Strona 12 z 37 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 368

Temat: Dobry mechanik Łódź

  1. #111
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    http://www.federacja-konsumentow.org...zory-pism.html

    Z tego wynika iż zakup silnika ktory padł po miesiącu jak najbardziej mozna zareklamować u sprzedawcy. Fakt 2 tyg gwarancji traci znaczenie przy powołaniu sie na niezgodność z umowa.

    Ale rozumiem niechęć do walki
    rozróżnić należy jeszcze niezgodność towaru z umową a samą jakość produktu zgodnego z umową. Jest to mocno względne i zależne od sytuacji, ale produkt - w tym wypadku silnik był zgodny z umową w momencie zakupu i bezpośrednio po nim. Oceniając rozsądnie, warsztat sprzedający silnik mimo że jest podmiotem "profesjonalnym" w warunkach jakich silnik został zakupiony, nie mógł przewidzieć, że może on ulec takiej awarii.

    W PRAKTYCE, konsument mimo jego dość mocnej ochrony przez różne przepisy jest bezbronny ze względu na ugruntowane poglądy w piśmiennictwie, orzecznictwie itd. Wiadomo, że w sądzie zdarzyć się może wszystko (polecam dowcipy o prawnikach) ale sama ta świadomość nakazuje odpuścić z czystej kalkulacji czasu i energii jaką musiałby poświęcić ma próby wywalczenia czegokolwiek.

    co można powiedzieć w 100% to że (niestety) teoria a praktyka to 2 różne sprawy.

  2. #112
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Troche szkoda kasy - wychodzi na to ze lepiej robic remont bo masz fv i dwa lata jakby cos nie tak sie okazało.
    W teorii możliwe, ale w praktyce działa to zupełnie inaczej.

  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Co do cen to napiszę może z racji mojego 8 letniego doświadczenia z częściami że nie raz mając rabaty w hurtowni jak sprawdzam ceny to bywa tak, że na allegro jest lepsza cena niż w hurtowni w hurcie, a mechanicy mają zazwyczaj jeszcze mniejsze rabaty, także 30% drożej niż na allegro wcale nie musi wynikać z zarobku mechanika
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  4. #114
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał EGONZGIERZ Zobacz post
    Co do cen to napiszę może z racji mojego 8 letniego doświadczenia z częściami że nie raz mając rabaty w hurtowni jak sprawdzam ceny to bywa tak, że na allegro jest lepsza cena niż w hurtowni w hurcie, a mechanicy mają zazwyczaj jeszcze mniejsze rabaty, także 30% drożej niż na allegro wcale nie musi wynikać z zarobku mechanika
    jest tak w niektórych przypadkach - najczęściej przy drogich rzeczach typu sprzęgła itd, ew. niepopularnej elektroniki jak przepływomierze etc., ale nie w przypadku części tak typowych jak termostat. Dobrze znam rynek części z racji tego że przepracowałem sporo czasu w hurtowni części ojca. Sprawdzaliśmy zresztą wtedy cenę tego termostatu - ten sam, Gates'a w detalu dla klienta z ulicy byłby jakieś 20% tańszy niż cena podana przez warsztat.

    to powyższe, to tak dla wyjaśnienia, - nie zamierzam już się wypowiadać w kwestii warsztatu Elteam, nie mam interesu w tym, żeby im na każdym kroku coś wytykać i wcale mi się nie tego robić nie chce a wszystkim życzę zadowolenia z mechaników pozdr

  5. #115
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał EGONZGIERZ Zobacz post
    Autoklinika Łódź ul.Legionów 122 lok.5 tel. 535 568 116
    ja sie podpisuje rękoma i nogami w sumie zasugerowałem sie twoim postem ale nie żałuje, polecam polecam chłopaków z czystym sumieniem, przede wszystkim fachowo ,zajebista atmosfera ,a dodam ze podjechałem tak o jak zwykły kaziu z ulicy, zadowolony jestem w 100% chajsu tez zostało na następne klamoty
    Moja cwaniara BY LITROWY 3.0v6SW QTRONIC http://www.youtube.com/watch?v=hJHuK...ature=youtu.be
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/70296-litrowe_ar156sw_2_5v6_q.html

  6. #116
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    cieszę się że jesteś zadowolony :-)
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  7. #117
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał EGONZGIERZ Zobacz post
    cieszę się że jesteś zadowolony :-)
    ja tez ,a wydaje mi sie ze wybredny jestem ,a chłopaki spisali sie na 5+,nawet byłęm dzis przelotem u Doktora a tam jak zwykle meksyk-wozów pełno po dach
    Moja cwaniara BY LITROWY 3.0v6SW QTRONIC http://www.youtube.com/watch?v=hJHuK...ature=youtu.be
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/70296-litrowe_ar156sw_2_5v6_q.html

  8. #118
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    Koledzy czy w polecane przez niektórych autoklinice podłącz mi 159 jtdm pod kompa i sprawdza wszystko łącznie z korektą wtrysków.? I wydaje mi się ze coś jakby cykało i obcierało lub może to tylko złudzenie ale dla pewności sprawdzić. A najlepiej jakiś warsztat który zrobiłby logi dynamiczne.Chyba że ktoś z waszej ekipy ogarnia temat i ma kompa i znalazłby chwilę na zrobienie logów
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  9. #119
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    zadzwoń do nich i sie dowiedz napewno nie odmówią
    Moja cwaniara BY LITROWY 3.0v6SW QTRONIC http://www.youtube.com/watch?v=hJHuK...ature=youtu.be
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/70296-litrowe_ar156sw_2_5v6_q.html

  10. #120
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    12

    Domyślnie

    Pytanie do kolegów z okolic Łodzi, czy znacie jakiś serwis/warsztat który dobrze sprawdzi alfe 159?
    Wybieram się w małą podróż z trójmiasta w wasze okolice a dokładnie do Kozienic obejrzeć pewien egzemplarz, problem w tym że sam mam zerowe pojęcie o mechanice itd. szukam więc kogoś kto mógłby chociaż w jakimś stopniu przejrzeć auto które chciałbym zakupić.
    Widzę że jest jakiś autoryzowany serwis alfy w łodzi i tam się chyba wybiorę o ile sprzedający się zgodzi
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez BiSZoL ; 27-01-2015 o 22:46

Podobne wątki

  1. dobry elektryk Łódź
    Utworzone przez fajsensiao w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 20:33
  2. Łódź - Laweta - Mechanik
    Utworzone przez makaronek w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 21:43
  3. Mechanik łódź z dojazdem
    Utworzone przez Kreweta w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 13:54
  4. Mechanik Łódź
    Utworzone przez marek445 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 23:32
  5. Łódź - dobry wulkanizator
    Utworzone przez Gabor w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory