Strona 15 z 37 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819202122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 368

Temat: Dobry mechanik Łódź

  1. #141
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 FL 1.9 JTDm 16V 150KM '05
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam, udało mi się kupić Alfę 147.

    Na początek w aucie mam do zrobienia rozrząd, poduszkę pod silnikiem, prawdopodobnie dwa wahacze(obecnie żadnych stuków itp nie słychać więc chyba się z tym wstrzymam) i największy problem - błąd układu dolotowego, tutaj na przeglądzie przedzakupowym nie byli w stanie stwierdzić dokładnej usterki, właściciel od którego kupowałem mówił, że to będzie EGR natomiast na przeglądzie mówili że to raczej nie EGR, napewno silnik trzyma moc, auto dobrze przyspiesza i szybko reaguje na gaz, zarówno ja mam takie odczucia, tak również powiedzieli podczas oględzin na przeglądzie, to co wyszło podczas powrotu do domu, to to że auto nie trzyma temperatury, czasami przy spokojniejszej jeździe spadało sporo poniżej 90 stopni - termostat? To chyba na początek wszystko.

    Najlepsze opinie wg Was zbiera Autoklinika na Legionów 122 i tam się chyba wybiorę, jednakże zamierzam auto serwisować na dobrej jakości częściach i u kogoś kto naprawdę się na tym zna i ma pojęcie, potrafi dobrze zdiagnozować usterkę bez potrzeby wymieniania połowy osprzętu w silniku. Dodam, że nie musi być najtaniej, ważne aby auto było w perfekcyjnej kondycji, nie zepsuło się 300km od domu lub co gorzej za granicą, z drugiej strony nie dysponuje takim budżetem aby serwisować w ASO, choć podobno tez nie wszystkie ASO są polecane.

    W takim razie, jeśli jest w Łodzi jakiś warsztat, który specjalizuje się w Alfie i robi to fachowo, chętnie się tam wybiorę, dodam że jesli jest coś naprawde konkretnego to mogę dojechać poza Łódź w promieniu do 50km.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kamil448 ; 27-09-2015 o 21:11

  2. #142
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Autoklinika jest OK, acz nie zaszkodzi poczytać sobie wcześniej na forum porad na temat usterek, które podejrzewasz. Chłopaki są uczciwi i raczej Cię nie naciągną na niepotrzebne naprawy, ale wydaje mi się, że lepiej tam pojechać z "listą" konkretnych rzeczy do zrobienia/zdiagnozowania niż na zasadzie "róbcie wszystko co znajdziecie". Jeśli chodzi o fachowość napraw, to ja nie narzekam, a parę rzeczy mniejszych i większych już u nich zrobiłem od momentu zakupu.
    Pozdrawiam i zadowolenia z jazdy.

  3. #143
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    A propo mechaników. Co myślicie o warsztacie opisywanym jako 'Skorpion' ? Mieści się to na widzewie zdaje się przy ulicy przybyszewskiego. Poza tym że gość mocno zdziera na częściach (to akurat wiem z poprzedniej firmy w której pracowałem) ale nie wiem jak u niego ze znajomością JTD/JTDm.

  4. #144
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Gdzie wymieniacie opony? Dotychczas zawsze wymieniałem u kolegi ale niestety już nie ma tego warsztatu. Nie znam nic innego dobrego.

  5. #145
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zeb
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm 170PS by CinSoft, Black AR 147 GTA
    Postów
    453

    Domyślnie

    Ja mam machera obok na kilinskiego, ale tu teraz taki sajgon że sam nie wiem jak zmienię koła:/ zwłaszcza że przechowuje je i niego..

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  6. #146
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Ja jedyne koła zimowe, które mam...mam do Rav4, przechowuje i wymieniam w Toyota Łódź... polecam

  7. #147
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjrLeeVox Zobacz post
    Autoklinika jest OK, acz nie zaszkodzi poczytać sobie wcześniej na forum porad na temat usterek, które podejrzewasz. Chłopaki są uczciwi i raczej Cię nie naciągną na niepotrzebne naprawy, ale wydaje mi się, że lepiej tam pojechać z "listą" konkretnych rzeczy do zrobienia/zdiagnozowania niż na zasadzie "róbcie wszystko co znajdziecie". Jeśli chodzi o fachowość napraw, to ja nie narzekam, a parę rzeczy mniejszych i większych już u nich zrobiłem od momentu zakupu.
    Pozdrawiam i zadowolenia z jazdy.
    Mam podobne zdanie, warto wiedzieć co chcemy zrobić.
    Zdarzyło mi się jednak, że służbowe auto zawoziłem tam kilka razy bo tego i owego nie zrobili bo nie mieli czasu (przecież płacę, wtf?). Auto stało dzień czy dwa i nic. Raz też mimo umówienia się, coś wypadło i nikt w warsztacie się nie pojawił...

  8. #148
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm (150 KM)
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cześć,
    kilka razy serwisowałem swoją 159 w SERWIS ZABROCKI na ul. Puszkina 80. Generalnie specjalizują się w OPLU ale jak wiadomo to co jest w Belli prawie jak OPEL. Ceny mogą być ale co najważniejsze ogarniają nasze cacka i nie boją się tej marki.
    Ostatnio edytowane przez adamekp ; 12-11-2015 o 15:28

  9. #149
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Łódź/ Warszawa
    Auto
    Giulietta, 2.0, TCT
    Postów
    11

    Domyślnie

    Panowie,

    Potrzebuję wymienić już rozrząd w Giulietta - macie kogoś PEWNEGO w Łodzi?

  10. #150
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 2,0 JTD
    Postów
    59

    Domyślnie

    Z czystym sumieniem mogę polecić warsztat SEBCAR (www.sebcar.pl) Serwisuję się tam od dobrych 8 lat - obecnie moją 159. Przede wszystkim uczciwi i nie naciągają na koszty. Jeśli chodzi o mechanikę oraz zwykłe wymiany rozrządów itd. spokojnie dadzą radę. Wielu moich znajomych też tam się serwisuje i nie słyszałem złych opinii.
    Ostatnio miałem dziwne metaliczne niepokojące dźwięki dochodzące z tyłu auta z racji, że to alfa stwierdziłem, że podjadę do kogoś kto się typowo w naszych włoszkach specjalizuje, zostawiłem autko w TMiN na ul. Bruzdowej i po 24godz. oględzin stwierdzili że jakaś blaszka mi obluzowała, coś podklepali i stwierdzili, że do wiosny pojeżdżę. Po przejechaniu kilku km dźwięk ponownie się pojawił. Podjechałem do Seby - diagnoza trwała 10min - oberwał mi się środek tłumika końcowego. Po wymianie spokój.

Podobne wątki

  1. dobry elektryk Łódź
    Utworzone przez fajsensiao w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 20:33
  2. Łódź - Laweta - Mechanik
    Utworzone przez makaronek w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 21:43
  3. Mechanik łódź z dojazdem
    Utworzone przez Kreweta w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 13:54
  4. Mechanik Łódź
    Utworzone przez marek445 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 23:32
  5. Łódź - dobry wulkanizator
    Utworzone przez Gabor w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory