Strona 16 z 48 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 471

Temat: LPG do Alfy Romeo Giulietta

  1. #151
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Pełna zgoda co do innego projektowania silników, ale, ale...
    Piszemy tutaj o normalnych samochodach (czyli wszystkie RS6, Giulie 510HP, GTR i podobne baardzo rzadkie samochody są poza rozważaniami). Jeżeli weźmiemy nawet silnik 3.0 np. 265KM w Z4, i silnik 1.4 120KM w Julce, to będą palić bardzo podobnie przy tych 120-140km/h. Przełożenia oczywiście mają znaczenie, ale nie aż takie krytyczne i mogę to spokojnie dowieść

    - - - Updated - - -

    PS Dla przykładowego silnika o momencie maksymalnym 145Nm (pierwszy lepszy benzynowy z brzegu) zmiana z 4000rpm i 60Nm na 3000 rpm i 80Nm daje około 12%. Więc coś faktycznie jest.
    Myślę, że jednak jest to jakaś różnica, ale zdecydowanie nie drastyczna (a jednak zmiana przełożenia stosunkowo duża).
    Muszę zmierzyć w moim spalanie przy 140km/h bo wydaje mi się że jest z litr mniej od tego co podawaliscie dla Julki. Ale mogę się mylić. Litr to już dużo IMO, bo to ponad 10%. Z tymi silnikami 'pod osiagi' nie miałem na myśli aż tak egzotycznych konstrukcji. Silniki Alfy od zawsze miały osiągi na pierwszym miejscu (przynajmniej benzyny na pewno) a oszczędność na dalszych, czego nie można powiedzieć o większości producentów.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #152
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar agentNGI
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    NOL / NGI
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM & Grande Punto 1.4 77 KM
    Postów
    51

    Domyślnie

    Ja też się srogo zdziwiłem, jak po wyruszeniu w pierwszą dalszą trasę zauważyłem jak szybko "ubywa" mi benzyny w baku. Już miałem myśli, że ta instalacja działa tak jak w tfu tfu tsi i tym podobnym dziadostwie. Jednak po tankowaniu gazu i odpaleniu ponownym auta, poziom benzyny powrócił do normy Jednak w Grande Punto nie występuje takie zjawisko, w innych Fiatach też się nie spotkałem.

  3. #153
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Realnie wyszło mi 12l /100km przy 140km/h licznikowo ( czyli rzeczywista 135) na tempomacie. Benzyny przy tej prędkości bierze mi 9.0 l.
    Specjalnie dziś sprawdzałem: temp. 0 st., pogoda ładna (sucho), Mazda 3 165KM (2.0 benzyna NA) tempomat 140km/h, spalanie 7.7 Pb98. Skrzynia manual 6.
    To a propos współczesnych silników które przy tej samej prędkości spalanie mają podobne - dla mnie podobne spalanie to +/- 0.3 litra.
    Zauważyłem to przy wielu benzynach AR: włosi nigdy nie liczyli się ze spalaniem, chodzi im głównie o osiągi. Potwierdza to powyższe porównanie. Teoretycznie silnik 1.4 turbo powinien palić mniej. Przede wszystkim w mieście, ale tu trudno zmierzyć. Ja w Poznaniu mam 8.5 średnią, ale zasymulowanie identycznych warunków pomiaru jest praktycznie niemożliwe, więc tutaj nie porównamy.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #154
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Nie wiem czy ma sens porównywanie zupełnie różnych konstrukcji a już tym bardziej spalania silnika doładowanego z wolnym ssakiem. Jest takie powiedzenie " turbo żyje , turbo pije.... "

  5. #155
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Nie wiem czy ma sens porównywanie zupełnie różnych konstrukcji a już tym bardziej spalania silnika doładowanego z wolnym ssakiem. Jest takie powiedzenie " turbo żyje , turbo pije.... "
    To w ramach tej dyskusji z RalfPi:

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Dodatkowo, wydaje mi się, że dla nowoczesnych samochodów niemalże niezależnie od silnika (i piszę zupełnie poważnie) spalanie powinno być orientacyjnie podobne dla podobnych gabarytów pojazdów i stałej normalnej prędkość na autostradzie - np. 120 lub 140km/h.
    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Zapewne powinno, ale nie jest. Rozbieżności są spore, tak samo jak spore są różnice w konstrukcji silników o podobnej mocy np. 1.0 turbo vs 1.8 NA. Jest jeszcze coś - niektóre silniki są od początku konstrukcyjnie robione "pod osiągi", a inne "żeby jak najmniej palił". Do tego dochodzi różne w różnych autach zestopniowanie skrzyni biegów...
    Jeśli konstrukcja jest taka sama to i owszem: dwa prawie identyczne silniki (konstrukcyjnie) 2.5 i 3.0V6 Busso, razem na trasie w takim samym aucie (166 automat)... spalanie równe. Pomimo różnicy w mocy i odrobinę w przełożeniu skrzyni. Ale dla odmiennych silników różnice bywają spore.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #156
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Nie wiem czy ma sens porównywanie zupełnie różnych konstrukcji a już tym bardziej spalania silnika doładowanego z wolnym ssakiem. Jest takie powiedzenie " turbo żyje , turbo pije.... "
    Każde porównanie (w miarę sensowne - np. podobne gabaryty (współczynnik Cx oraz powierzchnia samochodu), podobne warunki pracy, nowoczesne konstrukcje i podobne przełożenia) jest np. dla mnie ciekawe. Oczywiście porównanie 2.9 V6 Biturbo z Maluszkiem (26KM?) przy prędkości autostradowej 200km/h ma sens mocno ograniczony , ale żarty na bok.

    Pisaliśmy o prędkościach autostradowych, bo taki test jest zdecydowanie bardziej miarodajny, dla każdego z nas dość łatwy do wykonania. Drugim wykładnikiem może być spalanie określone przez producentów samochodów przy pomocy konkretnych cyklów (ale chyba zdecydowana większość z Tu Obecnych nie ufa tej metodzie). Trzecim sposobem są statystyki "internetowe" (ale tu z kolei możemy mówić o uśrednionym spalaniu).

    Nie widzę specjalnie przeciwwskazań do porównanie np. 1.4TB 120KM w LPG do wolnossących np. 1.4 100KM lub np. 2.0 155KM, czy nawet 2.5 218KM.

  7. #157
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa romeo giulietta 1.4 ma 2011 lpg?

    Cześć,
    potrzebuje fachowej porady jaka instalacja najlepsza będzie dla mojego auta, jaki jest jej koszt? Niestety jestem tutaj nowa, jestem babą i nie muszę chyba dalej tłumaczyć dzięki

  8. #158
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał mae-now-85 Zobacz post
    Cześć,
    potrzebuje fachowej porady jaka instalacja najlepsza będzie dla mojego auta, jaki jest jej koszt? Niestety jestem tutaj nowa, jestem babą i nie muszę chyba dalej tłumaczyć dzięki
    Uzupełnij profil.
    Napisz skąd jesteś będzie łatwiej Cię skierować do fachmanów.
    Ewentualnie lektura lpg forum w dziale polecane zakłady
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #159
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    czyja Julka była dzisiaj robiona w LTA Polonia?

    znaki szczególne: blachy z łódzkiego, czerwona w manualu z vialle liquidsi, 1.4 tbi z podwójnym wydechem

    szukam kontaktu do tej osoby, ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
    Ostatnio edytowane przez śnieżix ; 22-02-2018 o 01:19

  10. #160
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    pozwolę sobie również tutaj, może ktoś mi pomoże:

    czyja Julka była dzisiaj robiona w LTA Polonia?

    znaki szczególne: blachy z łódzkiego, czerwona w manualu z vialle liquidsi, 1.4 tbi z podwójnym wydechem

    szukam kontaktu do tej osoby, ktokolwiek widział ktokolwiek wie?

Podobne wątki

  1. Romeo Giulietta QV
    Utworzone przez Luc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 00:06
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Alfa Romeo Giulietta TCR
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory