Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Gdzie tankować/nie tankować w Łodzi?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Exclamation Gdzie tankować/nie tankować w Łodzi?

    W Polsce jak wiemy z jakością paliwa bywa różnie. Stacje koncernowe, przy marketach i "u Pana Władka za rogiem". Wszystkich w Łodzi nie brakuje. Ilu znam kierowców tyle słyszałem opinii o różnych stacjach. Tu tankuj, tam nie, tu zamarza przy -5, tam znalazłem piach w baku po tankowaniu, itd, itd... Jednym słowem paranoja.
    Tu moja propozycja, aby w tym temacie polecać zaufane łódzkie stacje albo ostrzec przed oszustami których nie brakuje w biznesie paliwowym.Może uda się w ten sposób uniknąć nieprzyjemnych i nadprogramowych wizyt w serwisie.
    Tym bardziej, że zima zbliża się wielkimi krokami i warto by było uniknąć zamarzniętego rano baku.


    Przy tej wymianie opinii przydatne może być podawanie (w miarę możliwości oczywiście) jakie paliwko i z której konkretnie stacji.
    Ostatnio edytowane przez adi.ldz ; 26-10-2012 o 20:36

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja tankuję tylko na stacjach Orlen/Bliska, natomiast nie tankuję już na stacjach "no name" gdyż raz zatankowałem i było to najdroższe tankowanie gdyż musiałem doliczyć do kosztu ogólnego wymianę filtrów i wtryskiwaczy.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Statoil i bp włókniarzy dobra ropa i ewentualne shell na limanowskiego ale w ciężka zimę są problemy nawet z ta najlepszą ON

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zeb
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm 170PS by CinSoft, Black AR 147 GTA
    Postów
    453

    Domyślnie

    Ja natomiast tankuję na Lotosie (Przybyszewskiego, Mickiewicza). Czy lato czy zima jest ok.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 145, Punto GT, Lancia Y10 GT
    Postów
    58

    Domyślnie

    ja lpg tankuję na lukoilu (piłsudskiego, łanowa) i orlenie (włokniarzy) nigdy nie było problemów. Na małych stacjach "no name" zawsze wchodzi 1,5-2 litry więcej
    Seat Marbella 0.9,Fiat Brava 1.6, Volvo V40 2.0, Seat Marbella 0.9, Alfa 147 2.0-to było, teraz jest Fiat Panda 1.0 84'-jest (na sportowo) Lancia Kappa 20vt- jest(dupowóz)

  6. #6
    biosano
    Gość

    Domyślnie paliwo w łodzi

    Ja tankuje na NESTE ul.Zgierska , poprzednio bmw a teraz moja AR159 jest ok.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Ja osobiście tankuję na BP (zazwyczaj ultimate diesel - ach ten payback) Rzgowska/Kolumny, Statoil (diesel gold) Rzgowska/Kurczaki. Wcześniej tankowałem na Neste (zwykły ON) Rzgowska/Odyńca(?) oraz okazyjnie na Shellu Dąbrowskiego/Gojawiczyńskiej. Ogólnie cały czas wyskakuje mi komunikat wody w filtrze paliwa (jestem po 2 wymianach filtrów, spuszczaniu wody(nie było nic), kasowaniu błędów, wysuszaniu czujnika i innych akrobacjach - jak doleję do pełna to spróbuję jeszcze dolać specyfik wytrącający wodę).
    Prawda jest taka, że na 90% naszych łódzkich markowych stacji trafia paliwo z jednej rozlewni tylko podróżuje ono różnymi cysternami (mówię o zwykłym dieslu, gdyż wersje wzbogacone mają swoje konkretne dodatki). Tak więc orlen, lotos, shell czy bp to jedno i to samo paliwo. Jeśli już jest coś przy nim kombinowane to albo kierowca cysterny albo właściciel konkretnej stacji kombinuje i stacje doskonale o tym wiedzą. Mój tata tankuje na Shellu na Dąbrowskiego/Gojawiczyńskiej już z 10 lat, gdzie ma znajomego sprzedawcę. Już kilka razy mu powiedział, żeby lepiej dzisiaj nie tankował, bo jakieś to paliwo "marne przyszło". Zresztą coraz więcej stacji kombinuje.
    http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,...nzynowych.html
    Zastanawia mnie jeszcze czy warto płacić nieraz po 30 gr za litr więcej, żeby kupić "wzbogacone" paliwo (ultimate, gold, superduperextrahiper).

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    No własnie to jest najgorsze że np. Shell Shellowi nie równy. Mało istotna jest marka stacji a bardziej jej właściciel. :/

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Ja natomiast NIE polecam stacji Shell która mam praktycznie "pod oknami" czyli na Traktorowej pomiędzy Rojną a Rąbieńską. Nie wiem jak z jakością ale ilość to jawny wał, Kiedyś tam zatankowałem ze trzy razy i ilość kilometrów na litrach drastycznie spada. Jak jeździłem jeszcze "gazownikami" też tam raz zatankowałem bo nie miałem wyjścia (pusty bak) i jak zawsze na 10 l robiłem 100km tak na ich gazie na 10 l zrobiłem 60 km, z paliwem tak samo. Co ciekawe.. ja już dawno się nauczyłem ale.. moja żonka niedawno tam podjechała sobie bo miała "po drodze" i po dwóch dniach mi mówi "wiesz co zatankowała na TYM Shellu za 50zeta, dwa razy w pracy byłam (2 x 7km) i już paliwa nie mam...." a autko pali 6/100km Czyli cały czas trzepią wałki dobre.

    Druga fajna stacja to LUK przy wiadukcie na Żabieńcu,wczoraj potrzebowałem bene w kanister,pojechałem wlałem 5,3 litra i w 5 litrowym kanistrze miałem jeszcze miejsca na ok litr. Pan z obsługi na moją uwagę na ten temat "wmówił" mi że ...ten kanister widocznie nie jest 5 litrowy. No tak bo ja kur.... bo ja nie wiem jakie kanistry mam od 7 lat w garażu

    Co do pozytywów to tankuje zawsze na 1.2.3 na Aleksandrowskiej przy Traktorowej (JTD'ka 4 rok) i jest okej,cena niska bo stacja bez sklepu,spalanie wychodzi dobrze czyli ilość jest okej. Jakość raczej tez bo tankuje tam już kilka lat benzynę i ropę. Nic mi nie zamarzło i nie zapchało filtrów. Paliwo mają Statoil'a raczej bo cysterny widzę ze zajeżdżają tam Statoil'a

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    Druga fajna stacja to LUK przy wiadukcie na Żabieńcu
    Jak była tam Texaco to słyszałem że ktoś pojechał tam zatankować i po paru km coś mu się stało złego(już nie pamiętam co) ale musiał dużoo BULIĆ za naprawę

Podobne wątki

  1. [159] Gdzie tankować
    Utworzone przez matnorge w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-09-2015, 06:49
  2. Alfa 156 1.9 JTD Kiedy trzeba tankować?
    Utworzone przez mirek629 w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 19:05
  3. Gdzie tankować w Poznaniu?
    Utworzone przez K.O. w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 16:46
  4. Gdzie tankować gaz?
    Utworzone przez ozzy w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 00:17
  5. Naprawa zmieniarki cd w Łodzi-gdzie
    Utworzone przez smuz w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 17:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory