Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Instalacja AG do 1.6 TS

  1. #1
    agniecha
    Gość

    Domyślnie Instalacja AG do 1.6 TS

    Witajcie
    jako, że jestem zielona to proszę o opinię. Posiadam Alfe 147 1,6TS zdecydowałam się ja "zagazować" ponieważ pali mi jak smok 13l.
    Gazownik którego wybrałam zaproponował mi instalacje AG z wtryskami Hana cena 2500zł. Tylko mi to kompletnie nic nie mówi Macie może jakieś doświadczenie z tą instalacją?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Też pierwsze słyszę o takiej instalacji.
    Ale zadaj te pytanie w dziale LPG może ktoś coś wie.
    Moja Bella

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Koleżanko jak pali Ci 13 litrów to o jakieś 2 za dużo.. sprawdź pod kompem czy nie masz błędów przepływki albo sondy lamba którejś? w jakim stanie świecie, przewody WN i filtr powietrza ?

    Mój 1.6 w pewnym momencie podchodził pod 15L.. z początku myślałem że ostro depczę.. ale to gunwo prawda.. po kilku prostych wymianach świec, przepływki, przewodów WN i filtra powietrza spadło do 13L ale nadal był błąd sond lambda to po ich wymianie spało do 11-12L.. potem okazało się wprawdzie jeszcze że miałem zawory mega zużyte i paliwo uciekało górą i też stąd podwyższone spalanie.. ale po wszystkim da się zejść w mieście do 9-10L przy lekkiej jeździe bardzo.. w trasie 7-8L.. a przy mocniejszej jeździe w mieście 10L i w górę do 11 albo czasem ale rzadko 12..

    Także zanim uznasz że ten typ tak ma, zdiagnozuj auto bo ten typ tak nie ma i nie pali jak smok.. i koszt tej instalacji możesz przełożyć na naprawę żeby spalanie spadło i silnik lepiej pracował.. fakt faktem lpg jest tańsze o połowe od PB ale patrząc na to ile Ci pali mogą być problemy z instalacją lpg.. z wyregulowaniem lub z tym że spalanie lpg też będzie kosmiczne z powodu jakichś usterek..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147
    Postów
    280

    Domyślnie

    Cytat Napisał agniecha Zobacz post
    Witajcie
    jako, że jestem zielona to proszę o opinię. Posiadam Alfe 147 1,6TS zdecydowałam się ja "zagazować" ponieważ pali mi jak smok 13l.
    Gazownik którego wybrałam zaproponował mi instalacje AG z wtryskami Hana cena 2500zł. Tylko mi to kompletnie nic nie mówi Macie może jakieś doświadczenie z tą instalacją?
    AG to firma Auto Gaz Centrum. Generalnie mają dobre produkty. Kiedyś miałem ich instalację ZENIT i działało to bez problemów.
    Jednak musiała byś się dowiedzieć co dokładnie wchodzi w skład tej instalacji, tzn. jaki sterownik, reduktor itp. Prawdopodobnie chodzi o instalację Compact.

    Faktycznie, najpierw musisz doprowadzić do ładu silnik, żeby na benzynie poprawnie pracował, a następnie założyć LPG.
    Dla porównania to 2.0 TS 150 KM spala średnio 12 litrów PB w mieście.

  5. #5
    agniecha
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    Koleżanko jak pali Ci 13 litrów to o jakieś 2 za dużo.. sprawdź pod kompem czy nie masz błędów przepływki albo sondy lamba którejś? w jakim stanie świecie, przewody WN i filtr powietrza ?

    Mój 1.6 w pewnym momencie podchodził pod 15L.. z początku myślałem że ostro depczę.. ale to gunwo prawda.. po kilku prostych wymianach świec, przepływki, przewodów WN i filtra powietrza spadło do 13L ale nadal był błąd sond lambda to po ich wymianie spało do 11-12L.. potem okazało się wprawdzie jeszcze że miałem zawory mega zużyte i paliwo uciekało górą i też stąd podwyższone spalanie.. ale po wszystkim da się zejść w mieście do 9-10L przy lekkiej jeździe bardzo.. w trasie 7-8L.. a przy mocniejszej jeździe w mieście 10L i w górę do 11 albo czasem ale rzadko 12..

    Także zanim uznasz że ten typ tak ma, zdiagnozuj auto bo ten typ tak nie ma i nie pali jak smok.. i koszt tej instalacji możesz przełożyć na naprawę żeby spalanie spadło i silnik lepiej pracował.. fakt faktem lpg jest tańsze o połowe od PB ale patrząc na to ile Ci pali mogą być problemy z instalacją lpg.. z wyregulowaniem lub z tym że spalanie lpg też będzie kosmiczne z powodu jakichś usterek..

    W trasie rzeczywiście spala 7-8L. Samochód byl niedawno podłączany pod komputer i nie pokazywało żadnych błędów. W zeszłym miesiącu został wymieniony termostat. Świece wymieniane 30tyś. km temu ( nie wiem czy to dawno czy nie). Boje się, że wymiana ww. części pochłonie mnóstwo pieniędzy a nie przyniesie żadnego efektu w postaci mniejszego spalania.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Skoro mówisz że nie ma błędów których powinno być kilka od sond lambda lub przepływki.. to podejrzewam że coś może być na rzeczy z tą głowicą.. w sensie z zaworami.. ale to ciężko ocenić bez zdjęcia głowicy a to jak dobrze określiłaś koszty..

    Jaki przebieg ma to auto? i to wersja 120 czy 105 koni? nie ma jakichś innych problemów w pracy silnika? zawsze pracuje równo, nie trzęsie się.. przy wyższych prędkościach nie przerywa mimo wciśniętego pedału gazu?
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #7
    agniecha
    Gość

    Domyślnie

    Auto ma 120KM przebieg 95tyś.
    Co do pracy silnika nie ma żadych problemów.. nie trzęsie, nie przerywa, silnik naprawdę chodzi idealnie.
    Jedyne do czego mogę się przyczepić to chyba wysypany katalizator. Coś w nim "brzdęka".
    Rozrząd, wariator, oleje, filtry wymienione rok temu.

Podobne wątki

  1. Instalacja ELM 327
    Utworzone przez lolecki w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 22:15
  2. Instalacja do 2.0T?
    Utworzone przez szerszeń w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 01:41
  3. Instalacja LPG W AR 164 3.0 V6
    Utworzone przez Tytanowy w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 16:09
  4. Instalacja 1,4 TS
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 20:56
  5. Instalacja do 146
    Utworzone przez brute146 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory