie jest poważne zachowanie. Ręce mi opadły.

    To tyle. Co do tego, że silnik się wysrał - cóż - być może to niefart, dlatego nie wypowiadam się w tym temacie.

    Tak jak wspominałem - nie mam przyjemności czegokolwiek ustalać z załogą ELTEAM bo nie podoba mi się ich podejście, a jakąkolwiek korzyść w zaistniałej sytuacji mógłbym odnieść tylko przy ich geście dobrej woli - której, to moim zdaniem nie przejawiali w swoich działaniach.

    Wszelka walka na noże w tej sytuacji byłaby bezsensowna. A uwierzcie mi, z racji wykonywanego zawodu potrafię ocenić kiedy walka na noże ma sens i się opłaca.


    pozdr
    Ostatnio edytowane przez beatles ; 15-10-2014 o 13:56

  8. #108
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Szkoda ze nie napisałeś tego odrazu. W tej sytuacji pozostaje tylko zgodzić sie z faktami. Faktycznie mogli sie postarać lepiej. Troche szkoda kasy - wychodzi na to ze lepiej robic remont bo masz fv i dwa lata jakby cos nie tak sie okazało.
    Coz - życzę powodzenia w dalszych krokach.

  9. #109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    Marcin_M, to też nie jest tak jak piszesz o 2 latach itd.
    Gwarancja, rękojmia i kilka innych to pojęcia odrębne i napisano na ten temat całe książki.

    W wielkim skrócie, to w takich sprawach nie ma sensu uogólnianie. Niestety sprawy jednoznaczne to wyjątek - to co piszesz o 2 latach to jakiś urban legend niestety - gwarancja (jakości) jest dobrowolnym gestem strony (sprzedającego) i może jej wcale nie być. Co innego wady tkwiące w rzeczy, ale to za długi temat, żeby nad nim się zastanawiać na forum

    pozdr

    PS. Samochód jeździ i ma się dobrze

  10. #110
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie Dobry mechanik Łódź

    http://www.federacja-konsumentow.org...zory-pism.html

    Z tego wynika iż zakup silnika ktory padł po miesiącu jak najbardziej mozna zareklamować u sprzedawcy. Fakt 2 tyg gwarancji traci znaczenie przy powołaniu sie na niezgodność z umowa.

    Ale rozumiem niechęć do walki
    Ostatnio edytowane przez Marcin_M ; 15-10-2014 o 21:22

Podobne wątki

  1. dobry elektryk Łódź
    Utworzone przez fajsensiao w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 20:33
  2. Łódź - Laweta - Mechanik
    Utworzone przez makaronek w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 21:43
  3. Mechanik łódź z dojazdem
    Utworzone przez Kreweta w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 13:54
  4. Mechanik Łódź
    Utworzone przez marek445 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 23:32
  5. Łódź - dobry wulkanizator
    Utworzone przez Gabor w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory