Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Łódź - TMiN vs Alfateam vs 3B

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie Łódź - TMiN vs Alfateam vs 3B

    mozna poprosic o za/przeciw, albo na czym się w każdym najlepiej chłopaki znają, lub gdzie mają najlepszy sprzęt do konkretnych napraw? Cenowo jak to wygląda? Lokalizacja mniej ważna (choć na Wileńską mam najbliżej). Bardzo bym prosił o jakieś konstruktywne opinie do następujących punktów, na pewno wszystkim się przydadzą.

    1. Własne doświadczenia (+-)
    2. W czym najlepsi
    3. W czym najgorsi
    4. Sprzęt diagnostyczny
    5. Sprzęt do napraw
    6. Sprzęt do klimy
    7. Elektryka
    8. Terminy
    9. Ceny
    10. Dostępność części
    11. Poziom wewnątrz serwisu (w sensie, czy mają wyrównaną ekipę, czy np świetnych ale i słabszych mechaników)


    Bardzo dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia:
    "Tmin" nie domknął mi maski (wizyta jak jeszcze nie miałem kabla do kompa) wypuszczając z warsztatu,niby bzdeta ale każdy spec domyka maskę.Tym bardziej kiedy mówi mu się że "jade teraz w traske" Kapnąłem się już w trasie,nie spodziewałem się. Dwa,chciał 250 zł za wymianę gum stabilizatora,wg mnie stanowczo za dużo bo wymieniam sam u siebie w garażu na kanale po 150 zł, przy odrobinie doświadczenia łatwa sprawa.

    "Wileńska" tanio i dobrze zmieniają opony,nabili mi dobrze klime ale.... ukręcił mi mechanik wieloklin w sprzęgiełku alternatora,napier... tam pneumatem i mu wyrwało kluczyk zamiast zrobić to dokładnie ręcznie,teraz już i ja mam kluczyk do sprzęgiełka . Jak nabijali klime jakimś cudem poluzowała sie wtyczka od wiatraka i nie działał przy włączaniu klimy,prosta i podstawowa sprawa poruszać chociaż wtyczkami i przekaźnikami ale nie... chcieli żebym zostawił auto do naprawy elektryki Wyjechałem za bramę,pomacałem poruszałem i działa do dzisiaj.

    3B nie znam,ale może to są Ci co wyjęli mojej klientce bezpiecznik w Puncie od wspomagania i stwierdzili że trzeba naprawić wspomaganie za 1500 zł.... ale nie chce oczerniać nie znam.

    Dlatego wszystko robię sam znajomym w "makaronach" też. Wiem, nie wszyscy są mechanikami a mnie los skierował kiedys na pare lat do "JJ Kręgielscy" to coś tam się naumiałem
    Ostatnio edytowane przez michal_lc4 ; 04-06-2012 o 13:07

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Ja robię również większość sam ale niestety za takie rzeczy jak wymiana sprzęgła wole się nie zabierać , ale wymiana świec żarowych bo jeszcze gwint ukręcę

    Wymieniałem u nich sprzęgło kompletne to 300zł wymiana plus 30zł jedna świeca żarowa i 20zł wymiana , wymieniali mi też przy okazji przegub( raz do nich pojechałem to normalnie powiedzieli ze nie trzeba wymieniać oni mi go przesmarują za kilka złotych ) , miałem problemy z klimą , pojechałem do nich obejrzeli , rozebrali (szybko doszli do przyczyny ) i nie wzięli za to nic tylko 100zł za ponowne nabicie klimy . Tylko jeden z naprawiających to mój znajomy W sumie polecam .

  4. #4
    latar998
    Gość

    Domyślnie

    Damian156JTD ale o którym serwisie piszesz??

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    o kurde nawet nie napisałem sorrka chodzi o TMiN

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Dzieki panowie, wyglada poki co, ze najlepiej jednak wypada tmin, chyba sie do nich wybiore. Wiecie moze, czy w jakis rozsadnych cenach posiadaja tam czesci? (wahacz trw bym chetnie zalozyl). Napiszcie jeszcze jakies opinie, nie wierze ze tylu alfisti nie odwiedzaja w Lodzi warsztatow

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zeb
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm 170PS by CinSoft, Black AR 147 GTA
    Postów
    453

    Domyślnie

    Ja swoją 156 robię w TMiN. Jak na razie (ostatnie 3 lata) nie mam zastrzeżeń. Części sam kupuję, więc się nie wypowiem, tak samo jak o pozostałych serwisach.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian156JTD Zobacz post
    Biorąc pod uwagę, że to strona wprost związana z Tmin nie spodziewałbym się jakichś pozytywnych opinii o innych serwisach .

    Odnośnie Tmin to ja sobie to tłumaczę tak - może kiedyś było u nich lepiej ale obecnie idą chyba na ilość i jakość zaczyna kuleć.



    Jeśli zrobią i wszystko uda im się bez problemów to będziesz zadowolony, gorzej jak coś im się nie uda. U mnie moim zdaniem był ten drugi przypadek.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    To jest wlasnie przerazajace... Ciekawe ile z tych wydatkow na belle Wynika z samej alfy a ile tworza w warsztatach :/

Podobne wątki

  1. TMiN Łódź Bruzdowa - dlaczego nie polecam
    Utworzone przez drift-r w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 22:19
  2. Alfa 159 2.4 z Alfateam
    Utworzone przez Airen w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 10:14
  3. Alfa 159 1,9 z alfateam
    Utworzone przez Airen w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 16:37
  4. pseudoznawcy z Alfateam'u
    Utworzone przez alces1 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 21:23
  5. 156SW GTA z www.alfateam.pl
    Utworzone przez obserwator737 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 16:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory