Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 159 SW Tomaszów Mazowiecki UWAGA

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Frugo
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Opel Astra
    Postów
    35

    Domyślnie 159 SW Tomaszów Mazowiecki UWAGA

    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#0031d3e8de

    Historia jest taka : Dzwoniłem do pod numer podany w ogłoszeniu w czwartek, odezwał się Pan który przedstawił się jako mechanik tego samochodu a właściciel jest jego znajomym który do 15 nie może odbierać telefonu dlatego w ogłoszeniu podany jest kontakt do tego "mechanika". Ale porozmawiałem, powiedział co było zrobione itp, że auto fajne , że właściciel dba, a on jest mechanikiem który ma również alfę i się specjalizuje w naprawie tych aut.
    Zaproponowałem spotkanie w sobotę rano, "mechanik" powiedział, że trzeba się w takiej sytuacji kontaktować z właścicielem i podał mi numer.
    Wieczorem zadzwoniłem dopytać wszystkie szczegóły auta itp, i pan powiedział że sprowadzony 3 lata temu i przez 10 minut wręcz wchodził w dupę że auto jest zajebiste, wszystko działa itp. Mówię Ok , przecież mogę jechać zobaczyć - nie ważne że 200km , ale jak nie będzie wszystko hulało to nie kupię, no i umówiłem się na sobotę i zapytałem czy jest możliwość sprawdzenia auta w ASO, na co on odpowiedział "A po co ? przyjedzie Pan zobaczyć i stwierdzi że nie trzeba nigdzie jechać ani sprawdzać, auto jest super" - uznałem to za taki żart i na pewno się zgodzi na ASO.

    Dzisiaj (Piątek) , przeszukałem najbliższe serwisy Alfy i niestety były daleko ale za to serwis FIAT jest w tym samym mieście. Zadzwoniłem, umówiłem się na konkretną godzinę w sobotę. Po 25 minut dzwoni "właściciel" i z takim fochem "Ogłoszenie już nieaktualne, auto się sprzedało, przyjechało dwóch mechaników i wzięli BEZ ŻADNEGO SPRAWDZANIA. I tutaj mi się zaświeciła żaróweczka. Prawdopodobnie pan z serwisu FIATA to jego znajomy i poinformował go o tym że jakaś osoba chce sprawdzić alfę 159 kombi. Najlepsze jest to że w serwisie pytali o numer rejestracyjny ??? Po co ???
    A jeszcze lepsze jest co się stało później... Po paru godzinach poprosiłem kumpla żeby zadzwonił do "właściciela" zapytać czy ogłoszenie aktualne, a pan najpierw zapytał skąd dzwoni, kolega powiedział Opole (ja wcześniej też powiedziałem woj. Opolskie), jak usłyszał Opole to powiedział "aaa to nie , nie aktualne"

    Nie poddałem się i poprosiłem w domu ojca żeby zadzwonił, tym razem zadzwonił na numer podany w ogłoszeniu czyli do "mechanika" i zapytał czy aktualne a mechanik "Tak aktualne " no ku..wa !!! , ale pociągnął temat i zapytał czy można w niedziele przyjechać obejrzeć to mechanik powiedział że dopiero we wtorek bo wyjeżdża w góry (a właściciel auta przecież nie wyjeżdża).

    Nie wiem co to za przekręt ale radzę uważać na to ogłoszenie, jak ktoś ma blisko, można podjechać zobaczyć, ale ja mam 200 km i jakbym tam przyjechał i to by był jakiś wał to chyba bym wyszedł z siebie...

    Trochę się rozpisałem ale i tak pominąłem wiele szczegółów.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    44

    Domyślnie

    Niestety w dzisiejszych czasach trzeba strasznie uważać na "cwaniaków" też przed zakupem swojej 156 natknąłem się na podobne historie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Velek3
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była AR 156 03' 1.9+,156 1.9 8v 02',159 2.4 Thesis Sportiva 2.4 159 2.4TI, 166 2.5, jest E55 AMG
    Postów
    195

    Domyślnie

    A czego się spodziewałeś w tej cenie?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Frugo
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Opel Astra
    Postów
    35

    Domyślnie

    głupie gadanie "czego się spodziewałeś po tej cenie", nie spodziewałem się nowego auta ale też nie spodziewałem się jakiegoś nie wiadomo jakiego przekrętu.. Auto prawie 10cio letnie to chyba 20 tyś nie jest ceną aż tak niską...

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Dziwne, że się tak boją sprawdzenia w serwisie, przecież nie on płaci.

    Ale za te koła to kopniaka powinien dostać.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    44

    Domyślnie

    Co do ceny to bym dyskutował. W Częstochowie stoi 2006 rok za 28 tysięcy

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    No właśnie tak wygląda u nas kupowanie samochodu. Bo jak ma 9 lat to ma być tani. A potem zdziwienie że zajechany jak pieta araba(co widać na zdjęciach, choćby alu od Zetora). A nie wydało Ci się dziwne że gość pisze że super stan, bez wkładu, przebieg też symboliczny i oddaje poniżej ceny rynkowej?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Frugo
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Opel Astra
    Postów
    35

    Domyślnie

    Są osoby które po prostu chcą sprzedać auto a nie "sprzedawać" nie wiadomo ile. Jest ogłoszenie, można jechać zobaczyć i się przekonać jaki jest stan, jest przekręt zrobię wpis tutaj i następna osoba już sobie oszczędzi kilometrów. Bo niestety nie każdy szuka auta z 2006r za 30 tysięcy.

    PS. Na forum Astry też wyśmiewali jedno ogłoszenie Astry II OPC bo była za grosze, a ktoś pojechał i się okazało że w bardzo dobry stanie jest i był mega zadowolony bo kupił auto warte 15 tyś za 7tyś. Tyle na ten temat.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Każdy inaczej podchodzi do zakupu używanego samochodu. Ja np. wolę jechać i obejrzeć auto, którego cena jest niższa od rynkowej i zweryfikować co jest tego przyczyną. Wolę dać mniej kasy bo np. stuka dwumas, czy wyje skrzynia lub nie dmucha turbo. Po zakupie naprawiam auto na pewnych częściach (akurat w moim przypadku szwagier ma zakład mech. pojazdowej i nie mam problemu z naprawą ). Wolę takie auto, jak robione na sprzedaż na tanich zamiennikach np. taniego łożyska w piaście wymienionego przed sprzedażą w ASO nie wykryją, a po niewielkim przebiegu da o sobie znać.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    156 v6 busso
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frugo Zobacz post
    Są osoby które po prostu chcą sprzedać auto a nie "sprzedawać" nie wiadomo ile. Jest ogłoszenie, można jechać zobaczyć i się przekonać jaki jest stan, jest przekręt zrobię wpis tutaj i następna osoba już sobie oszczędzi kilometrów. Bo niestety nie każdy szuka auta z 2006r za 30 tysięcy.

    PS. Na forum Astry też wyśmiewali jedno ogłoszenie Astry II OPC bo była za grosze, a ktoś pojechał i się okazało że w bardzo dobry stanie jest i był mega zadowolony bo kupił auto warte 15 tyś za 7tyś. Tyle na ten temat.
    Nie ma takich ludzi Każdy handlarz doskonale wie co ściąga i co sprzedaje, skoro samochód kosztuje 20 tyś to doskonale wie że ktoś starguje do 19stu, a do takiego auta spokojnie bd musiał dołożyć 10 000 na wstepie moim zdaniem, to nie te czasy igiełki sie nie zdarzają uż w okazyjnej cenie sam chce sprzedać teraz swoje 156 po lifcie v6stke którą kupiłem właśnie za okazyjną cene i dziś mam już włożone w samochód około 11 tyś zł (sprzęgło, wahacze, alternator, rozrząd, uszczelnienie silnika itp) przekręty która robią polscy handlarze naprawdę się w głowie nie mieszczą, naleją Ci jakiegoś gówna do uszczelniania silnika i nie wyjdzie np, że na dwóch garach masz rozwalone pierścienia i cała głowica do remontu, planowanie, uszczelka, powypalane zawory itp. z zewnatrz wszystko super ładnie, zreszta 2006 rok i przebieg 150 tyś ? Dobre 159 powinno conajmniej 25 tys kosztować i nie bd to igła moim zdaniem

Podobne wątki

  1. Tomaszów Mazowiecki i okolice
    Utworzone przez Drst w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 369
    Ostatni post / autor: 13-01-2019, 20:17
  2. Biłgoraj, Zamość, Tomaszów Lubelski
    Utworzone przez paulik1982 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 16:01
  3. Alfa 146 Kazimierz Dolny i Tomaszów Mazowiecki
    Utworzone przez misio1 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 13:45
  4. Alfa Romeo 147 1.9 JTD Tomaszów Lubelski
    Utworzone przez andi_kamachi w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 12:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory