Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 55

Temat: Konserwacja podwozia

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    ja byłbym wstępnie zainteresowany, oczywiście ważne po jakich kosztach

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zeb
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm 170PS by CinSoft, Black AR 147 GTA
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    ja byłbym wstępnie zainteresowany, oczywiście ważne po jakich kosztach
    To jest nas dwóch

  3. #43
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    AR 159 3.2 Q4 JTS
    Postów
    287

    Domyślnie

    Jeśli byłby to lipiec to i ja się raczej piszę. Panowie z Erbe moglibyście coś więcej napisać o konserwacji podwozia u was? Ile czasu by to trwało?

  4. #44
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Jak coś to i ja bym wpadł na kontrolę i ewentualne uzupełnienie.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar ToHrn
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD M-jet Distinctive '04
    Postów
    58

    Domyślnie

    Ja też się piszę, tym bardziej, że już zimą umawiałem się na wiosenną konserwację, a właściwie poprawkę konserwacji podwozia, u Maćka, a dokładnie u Pana Przemka, który się tym zajmuje. Przy okazji przeglądu podwozia u Pana Przemka, okazało się, że niestety Panowie z Meti-Car z ul. Roosevelta, których tak chwaliłem, "dali ciała" . Nie dokładnie oczyścili podwozie z ognisk korozji i już po półtora roku konserwacja na podwoziu zaczęła odpadać . Dlatego cofam to co o nich napisałem, wszystkie dobre słowa, bo jak widać ich robota wyglądała dobrze i robiła wrażenie tylko na początku. Dlatego teraz na 100% robię u Pana Przemka, który najpierw robi wspólne oględziny podwozia, a w trakcie pracy zaprasza na obejrzenie wypełniania progów substancją antykorozyjną (jako dowód na to, że nie ściemnia z konserwowaniem wewnątrz progów, a naprawdę łatwo to spreparować, a właściwie ukryć brak ich konserwacji), a jeśli ktoś nie może przybyć, to robi odpowiednią dokumentację fotograficzną. Jeżeli podwozie jest w naprawdę kiepskim stanie, to dokonuje odpowiednich napraw, w tym wycinania "chorych" fragmentów podwozia i zastępowania ich nowymi, zdrowymi - na szczęście u mnie konserwacja będzie "kosmetyczna", czyli bez angażu szlifierek kątowych i innych tego typu narzędzi. Na koniec daje gwarancję na swoją pracę na okres... 3 lat , bo ma dowody na to, że po takim okresie nie ma żadnych śladów korozji (w Meti-Car dawali maksymalnie 2 lata i to tylko w przypadku nowych samochodów). Więcej mogą napisać dwaj nasi forumowicze w tym m.in. adi.ldz, którzy byli u Pana Przemka na konserwacji w zeszłym roku.
    Ostatnio edytowane przez ToHrn ; 27-05-2015 o 15:23

  6. #46
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał ToHrn Zobacz post
    Ja też się piszę, tym bardziej, że już zimą umawiałem się na wiosenną konserwację, a właściwie poprawkę konserwacji podwozia, u Maćka, a dokładnie u Pana Przemka, który się tym zajmuje. Przy okazji przeglądu podwozia u Pana Przemka, okazało się, że niestety Panowie z Meti-Car z ul. Roosevelta, których tak chwaliłem, "dali ciała" . Nie dokładnie oczyścili podwozie z ognisk korozji i już po półtora roku konserwacja na podwoziu zaczęła odpadać . Dlatego cofam to co o nich napisałem, wszystkie dobre słowa, bo jak widać ich robota wyglądała dobrze i robiła wrażenie tylko na początku. Dlatego teraz na 100% robię u Pana Przemka, który najpierw robi wspólne oględziny podwozia, a w trakcie pracy zaprasza na obejrzenie wypełniania progów substancją antykorozyjną (jako dowód na to, że nie ściemnia z konserwowaniem wewnątrz progów, a naprawdę łatwo to spreparować, a właściwie ukryć brak ich konserwacji), a jeśli ktoś nie może przybyć, to robi odpowiednią dokumentację fotograficzną. Jeżeli podwozie jest w naprawdę kiepskim stanie, to dokonuje odpowiednich napraw, w tym wycinania "chorych" fragmentów podwozia i zastępowania ich nowymi, zdrowymi - na szczęście u mnie konserwacja będzie "kosmetyczna", czyli bez angażu szlifierek kątowych i innych tego typu narzędzi. Na koniec daje gwarancję na swoją pracę na okres... 3 lat , bo ma dowody na to, że po takim okresie nie ma żadnych śladów korozji (w Meti-Car dawali maksymalnie 2 lata i to tylko w przypadku nowych samochodów). Więcej mogą napisać dwaj nasi forumowicze w tym m.in. adi.ldz, którzy byli u Pana Przemka na konserwacji w zeszłym roku.
    Ja też robiłem w Meti-Car i jestem zadowolony. Dwóch mechaników ostatnio oglądało i mówili, że chłopaki bardzo przyłożyli się do roboty i solidnie zrobili.

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    też robiłem w Meti-Car na Roosevelta Megankę. Też wyglądało to solidnie. Niestety nie wiele jej to pomogło, po 3 latach i tak zrobiły się dziury w podłodze i w progach

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Saab
    Postów
    14

    Domyślnie

    Koledzy, czy w temacie zabezpieczenia antykorozyjnego w Lodzi cos sie zmienilo?
    Jestescie w stanie polecic jakis warsztat, ktory zrobi to wlasciwie? Wspomniana przez Was firma Meti Car juz jest zlikwidowana na Roosevelta..
    Znalazlem ta firme tez na Mimozy, ale niepochlebnie o niej pisza.
    Ostatnio edytowane przez kielbasa ; 04-09-2015 o 16:08

  9. #49
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kacu6na9
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Chechło Pierwsze, Łódź
    Auto
    Było : AR 156SW, Saab 9-3 Będzie coś włoskiego
    Postów
    324

    Domyślnie

    Podwozie Ci rdzewieje w Saabie ? Sprawdź sobie Erbe ostatnio konserwowali podwozie i wyglądało bardzo profesjonalnie

  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Saab
    Postów
    14

    Domyślnie

    Nie do konca 'rdzewieje'. Udalo mi sie kupic w dobrym stanie Saaba z Wloch, i ma podwozie na tyle ok, ze po prostu chcialbym je zakonserwowac. Tak mi tez doradzono.
    Zerkne na Erbe, dzieki.

Podobne wątki

  1. konserwacja podwozia
    Utworzone przez plew w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 19:48
  2. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 23:10
  3. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez jahu w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 21:23
  4. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez Karol147 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 00:39
  5. [145] Konserwacja podwozia.
    Utworzone przez ADI_BoXER w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory