Strona 36 z 37 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 368

Temat: Dobry mechanik Łódź

  1. #351
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    W Łodzi problemem jest serwis w ogóle, nie tylko fiatowy/alfowy - od poziomu umiejętności typowo naprawczych, po organizację pracy i podejście do klienta. Duża część tych miejsc wygląda jak bunkier bo wybuchu granatu (jak myślicie że to nie ma znaczenia, to pomyślcie że ktoś kto w brudzie się porusza, brudny będzie wsiadał do auta i nie wszystko zatrzymają folie ochronne, o których też zresztą nie wszędzie słyszeli), umawiają się na terminy i często nie dotrzymują ani terminu przyjęcia auta ani końca prac. Nieraz dowiesz się, że jednak nie wezmą auta na warsztat, dopiero jak zmarnujesz czas na wycieczkę tam, bo nikt nie raczy zadzwonić...

  2. #352
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    W Łodzi problemem jest serwis w ogóle, nie tylko fiatowy/alfowy - od poziomu umiejętności typowo naprawczych, po organizację pracy i podejście do klienta. Duża część tych miejsc wygląda jak bunkier bo wybuchu granatu (jak myślicie że to nie ma znaczenia, to pomyślcie że ktoś kto w brudzie się porusza, brudny będzie wsiadał do auta i nie wszystko zatrzymają folie ochronne, o których też zresztą nie wszędzie słyszeli), umawiają się na terminy i często nie dotrzymują ani terminu przyjęcia auta ani końca prac. Nieraz dowiesz się, że jednak nie wezmą auta na warsztat, dopiero jak zmarnujesz czas na wycieczkę tam, bo nikt nie raczy zadzwonić...
    Niestety dokładnie tak jak mówisz a jeśli chodzi o terminowość i słowność to chyba królem żenady jest serwis Carus na Łozowej. Stołowałem się u nich tak mniej więcej rok. Niby wszystko ok i papier wystawią folie założą auto obmyją. Jednak po kilku problemach które wyszły w trakcie naprawy i po odpuściłem. A po ostatnim numerze jaki mi wykręcili stwierdziłem że już tam nigdy nie pojadę. Jak jeszcze zaczynali to było ok, ale później to brali więcej aut niż parking mają i ulica w około.

    Nie było naprawy po której nie musiałem wracać i coś było do poprawki lub czegoś zapomnieli lub nawet uszkodzili.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #353
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Niestety dokładnie tak jak mówisz a jeśli chodzi o terminowość i słowność to chyba królem żenady jest serwis Carus na Łozowej. Stołowałem się u nich tak mniej więcej rok. Niby wszystko ok i papier wystawią folie założą auto obmyją. Jednak po kilku problemach które wyszły w trakcie naprawy i po odpuściłem. A po ostatnim numerze jaki mi wykręcili stwierdziłem że już tam nigdy nie pojadę. Jak jeszcze zaczynali to było ok, ale później to brali więcej aut niż parking mają i ulica w około.

    Nie było naprawy po której nie musiałem wracać i coś było do poprawki lub czegoś zapomnieli lub nawet uszkodzili.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    I gdzie teraz się stołujesz?
    Podjechał bym gdzieś żeby ktoś obejrzał auto w tym zawias i napęd,i to najlepiej ktoś kto w miarę ogarnia Alfy :|

  4. #354
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Moja historia auta jest długa na kilka książek. Wspierałem się przez forum więc byłem nawet i w warsztacie w Krakowie podobno miszcz, ja mam inne zdanie. Ale o tym pisać nie będę. Szukałem i byłem w różnych serwisach jak coś się dzieje to powiem ze słabo mi się robi jak myślę że znów mam się z kimś użerać. Generalnie przestałem szukać i ostatnio zaprowadziłem tam gdzie mieszkam czyli na Rąbieńskiej Auto partner i póki co jest tak jak należy. Odstawiam auto na umówioną godzinę i o umówionej godzinie odbieram. Papier do ręki place i wyjeżdżam autem naprawionym zgodnie ze sztuką. Póki co nie robiłem u nich skąplikowanych spraw. Ale fachowo odnieśli się do zgłoszenia. Np. miałem wyciek z pod silnika i wszyscy gdzie byłem była rozmowa o wymianie uszczelniacza wału. Takowy zakupiłem i do nich zajechałem Ci natomiast usterkę znaleźli w uszczelnieniu miski silnika. Dokonali zdjęć i na miejscu wszystko wytłumaczyli czemu tak zrobili a nie inaczej. Miło bo zapłaciłem mniej niż się spodziewałem. Niestety Alf mówią że robią bardzo mało i to nie jest ich konik. Więc z zasady wychodzę że do mechaniki powiedzmy nie skąplikowanej jadę do nich. Natomiast jeśli będzie większy problem to chyba bym wiózł pod Gliwice ale czy tak zrobię nie wiem póki co auto doprowadziłem przez 5 lat walki do stanu bardzo dobrego i liczę że póki co tak zostanie

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #355
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Ja w chwili obecnej zastanawiam się czy nie atakować z rzeczami silnikowo-skrzyniowo-napędowymi do warsztatu, który ogarnia oplce bo sam silnik 1.6 i skrzynia to bliźniak części opli więc może tu jest kierunek....

  6. #356
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Co prawda z innym tematem, ale trafiłe na Lotną 13 Łódź.
    Myślę, że warto podjechać i zagadać.
    Miałem w swoim aucie dośc złożony temat (rozrząd w dośc świeżej kosntrukcji) i poszło bardzo przyjemnie, a wiele warsztatów się nie podjeło.

  7. #357
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bonzai
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał baadamczyk Zobacz post
    Czołem Panowie!
    Czy może ktoś polecić mi sprawdzonego blacharza/lakiernika w Łodzi(lub +- 50km od Łodzi), który dobrze ogarnia?
    Zakres prac to wymiana progów, lakierowanie całego auta (bez komory) ze zmianą koloru, poprawa spasowania zderzaka przedniego i przymocowanie kilku dokładek.
    Cześć, ja właśnie jestem świeżo po wymieniane progów w swojej Alfie GT, robiłam w Auto-Lak Lasota, ul. Omłotowa w Łodzi. Generalnie finalnie jestem zadowolona z efektu ale termin realizacji był bardzo długi. Początkowo miał mi wyprostować progi i wypełnić uszkodzenia, ale po prostowaniu wyszło, że trzeba wstawić nowe. Oddałam auto 5 stycznia a odebrałam 23 lutego. Razem z wymiana klamki i jakimiś drobnostkami za całość zapłaciłam 4500 zł, także cena też nie jest niska.

  8. #358
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bonzai
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    11

    Domyślnie

    [GT] Hej, mam problem z pojawiającą się kontrolką check engine. Pojawia się zazwyczaj przy dużym i dłuższym przyspieszeniu, gaśnie mniej więcej po kilku godzinach lub na następny dzień.
    Potrzebuję mechanika który dobrze odczyta ten błąd - jeden stwierdził, że to czujnik wału korbowego ale po wymianie czujnika nadal się pojawia, drugi że coś z cylindrem. Nie jestem przekonana do tej diagnozy dlatego potrzebuje kogoś kto zna się na alfach i dobrze to odczyta. Możecie kogoś polecić na terenie Łodzi? Czy TMiN na Bruzdowej nadal działa? Proszę o pomoc bo już nie wiem co z tym zrobić ciągle się pojawia i gaśnie i już mam tego dosyć.

  9. #359
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Atakowałaś może koło starego Dworca Północnego?
    MARSE-CAR M. SEKURA - AUTO SERWIS - warsztat samochodowy

  10. #360
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    1

    Domyślnie

    A czy jest ktoś w stanie polecić kogoś w Łodzi i okolicach kto zajmuje się regeneracją skrzyń? W mojej m32 słychać już łożyska praktycznie nie każdym biegu.

Podobne wątki

  1. dobry elektryk Łódź
    Utworzone przez fajsensiao w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 20:33
  2. Łódź - Laweta - Mechanik
    Utworzone przez makaronek w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 21:43
  3. Mechanik łódź z dojazdem
    Utworzone przez Kreweta w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 13:54
  4. Mechanik Łódź
    Utworzone przez marek445 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 23:32
  5. Łódź - dobry wulkanizator
    Utworzone przez Gabor w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory