Strona 11 z 83 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 822

Temat: Coś o gazowaniu V6 ...

  1. #101
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest: 159 sw 1.9 jtdm 8v by TTC ( 170ps@ 358NM ) HIGH, były: 156 SW V6, 156 SW 2.0 TS
    Postów
    236

    Domyślnie

    Gazować... z głową! Wtedy koszty użytkowania są bliskie 1.9 JTD... Mnie jazda V6 z lpg, przy jeszcze kiepskiej instalacji ( wtryski do wymiany bo valteki... i nieco rozstrojone w dodatku- zbieram na Hanę sobie pieniądze ) kosztuje połowę tego aniżeli 2.0 ts na benzynie. Okej...koszta mam takie same, ale to dlatego, że jeżdżę 2 razy więcej teraz i nie mam żadnych zadum przed wypadami poza miasto lub też przy wybieraniu dłuższej drogi do domu.

  2. #102
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cineq1983
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było 156 2.5 V6.Jest FC LE 20vt+AR 146 1.9 JTD+AR 156 1.9 JTD+FC 20vt
    Postów
    55

    Domyślnie

    właśnie czytałem że te silniki są w miarę trwałe i dobre.
    A możecie mi dać namiary na jakiegoś kumatego gazownika w Wawie,bądź okolicy?
    Pytałem w jednym punkcie to powiedział 3500zł.-to chyba dobra instalacja nie?

  3. #103
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    Gródek
    Auto
    Fiat Bravo
    Postów
    115

    Domyślnie

    To tylko cena. Nie wiadomo jakie komponenty zawierają się w tej cenie. W Warszawie ponoć Nikodem jest kumaty, ale trzeba patrzeć na ręce. Namiary na niego znajdziesz na http://lpg-forum.pl/

  4. #104
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yacek Zobacz post
    Sprowadziłem 2.5 i zastanawiam się nad LPG. W tyg. robie do pracy~~300km,także na benzynie masakra

    No to sorry - ale po chusteczke sprowadziles benzynę V6????? Takich decyzji nie rozumiem...
    Taka ładna jednostka...aż szkoda gazować. Niektórzy wychodzą z założenia "Jak kupiłeś auto z taką pojemnością i mocą,to i kupisz paliwo".

    Prawie jak z papierosami : "Nauczyłeś się palić,to i nauczysz się kupować".

  5. #105
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał NeroVolcano Zobacz post
    Taka ładna jednostka...aż szkoda gazować.
    A co to złoto?
    Silnik jak silnik żaden rarytas.
    Samochód ma słuzyć właścicielowi a nie odwrotnie.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #106
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    A co to złoto?
    Silnik jak silnik żaden rarytas.
    Samochód ma słuzyć właścicielowi a nie odwrotnie.
    "Kolego" nie bez powodu mówi się,że silnik po instalacji gazowej,nigdy nie będzie już tym samym silnikiem,co przed instalacją LPG.
    I nie chodzi tu brzydkie wpięte wiązki widoczne pod maską,ale nieodwracalne zmiany jakie zachodzą po montażu autogazu,w silniku czy układzie wydechowym.
    Wystarczy poczytać tematy zakładane w strefie LPG przez naszych forumowiczów.

    Jeżeli dla Ciebie liczy się ekonomia,przy dzisiejszych cenach paliwa,to ja nie mam nic przeciwko.
    Zgodzę się z Tobą w jednej kwestii : To samochód ma być pode mną i nie inaczej.
    Ale czy taka Alfa nie może być na moich usługach bez LPG?

  7. #107
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał NeroVolcano Zobacz post
    Ale czy taka Alfa nie może być na moich usługach bez LPG?
    Oczywiście że może, ale po co? Dobrze dobrana i wystrojona instalacja robi jedną różnicę w jeżdżeniu samochodem: cięższy portfel. Ja się zdecydowałem na gaz i wiem że mi się szybko zwróci. Już za te pieniądze chcę zrobić remont głowicy (wziąść inną głowicę, wyremontować a później tylko zamienić). Remont chcę zrobić tylko z tego powodu, że stara głowica jest już wyeksploatowana przez jeżdżenie w czasach sprzed gazu. No i oczywiście na gazie wyjdą wszystkie niedomagania silnika, jak np. u mnie uszkodzona sonda lambda i przewody zapłonowe.
    Więc zastanów się czy się opłaca?
    Pozdrawiam

  8. #108
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cineq1983
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było 156 2.5 V6.Jest FC LE 20vt+AR 146 1.9 JTD+AR 156 1.9 JTD+FC 20vt
    Postów
    55

    Domyślnie

    Jak już mówiłem auto kupione okazyjnie.
    Do tej pory miałem nissana sunny w gazie i wydaje mi się że lepiej zagazować tak piękne auto niż śmigać jakimś szrotem z podobnym spalaniem gazu.Jaka to frajda wsiąść w alfe lpg a jakie wrażenia z jazdy np.lanosem na gaz?
    Muszę sie przyznać że też nie jestem zwolennikiem lpg ale przy tych cenach paliwa i z takim tygodniowym przebiegiem to nawet Pandą było by drogo.
    Co do psucia się to miaęłm już kilkanaście samochodów i wiem że w każdym używanym,prędzej czy później coś będzie do roboty.

  9. #109
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał buksal Zobacz post
    Oczywiście że może, ale po co? Dobrze dobrana i wystrojona instalacja robi jedną różnicę w jeżdżeniu samochodem: cięższy portfel. Ja się zdecydowałem na gaz i wiem że mi się szybko zwróci. Już za te pieniądze chcę zrobić remont głowicy (wziąść inną głowicę, wyremontować a później tylko zamienić). Remont chcę zrobić tylko z tego powodu, że stara głowica jest już wyeksploatowana przez jeżdżenie w czasach sprzed gazu. No i oczywiście na gazie wyjdą wszystkie niedomagania silnika, jak np. u mnie uszkodzona sonda lambda i przewody zapłonowe.
    Więc zastanów się czy się opłaca?
    Pozdrawiam
    No właśnie,czy się opłaca? Remont głowicy,która źle znosi wyższą temperaturę spalania na gazie.
    Sonda lambda,świece zapłonowe,zawory...a to dopiero początek.
    Jeżeli komuś odpowiada LPG w samochodzie,to jego wybór i nic nikomu do tego.

    Kolega parę postów wyżej zapytał :"Po jaka cholewkę forumowicz kupił 3.0,a teraz jęczy i skwierczy...?".
    Więc ja odniosłam się do tego :"Taka mocna,ładna jednostka...po co więc gazować?".
    Mi osobiście byłoby szkoda. Skoro kupiłam 2.5,to musiałam mieć i będę musiała mieć fundusze na paliwo.

  10. #110
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Tylko że on napisał ze już ma sponiewierana głowicę i z tego co oszczędzi zrobi drugą
    A te twoje wymienianie rzeczy które niby walą się na gazie to bez komentarza- ale mam pytanko miałaś ty kiedyś gaz w samochodzie czy debili co maja w garażach zakładane grom wie co się nasłuchałeś, bo odnoszę wrażenie ze to drugie
    Ja zakładałem tematy odnośnie problemów z gazem, ale to były problemu usuwane w moim zakresie lub też nic nie było tylko piep...... jak potłuczony- przez rok obsługa instalacji kosz mnie 100 zyli, zrobiłem w tym czasie 23 tysiące kilometrów z czego 1/5 na PB, a w koszta poszło mi jedno podłączenie laptopa i filtry
    Jak ktoś jeździ swoja Alfą pod kościół co niedzielę (znam takiego człowieka) to może sobie pozwolić na jazdę na PB, ale jak już robi się 1000 km i w górę na miesiąc to to się opłaca, a podstawowa rzecz to instalator, jak dobrze wszystko zrobi to problemów nie będzie

Podobne wątki

  1. [159] coś rzęzi przy gazowaniu
    Utworzone przez olo_84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 16:42
  2. na luzie przy gazowaniu dobija mi kilometry na komputerze.
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory