Strona 2 z 83 PierwszyPierwszy 12345678910111252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 822

Temat: Coś o gazowaniu V6 ...

  1. #11
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Jak przełącza to pipczy?Jeżeli tak to spada ciśnienie,jeżeli nie to jest tak ustawione w sterowniku/ i może i dobrze/
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    qualin kup sobie kabelek do staga i sprawdzaj co jakiś czas czy wszystko jest OK i co i dla czego się dzieje - np przełączanie na PB powyżej 6000rpm. Gazownicy lubią czasem coś ukryć albo spartaczyć.
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    W stagu jest domyślne ustawienie na 6000 obr. Oczywiście można to zmienić tylko czy jest sens. Czujesz różnice w mocy jak przełączy się na Pb?
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar4me Zobacz post
    W stagu jest domyślne ustawienie na 6000 obr. Oczywiście można to zmienić tylko czy jest sens.
    Ja mam tak ustawione. I doszedłem do wniosku, że tak zostawię. Chyba lepiej by pełny wycisk Bella dostawała na benzynie
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

  5. #15
    qualin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar4me Zobacz post
    W stagu jest domyślne ustawienie na 6000 obr. Oczywiście można to zmienić tylko czy jest sens. Czujesz różnice w mocy jak przełączy się na Pb?
    jak jest kiepski gaz to czuc szarpniecie, cos jak przy strzale z nitro tylko nie wciska tak w fotel natomiast jak jest dobry gazior to widac tylko po migajacej kontrolce ze sie przelaczylo na PB. dzieki temu wyczailem stacje na ktorj sie tankuje. gaz z shella w bydgoszczy, orlenowy i bp odpadly. tankuje sie na prywatnej stacji. nie wiem skad biora gaz ale jest najlepszy. na ich gazie mam spalanie ok 13,5 litra z wlaczona klima i bez specjalnego oszczedzania pedalu gazu to kumpla octavia 2.0 z sekwencja elpigazu pali o 2 litry wiecej niz moja bella

  6. #16
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Pozwole sobie walnac odkopa.

    Od kad wyprowadzilem sie z miasta moje wydatki na benzyne wzrosly dosc znacznie (teraz zamiast poruszac sie po niewielkiej miescinie musze dojechac ok. 30km w ta i na powrot, czesto odwiedzajac klientow w miescie).

    Jak wiadomo nasze autka do oszczednych nie naleza, a juz napewno nie te z mocniejszymy silnikami. I tak jak do tej pory te pare kilmetrow dziennie bylem w stanie zniesc, tak robienie po 50+ dziennie rujnuje moj budzet.

    Zastanawiam sie wiec nad losem mojej Alfy. Albo zakladam gaz, albo bede zmuszony ja sprzedac.. przy czym sklanialbym sie do tej pierwszej opcji majac w pamieci to ile mnie kosztowaly pewne rzeczy i ile w to auto wlozylem (opony, lambda, przeplywka, tarcze, klocki... w sumie jakies 5 tysiecy)... A wiadomo, calego wkladu na pewno nie odzyskam, watpie aby chociaz samo auto przy odsprzedazy sie mi zwrocilo...

    Auto to 166 z roku 99 z silnikiem 2,0 V6 TB...

    Przeszukalem allegro za "gratami" polecanymi na forum.. i wyszlo mi:
    Stag 300 6plus
    Scorpion GT (do 350 czy ilus tam KM)
    wtryskiwacze magicjet

    w cenie 1500PLN

    Wiadomo, do tego potzrebna butla, przewody, zawor... no i montaz.

    Czy ktos moglby mi ocenic taki sklad, ewentualnie cos doradzic? Ile kosztuje sam montaz jezeli graty dostarczam ja?

    Czytalem cos na temat wtryskiwaczy, ze niby te od Pb sa szybkie, a te od gazu nie wyrabiaja... moze jakies inne?

    Chodzi mi ogolnie o to co powinno trafic do auta i jakis szacunkowy koszt.

    Czy to bedzie w miare bezpieczne dla silnika? Wiadomo, walu korbowego gaz mi sam nie urwie, a co z glowica?

    Wizialem na forum inny temat z pytaniem o ten silnik, ale raczej nie byl zbyt rozwiniety, a chyba byl nawet starszy.

    Jezeli ten post w tym temacie to blad, to prosze o przeniesienie, albo informacje, to sam poprawie.

    Z gory dzieki

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Kolego więc tak, co do wtrysków które znalazłeś nie masz się co martwić, napewno i wydajnościowo i szybkościowo bez problemu poradzą sobie z Twoim silnikiem, reduktor i elektronika też OK, jedyne o co zadbaj to to żeby założono Ci wielozawór w butli LPG wyjściem na miedź 8mm, np. Tomasetto Super. Na standardowo zakładanej przez zakłady miedzi 6mm będzie brakowało LPG. Kolejna sprawa to filtr fazy lotnej LPG, polecam FL-02 od Czaji [tylko z poprawioną podstawą] wygląda on podobnie do filtra puszkowego BRC czy filtra oleju.
    Gratów samemu nie opłaca się kupować jeśli montaż i tak w zakładzie, zakład te same graty kupi taniej nż Ty na Allegro itp.

    Jak chcesz coś więcej wiedzieć pytaj, GG ma w profilu uzupełnione, pomogę.

    pzdr. Grzesiek
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    Dobrze ustawiona instalacja krzywdy autu nie zrobi. Jedynie problem będziesz miał z samopoczuciem.. jak już założysz sekwencję, to zrozumiesz ile pieniążków straciłeś na paliwo I zaczniesz się zastanawiać czemu zrobiłeś to tak późno i ile już mogłeś oszczędzić, gdybyś się wcześniej decydował
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  9. #19
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    To jeszcze jedna kwestia.

    Gadalem wlasnie z gazownikiem (kumepl u niego robil 2 auta i chodza ok), ale rzucil mi cene 3800!

    Skoro sterownik, wtryski(matrix zamiast magic) i reduktor znalazlem za 1500, to pozostaje nam jeszcze 2300pln... co tyle kosztuje?

    Butla? Zawor? Przewody? No niech kosztuja razem 1500 (w co nie wierze) to zostaje jeszcze 800pln.

    Rozumiem, ze musi zarobic, ale 800 to chyba troche duzo? Jaka jest uczciwa cena za taki setup z instalacja?

  10. #20
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Czy ja wiem czy to dużo? Pamiętaj, że jeśli zamierza zrobić to dobrze to "trochę" pracy musi włożyć. Moim zdaniem gazownik, który podejmuje się założyć obcemu klientowi instalkę do V6 za mniej niż 500PLN nie robi tego porządnie, bo nie ma na to czasu. Jeśli do tego wystawia faktury i płaci podatki to na czysto z tej roboty zostaje mu znacznie mniej. Pamiętaj czas to pieniądz, a wiedza i umiejętności też kosztują. Ale o tym można się przekonać dopiero jak się założy gaz u partacza...
    P.S. Niech się wypowiedzą spece, ale Matrix to chyba nie najlepszy wybór w Twoim przypadku. Prawda Grzesiek?

Podobne wątki

  1. [159] coś rzęzi przy gazowaniu
    Utworzone przez olo_84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 16:42
  2. na luzie przy gazowaniu dobija mi kilometry na komputerze.
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory