Strona 34 z 37 PierwszyPierwszy ... 2425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 368

Temat: Dobry mechanik Łódź

  1. #331
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar baadamczyk
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Lutomiersk
    Auto
    Alfa Romeo GTA 3.2
    Postów
    2

    Domyślnie

    Czołem Panowie!
    Czy może ktoś polecić mi sprawdzonego blacharza/lakiernika w Łodzi(lub +- 50km od Łodzi), który dobrze ogarnia?
    Zakres prac to wymiana progów, lakierowanie całego auta (bez komory) ze zmianą koloru, poprawa spasowania zderzaka przedniego i przymocowanie kilku dokładek.

  2. #332
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cześć!

    Poleci ktoś mechanika w Łodzi i okolicach do wymiany kompletu 16 tulejek tylnego zawieszenia w 159?
    Dodatkowo do wymiany mam wahacze przód.
    Będę wdzięczny za naprawdę sprawdzone osoby/warsztaty bo mam przykre doświadczenia z serwisowanie AR w Łodzi.

  3. #333
    Użytkownik Świeżak Avatar Dzz
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159 TBI / 156 1.9 JTD
    Postów
    44

    Domyślnie

    Pytanie do kolegów z łódzkiego, gdzie teraz serwisujecie swoje Alfy?
    ZbynioTeam zamknięty, TMiN, oni jeszcze coś działają? Mają niby dwie filie, nadal warto?

    Pozdrawiam

  4. #334
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    Carus, Łozowa 10.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  5. #335
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał altexperte Zobacz post
    Carus, Łozowa 10.
    Też obecnie tu będę serwisował. Dzisiaj Alfa jedzie na serwis klimatyzacji i ustawienie zbieżności.

    Aktualizacja:
    Serwis bardzo w porządku - cena usług adekwatna do czasu i jakości. Nie jest to cena u "Mietka" z garażu przydomowego ale wiadomo - porządny warsztat i dobrzy mechanicy kosztują.
    Dodatkowo Alfa Romeo nie jest im obca. Przewija się tam dużo fajnych sztuk zaczynając od 166, GT, 159 po Giulię.
    Ostatnio edytowane przez davit ; 07-05-2020 o 21:04

  6. #336
    Użytkownik Świeżak Avatar Dzz
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159 TBI / 156 1.9 JTD
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał altexperte Zobacz post
    Carus, Łozowa 10.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
    Dzięki za polecenie! Panowie naprawdę znają się na rzeczy i przykładają się do naprawy auta. Jeśli ktoś się zastanawia, gdzie oddać Alfę, polecam propozycję [MENTION=49925]altexperte[/MENTION]

  7. #337
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    To ja podzielę się swoim doświadczeniem z carus z Łozowej.

    Podjeżdżam w tygodniu umówić się na robotę przy aucie, dogaduję koszty, datę (mam wstawić auto w poniedziałek na koniec dnia) i czas trwania naprawy (1-1.5 dnia, czyli w środę na koniec dnia odbiór)
    Dzwonię wcześniej dopytać wstawiać czy może mają jakąś obsówę i wstawić później - słyszę wstawiać, to wstawiłem
    Minął wtorek, kończy mijać środa (wiem na 95% że auta nie ruszyli) więc dzwonię i słyszę że auta nie ruszyli, bo "coś" ale na jutro będzie.
    Dzwonię w czwartek pod koniec dnia i słyszę że robi się i w piątek na rano będzie oraz że zadzwonią od razu.
    Mija piątek, sobota - zero odzewu ze strony warsztatu - miałem pilny wyjazd i dostępne inne auto więc na weekend temat odpuściłem.
    Dzwonię w poniedziałek czy auto zrobione - słyszę że w sumie to było już w sobotę, ale nie zadzwonili bo, nie jechali na próbę i nie umyli.

    Jadę, odbieram, płacę (wyszło sporo więcej niż na początku było mówione), dojeżdżam do domu i coś mnie podkusiło aby podnieść maskę - komuś się zapomniało osłony silnika zamontować plus kilka innych detali. Dzwonię że jest zonk, mówią żeby przyjechać to ograną - przyjechałem i ogarnęli.

    W ramach podsumowania:

    Plusy:
    • Usunęli usterkę (czy na 100% to zobaczymy za kilkanaście dni)
    • Umówiona kwota za robociznę
    • Kwoty brutto, bez marudzenia że chcę faktrurę
    • Poprawili swój fackup bez marudzenia
    • Umyli i posprzątali samochód



    Minusy:
    • Czas realizacji - tragedia, tydzień zamiast dwóch dni.
    • Dodatkowa robocizna - brak informacji wcześniej spowodował wkurw, ale kwota do przyjęcia za tą operację
    • Ceny części - wartości detaliczne z "dupy" (pewnie z katalogu IC), nie mające za specjalnie związku z cenami za które detaliści mogą te części kupić (nie mówię tu o mega przecenach w internetach tylko o cenie jaką dostaje detalista jadąc do lokalnego sklepu/hurtowni moto).
    • Fackup z osłoną silnika.



    Z jednej strony problem rozwiązali a z drugiej strony niesmak pozostał.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 23-06-2020 o 14:18

  8. #338
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Salespeed
    Postów
    49

    Domyślnie

    Czy w samej Łodzi jest jakiś majster od Selespeeda ?

  9. #339
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Hej,
    ostatnio nieco sie orientowałem w temacie warsztatów.

    Jeszcze nie mam doświadczenia, ale jesli miał bym teraz podjechac gdzies z Alfą na mechanikę to ruszył bym do http://www.sekura.auto.pl/ Miałem mozliwośc nieco popisac i porozmawiać z włascicielem odnośnie kilku kwestii, które mnie intrygowały w alfie i widać, że warsztat jest obeznany z grupą fiata. Budzą zaufanie.
    Ktoś może ew. skorygować moją opinię


    Odnosnie klimatyzacji moge polecić Pana Marcina Walasa http://klimatyzacja-lodz.info.pl/. robiłem u niego klimę.
    Umówiliśmy się na zakucie węży, które okazały sie przetarte na jednym z uchwytów. Przez telefon i email omówilismy pracę (bardzo dobry i rzeczowy kontakt) i wstepnie cenę. Co istotne poinformował mnie o rzyzyku z zakuciem (mozliwa nieszczelnośc ze względu na to iż zakucie miało byś na dość kretym odcinku. Zamówiłem przez to węże na ew. podmianę gdyby się nie powiodło.
    Zakucie sie nie udało więc trzeba było zmienić węże. Nie doliczył nic xtra za to choć wykonał można powiedzieć dodatkową pracę, która miała być rozwiązaniem awaryjnym w razie by sie nie udało.
    Umówilismy sie na dzień i godzinę i wszystko sie zgodziło.

    Odnosnie diagnostyki, ale to głównie diagnostyki ja i kilku moich znajomych bylismy w HPE Motrorsport w Brzezinach.
    Pan jest dośc specyficzny (Ty masz fajne, ale ja mam lepsze), ale ma tematy połapane i jak czegoś nie wie lub nie widzi bedzie drążył, aż dojdzie do ściany i albo problem rozwiąże, albo pokieruje Cię do kogoś kto dalej temat połapie (raczej nie wchodzi w naprawy mechaniczne.
    Jednemy koeledze rozwiązał temat skrzyni i turbo.
    Drugiemu utratę mocy w OPLU (kolega od opla jest mechanikiem i stanał pod scianą)
    Trzeciemu problem z dpfem (handlarz, ale w jego prywatnym audi)
    Byłem u niego na diagnostyce po zakupie i widać, że wie o co chodzi. Nie specjalizuje się ściśle w Alfie.
    Myślę, że warto rozważyć.
    Dobry kontakt.
    Dośc terminowy.
    Jesli wie, że jest problem czasowy to uprzedza albo ostrzega zeby dzwonić i sie umawiać.

    Tyle z mojej strony.
    Ew. jeśli ktoś ma inne doświadczenia czy propozycje to walcie śmialo.

  10. #340
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Poleci ktoś z doświadczenia firmę zajmującą się regeneracją turbin - turobo Garrett z silnika 1.9 JTD 16v 140 KM

Podobne wątki

  1. dobry elektryk Łódź
    Utworzone przez fajsensiao w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 20:33
  2. Łódź - Laweta - Mechanik
    Utworzone przez makaronek w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 21:43
  3. Mechanik łódź z dojazdem
    Utworzone przez Kreweta w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 13:54
  4. Mechanik Łódź
    Utworzone przez marek445 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 23:32
  5. Łódź - dobry wulkanizator
    Utworzone przez Gabor w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory