Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Komputer pokazuje zanizone warosci spalania na gazie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 2.0TS
    Postów
    25

    Domyślnie Komputer pokazuje zanizone warosci spalania na gazie

    Witam,mam AR 2.0 TS i po zatankowaniu 17 l. gazu przejezdzam niecale 100 km.Bardzo mnie to dziwi gdyz na komputerze widnieje 12.5l + -.Czym moze byc to spowodowane bo auto w rzeczywistosci pali wiele wiecej.Sprawdzalem juz szczelnosc instalacji,regulacje i wymiany filtrow,ale jesli komputer pokazuje zanizone wartosci to chyba pozostaje sprawa szczelnosci co zostalo zrobione.Nie wiem ile pali na benzynie ale jakie ma to znaczenie gdyz powinno chyba sie kierowac danymi komputera.Czekam na jakies info od Was,pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ECO / Seat Toledo II
    Postów
    88

    Domyślnie

    Nie, nie powinno. Komputer auta podaje ile teoretycznie spala benzyny. Auto "nie wie", że jeździ na LPG. Samochód zasilany LPG spala ok 10-30% więcej LPG niżby spalał benzyny.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Na wyswietlaczu kompa w aucie wartosc spalanie bierze sie z wyliczenia SUMY czasow otwarcia wtryskiwczy w danym okresie czasu. Podajac LPG zamiast benzyny, który ma nizsza wartosc energetyczna - ECU musialby zwiekszyc czas wtrysku, aby zniwelowac nizsza wartosc, czyli mialbys na wyswietlaczu srednio +20% do PB.
    W ECU LPG gazownik powinien tak ustawic wartosc mnoznika aby zniwelowac te roznice, czyli w duzym uproszczeniu zwiekszyc czas otwarcia wtryskiwaczy gazowych o te 20%. Wtedy jadac na LPG widzisz to samo zuzycie paliwa co na PB. Bo komp LPG bierze czasy wtrysku z czasow pracy ECU PB.
    Jesli u Ciebie na wyswietlaczu jest MNIEJ na LPG niz na PB, to znaczy ze masz bardzo bogata mieszanke i ECU PB zmniejsza czasy wtrysku probujac zubozyc mieszanke, efektem ubocznym jest wirtualny spadek spalania na wyswietlaczu.
    Summa summarum - instalka do regulacji.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 2.0TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    .W tej chwili jest tak ze jadac na LPG komp pokazuje 12-13l a po zalaniu butli wychodzi ze pozarlo autko przy bardzo spokojnej jezdzie 16-17l LPG i to mnie wlasnie konkretnie martwi bo wskazania sa bledne. Panowie szacun za fachowe podejscie do tematu i wiedze...pzdr
    Ostatnio edytowane przez Maciek AR TS ; 26-11-2013 o 20:52

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Nigdy nie będzie Ci się zgadzał wynik spalania Bp i LPG z racji tego, iż poprawnie wystrojona instalacja nie będzie powodować rozjazdu map benzyny, czyli sterownik nie będzie wprowadzał korekt krótko i długo terminowych. Jednak mnożnik sterownika LPG będzie powodował wzrost czasu wtrysku gazu dzięki czemu gazu spali Ci trochę więcej. A teoretyczne wyliczenie ilości spalonego paliwa podawane jest dla benzyny.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 2.0TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    OKI,ale 17l. LPG przy leciutkim bucie hmnnnn Kolezka ma 2.5 i mu tyle pali i ma czym pocisnac,sonda chyba padnieta i lecimy z wymiana w poniedzialeczek,sadzisz ze inna tansza sonda te sie nadaje t.z.n inna niz Boscha?pzdr

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    nadaje się ja też zmieniłem na zamiennik http://allegro.pl/sonda-lambda-alfa-...798069699.html
    Poczatkowo się bałem ale jeżdżę już na niej od wiosny i zero problemu, zero błędów składu mieszanki, samochód jeździ jak należy ja jestem zadowolony

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Witam, odswieżę temat, również mam problem z przekłamaniem komputera, zaniża mi spalanie. Instalcję mam od ponad 3 lat, po zamontowaniu było 2lata ok komp pokazywał prawie idalnie spalanie lpg, az do momentu wymiany świec w innym zakładzie' zrobili jakiś reset i się zaczęło. Słabo się zbierał, błędy itp, pojechałem spowrotem do gazmena gdzie zakładałem lpg ( mam teraz do niego 40km) dlatego byłem u innych, i auto zaczęło chodzić jk należy ale przekłamuje o około 1,8l, czyli auto pokazuje 8,2 a spalilo 10l. Byłem u niego kilka razy ostatnio mnożnik ustawił na 1.1 ale auto nie miało mocy i wyskakiwał błąd miszanki ale zato wskazania kompa były o około 1l przekłamane, pojechałem do nievo znowu to ustawił mnożnik na 1.2 auto idzie jak z procy, błędów nie ma ale wskazania kompa znowu około 2l za małe. Komputer jak jadę pokazuje tyle samo jak jadę na benzynie i na gazie, chwilowe są dentyczne. Moje pytanie do Was możę jakaś wskazówka żebym mu powiedział co ma ustawić żeby znowu było ok, ja jestem blady w tym temacie,a nie wiem czy jemu nie idzie, czy nie chce sie, bo wiem że się da żeby pokazywało prawidłowo.

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Post nr 3

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 2.0TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    Czesc,powiem Ci od razu ze nie da sie prawidlowo ustawic z przyczyn czysto technicznych wskazan prawidlowych dla LPG.Jezeli auto spalilo 8l to dodaj 20 procent to masz prawidlowe zuzycie gazy okolo 10l,jaki masz motor i jakim modelem smigasz?

Podobne wątki

  1. Komputer pokazuje wysokie spalanie
    Utworzone przez peter779 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2021, 16:58
  2. ICS nie pokazuje spalania
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 16:55
  3. Komputer od spalania - 156 2000r.
    Utworzone przez stiv88 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 17:44
  4. Komputer- nie pokazuje średniego spalania ???
    Utworzone przez wili60 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 18:13
  5. ICS nie pokazuje spalania
    Utworzone przez Malamut w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory