Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: STAG 4 wykres regulacje. Wskazówki i uwagi.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie STAG 4 wykres regulacje. Wskazówki i uwagi.

    Wita. Jeżdżę na lpg od roku. Silnik 1,6 105km. Po wymianie filtrów w warsztacie gdzie montowana była instalka i ponownej kalibracji i ustawieniu przez gaz-mana alfie w wyższych przedziałach obrotów brakowało tchu, oraz wyrzucało błędy wtrysków w fes.
    jako że daleko mam do tego warsztatu(zakładałem w ostrołęce) i bywam tylko w weekendy postanowiłem zaopatrzyć się w kabelek program staga i moim oczom ukazał się wykres(niestety nie zrobiłem print screen) rozjechany linie oddalone były od siebie o 1-1,5.
    Zrobiłem autokalibrację, zebrałem mape pb i lpg i oto wynik:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa 1.png
Wyświetleń:	969
Rozmiar:	57.9 KB
ID:	131239Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa 2.png
Wyświetleń:	712
Rozmiar:	82.8 KB
ID:	131240Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa 3.png
Wyświetleń:	806
Rozmiar:	49.8 KB
ID:	131241Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa4.png
Wyświetleń:	919
Rozmiar:	63.5 KB
ID:	131242
    Silnik pracuje poprawnie. Nie szarpie, nie dusi się. Spalanie lpg nie znam. Do tej pory było lpg 11-12L w trybie 50/50

    Wykresy wyglądają o niebo lepiej. Teraz prośba do was: co byście zmienili poprawili?
    Dodam że jeżdżę raczej na wyższych obrotach przeważnie 2-5tyś czasem do odcinki. Prędkość podróżna 140 przy 4,2 tyś obr.
    Wtryski lpg niebieskie OMVL
    Ostatnio edytowane przez turek1601 ; 13-05-2014 o 11:53

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    -------
    Auto
    ------------
    Postów
    201

    Domyślnie

    Zarejestruj się tutaj >KLIK< , a na pewno uzyskasz o wiele lepsze odpowiedzi niż tutaj.
    Na pierwszy rzut oka to mapy kiepsko pokrywają się.
    Ostatnio edytowane przez emcio ; 13-05-2014 o 20:18

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seq
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    2.0TS 16V 143KM 181,8Nm1998r. LPG
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał turek1601 Zobacz post
    Wita. Jeżdżę na lpg od roku. Silnik 1,6 105km. Po wymianie filtrów w warsztacie gdzie montowana była instalka i ponownej kalibracji i ustawieniu przez gaz-mana alfie w wyższych przedziałach obrotów brakowało tchu, oraz wyrzucało błędy wtrysków w fes.
    jako że daleko mam do tego warsztatu(zakładałem w ostrołęce) i bywam tylko w weekendy postanowiłem zaopatrzyć się w kabelek program staga i moim oczom ukazał się wykres(niestety nie zrobiłem print screen) rozjechany linie oddalone były od siebie o 1-1,5.
    Zrobiłem autokalibrację, zebrałem mape pb i lpg i oto wynik:

    Silnik pracuje poprawnie. Nie szarpie, nie dusi się. Spalanie lpg nie znam. Do tej pory było lpg 11-12L w trybie 50/50

    Wykresy wyglądają o niebo lepiej. Teraz prośba do was: co byście zmienili poprawili?
    Dodam że jeżdżę raczej na wyższych obrotach przeważnie 2-5tyś czasem do odcinki. Prędkość podróżna 140 przy 4,2 tyś obr.
    Wtryski lpg niebieskie OMVL
    Na moje oko to za małe dysze, gdyż ciśnienie masz już całkiem w normie - dlatego mnożnik wychodzi Ci taki wysoki co nie jest dobre.
    Mnożnik po autokalibracji powinien zaczynać się w przedziale 1-1.4 a kończyć(czyli w miejscu maksymalnego czasu wtrysku) dążąc do jedności (1).
    Wiesz jakie masz dysze założone?
    Proponuje rozwiercać dysze stopniowo i dążyć do tego co pisałem powyżej. Jak ustawisz poprawnie mnożnik to możesz wtedy zebrać mapy i porobić ewentualne korekty map.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Rzeczywiście, mnożnik za duży. Zastanawiałem się nad zwiększeniem ciśnienia na reduktorze. Zabieg na pewno opuści mnożnik, tylko jak to zniosą wtryski i reszta. Pewnie mają jakieś granice ciśnienia poprawnej pracy...

    Cytat Napisał emcio Zobacz post
    Zarejestruj się tutaj >KLIK< , a na pewno uzyskasz o wiele lepsze odpowiedzi niż tutaj.
    Na pierwszy rzut oka to mapy kiepsko pokrywają się.
    Piszę tu, bo może jest ktoś jeszcze zainteresowany tematem i chciałby sobie ogarnąć ustawienie lpg tak jak inne rzeczy w swojej Alfie

    edit.
    Poczytałem więcej odnośnie większego mnożnika. Wiele aut tak jeździ. Nie przeszkadza to jeśli wtryski się nie zapętlają a u mnie taka sytuacja się nie zdarza. Tylko spalanie może być wyższe.
    Ostatnio edytowane przez turek1601 ; 14-05-2014 o 06:55

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seq
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    2.0TS 16V 143KM 181,8Nm1998r. LPG
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał turek1601 Zobacz post
    Rzeczywiście, mnożnik za duży. Zastanawiałem się nad zwiększeniem ciśnienia na reduktorze. Zabieg na pewno opuści mnożnik, tylko jak to zniosą wtryski i reszta. Pewnie mają jakieś granice ciśnienia poprawnej pracy...


    Piszę tu, bo może jest ktoś jeszcze zainteresowany tematem i chciałby sobie ogarnąć ustawienie lpg tak jak inne rzeczy w swojej Alfie

    edit.
    Poczytałem więcej odnośnie większego mnożnika. Wiele aut tak jeździ. Nie przeszkadza to jeśli wtryski się nie zapętlają a u mnie taka sytuacja się nie zdarza. Tylko spalanie może być wyższe.

    Co do zwiększenia cisnienia to możesz spróbowac - przy tych wtryskach swego czasu ustawiałem 1.3, 1.4 i dawały radę.

    Z tym mnoznikiem to jest kilkadziesiąt wątków, wiec się nie nadąży. Jedni sobie chwala inni narzekają jak jest wysoki. Ja osobiscie testowałem kilka kombinacji(z wiekszym cisnieniem a mniejszymi dyszami i na odwrót) i dochodze do wniosku, że lepiej jest mieć niższe ciśnienie a większe dysze(przy tej konfiguracji nie wyczuwam różnicy miedzy lpg a pb), a i mnożnik staram się trzymać w tym przedziale co pisałem wcześniej.

    A ile masz nalatane na wtryskach i reduktorze zavoli?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Instalację zakładalem rok i 25 tys km temu. Zwiększylem ciśnienie do 1.4 mnożnik spadł do 1.5 na jalowym. Silnik chodzi ładnie w całym zakresie obrotów. udało się dostroic do granicy mniej niż 5% odchylki. Za 1000 km sprawdze czy nie rozreguluje się.

    Wymęczone na klawiaturze dotykowej.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seq
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    2.0TS 16V 143KM 181,8Nm1998r. LPG
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał turek1601 Zobacz post
    Instalację zakładalem rok i 25 tys km temu. Zwiększylem ciśnienie do 1.4 mnożnik spadł do 1.5 na jalowym. Silnik chodzi ładnie w całym zakresie obrotów. udało się dostroic do granicy mniej niż 5% odchylki. Za 1000 km sprawdze czy nie rozreguluje się.

    Wymęczone na klawiaturze dotykowej.
    Jak trochę pojeździsz to wrzuć mapki, ocenimy:-D

    Pozdr

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    coś jest nie tak bo mnożnik na wysoki na jałowym biegu powinien wynosić ok 1 podkręcanie ciśnienia niewiele da bo dużo brakuje trzeba by rozwiercić dyszę i zrobić ponownie kalibracje, nie ma sensu oglądać map po jakimś czasie na mapki patrzymy tylko w momencie strojenia instalacji jeśli jazda przebiega w identycznych warunkach na obu paliwach w trakcie eksploatacji one cały czas się zmieniają. Odpal auto na benzynie zobacz jaki jest czas wtrysku benzyny na benzynie oraz czas wtrysku benzyny na LPG czasy powinny być takie same nie zależne od paliwa tak ma być ustawiony LPG by komp tworzył takie same czasy wtrysków, można też czasy wtrysków porównywać w czasie jazdy (2 osoba z laptopem) szybko przełącza sobie w trakcie jazdy benzyna/LPG i porównuje przy różnych obciążeniach silnika czy się zgadzają,
    Ostatnio edytowane przez EGONZGIERZ ; 19-05-2014 o 12:59
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Cytat Napisał EGONZGIERZ Zobacz post
    coś jest nie tak bo mnożnik na wysoki na jałowym biegu powinien wynosić ok 1 podkręcanie ciśnienia niewiele da bo dużo brakuje trzeba by rozwiercić dyszę i zrobić ponownie kalibracje
    Tak też zrobię jeśli ma być zrobione jak należy.

Podobne wątki

  1. [159] ''falowanie'' wskazówki doładowania
    Utworzone przez marcin_ldz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 12:59
  2. 1,8 ts a stag 200
    Utworzone przez jancar1 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 19:25
  3. Demontaż maglownicy - wskazówki?
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 21:58
  4. Pytanie o regulacje spalania...AR 156 1.8 16v ts 98r.Witam.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 21:21
  5. wskazówki użtkowania dla 156 1.9 JTD
    Utworzone przez melchior w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 16:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory