Strona 81 z 83 PierwszyPierwszy ... 3171727374757677787980818283 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 822

Temat: Coś o gazowaniu V6 ...

  1. #801
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Listwę, czyli to z czego są odejścia do wtrysków masz zasiloną tylko z jednej strony. Powoduje to mniej lub bardziej nierówne rozłożenie ciśnienia (na końcu największe spadki). Jak zasilisz z dwóch stron to zawsze to lepiej. Ja osobiście zrobiłem na dwóch listwach. Jedna do trzech z przodu a druga do trzech cylindrów z tyłu.
    Ogólnie jeżeli sam się tego nie nauczysz to pomoc będzie mocno utrudniona. Albo uruchamiasz domowy doktorat ze strojenia lpg albo zdaj się na fachowców.
    Nie jest to oczywiście trudne ale jako że nic nie umiesz to zajmie to na pewno wielenaście godzin. Pocieszę, że do staga materiałów i informacji w necie jest od groma. A jak ogarniesz już z grubsza i będą trudniejsze pytania to stag na infolinii pomaga przynajmniej pare lat temu bo też się tak uczyłem
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 19-11-2020 o 13:36

  2. #802
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Listwę, czyli to z czego są odejścia do wtrysków masz zasiloną tylko z jednej strony. Powoduje to mniej lub bardziej nierówne rozłożenie ciśnienia (na końcu największe spadki). Jak zasilisz z dwóch stron to zawsze to lepiej. Ja osobiście zrobiłem na dwóch listwach. Jedna do trzech z przodu a druga do trzech cylindrów z tyłu.
    Ogólnie jeżeli sam się tego nie nauczysz to pomoc będzie mocno utrudniona. Albo uruchamiasz domowy doktorat ze strojenia lpg albo zdaj się na fachowców.
    Nie jest to oczywiście trudne ale jako że nic nie umiesz to zajmie to na pewno wielenaście godzin. Pocieszę, że do staga materiałów i informacji w necie jest od groma. A jak ogarniesz już z grubsza i będą trudniejsze pytania to stag na infolinii pomaga przynajmniej pare lat temu bo też się tak uczyłem
    Mnie nie chodzi o to żeby samemu to robić, wolę się jednak doktoryzować z innych tematów chciałem jedynie zasięgnąć opinii czy ta informacja z serwisu STAG "trzyma się kupy".

    A tak w ogóle to ja nie mam listwy wtryskowej tylko pojedyncze wtryskiwacze tak ułożone. Jak będę już w tym STAG'u to na pewno zapytam o to podłączenie i ewentualne przeniesienie trzech wyżej żeby nie ciągnąć takich długich wężyków do tylnej głowicy. Ogólnie chciałbym je schować pod barany ale jak mają mi rozbierać kolektor, rozwalać uszczelki i wgniatać błotniki to chyba to zostawię jak jest. Byleby działało i nie szkodziło silnikowi.

  3. #803
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Listwy, czy trójniki. W tym wypadku to to samo. Po prostu masz w szeregu 6 wtrysków i zasilanie tylko z jednej strony. Jakbyś miał z dwóch (albo dwa rzędy) to rozkład jest znacznie korzystniejszy. Nie mniej jednak 230KM na 6 garów to nie żaden wyczyn i nie sądzę aby miało to aż taki wpływ. Ja mam w schabie prawie 300KM i cztery gary a różnica w zasilaniu jedno i dwustronnym była dopiero lekko zauważalna.
    Odnośnie chowania. Ja mam najmniejsze istniejące wtryski. Z tyłu ich praktycznie nie widać. Z przodu siłą rzeczy zawsze trochę będzie. Ale oczywiście można to zrobić dużo ładniej niż u Ciebie ale pocieszę - i tak masz nieźle bo często widzę dużo gorzej
    To czy gaziarz podaje wiarygodne informacje to niestety nie zweryfikujemy. Oczywiście mogą być choć wydaje mi się to dziwne, że roczna instalacja (czyli praktycznie nowa) na wstępie została źle zrobiona. Oczywiście możliwe ale jednak daje do myślenia. Po drugie znajdź rzetelny serwis, nawet dużo dalej bo pojedziesz raz i bedzie po temacie a nie będziesz się bujał po kilka razy bez skutku. Albo lepiej - jeszcze zepsują. Bo takie historie też się często zdarzają

  4. #804
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Siemka wszystkim. Czy ktoś z Alfisti ma założony gaz Vialle LiquidSi w V6 Busso? Będę robił swapa i chcę z czterorzędówki zostawić gaz Vialle, dokupić dwa wtryski, sterownik TEC-6 i dorobić wiązki. Dla mnie to pikuś. Chciałbym po prostu zobaczyć jak ma ktoś zamontowane wtryskiwacze. Czy bezpośrednio do baranów czy na metalowej szynie przymocowanej do głowicy. Ja sobie poradzę tylko fajnie było by widzieć już co nie co.

  5. #805
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Oczywiście, że do listwy. Montaż będzie taki sam jak przy instalacji z fazą lotną.

  6. #806
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    To super. Dysze są na cieniutkich wężykach, które można ciąć (regulować) więc nie będzie problemów. Dzięki za odpowiedź

  7. #807
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mnichu
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Sieradz
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 CF2 + LPG rocznik 97
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cześć wszystkim. Szukajka pokazała jeden post z pytaniem podobnym do mojego, na który nikt nie odpowiedział, więc pomyślałem że zapytam tutaj. Montował ktoś u siebie takie ustrojstwo? jacus.pl/wariator-kata-wyprzedzenia-zaplonu-ac-stag-tap-01-p-1446.html Ja wiem, że busso bardzo dobrze chodzi na gazocie, ale może może chodzić jeszcze lepiej. Z tego co widzę nawet jest adapter do czujnika położenia wału, żeby wiązki nie rozcinać.

  8. #808
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A po co chcesz to montować? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

  9. #809
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Czy ja dobrze rozumiem, że to urządzenie pozwala "ustawić" kąt wyprzedzenia zapłonu pod wyższą liczbę oktanową LPG? Coś jakby wystroić auto pod np. 100 oktan?
    Jeśli tak to ciekawa alternatywa, nawet na Pb
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #810
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mnichu
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Sieradz
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 CF2 + LPG rocznik 97
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    A po co chcesz to montować? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
    Jestem po prostu ciekaw działania. Teoria jaką znalazłem w internetach, która uzasadnia sens montażu tego czegoś jest taka że LPG spala się dłużej od benzyny i cofając zapłon niby można efektywniej wykorzystać energię ze spalania. Czyli minimalnie mniejsze spalanie i silnik nieco lepiej jedzie w średnim zakresie obrotów. Jak to wygląda w praktyce? Nie wiem. Właśnie dlatego zapytałem czy ktoś może montował to u siebie.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Czy ja dobrze rozumiem, że to urządzenie pozwala "ustawić" kąt wyprzedzenia zapłonu pod wyższą liczbę oktanową LPG? Coś jakby wystroić auto pod np. 100 oktan?
    Jeśli tak to ciekawa alternatywa, nawet na Pb
    No właśnie tak to ma działać. Nawet widziałem jak pewien tuner się wypowiadał, że można zalać auto 98 czy tam 100 oktanem i wystroić kompa benzyny pod tą np. 100 oktanową. No ale zamysł jest taki, żeby tego nie robić.

Podobne wątki

  1. [159] coś rzęzi przy gazowaniu
    Utworzone przez olo_84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 16:42
  2. na luzie przy gazowaniu dobija mi kilometry na komputerze.
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory