Strona 82 z 83 PierwszyPierwszy ... 32727374757677787980818283 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 822

Temat: Coś o gazowaniu V6 ...

  1. #811
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mnichu
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Sieradz
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 CF2 + LPG rocznik 97
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mnichu Zobacz post
    No właśnie tak to ma działać. Nawet widziałem jak pewien tuner się wypowiadał, że można zalać auto 98 czy tam 100 oktanem i wystroić kompa benzyny pod tą np. 100 oktanową. No ale zamysł jest taki, żeby tego nie robić.
    Miałem na myśli, że jak masz ecu benzyny na 100 oktan wystrojony, to na gazie wtedy z automatu dużo lepiej jedzie, no ale musisz mieć w baku ciągle 100 oktanową. A dzięki temu możesz mieć 95 i po przełączeniu na benzynę urządzonko się wyłącza i zapłon jest z powrotem taki jak wcześniej czyli do benzyny.

    - - - Updated - - -

    Miałem na myśli to, że jak masz ecu benzyny na 100 oktan wystrojony, to na gazie wtedy z automatu dużo lepiej jedzie, no ale musisz mieć w baku ciągle 100 oktanową. A dzięki temu możesz mieć 95 i po przełączeniu na benzynę urządzonko się wyłącza i zapłon jest z powrotem taki jak wcześniej czyli do benzyny.

  2. #812
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mnichu Zobacz post
    Miałem na myśli to, że jak masz ecu benzyny na 100 oktan wystrojony, to na gazie wtedy z automatu dużo lepiej jedzie, no ale musisz mieć w baku ciągle 100 oktanową. A dzięki temu możesz mieć 95 i po przełączeniu na benzynę urządzonko się wyłącza i zapłon jest z powrotem taki jak wcześniej czyli do benzyny.
    Tak, ale ciekawi mnie, czy za 180 zł mogę sobie zrobić alternatywną mapę do mojej Alfy na 100 oktan (V-Power). Ja wiem, że w obecnej sytuacji taki plan wygląda na co najmniej nierozsądny, ale to nie będzie trwać wiecznie
    Zamiast podłączyć pod zawór LPG, zrobiłbym sobie przełącznik w kabinie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #813
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mnichu
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Sieradz
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 CF2 + LPG rocznik 97
    Postów
    11

    Domyślnie

    Skoro zasada podobna to pewnie da radę. Najlepiej pogadać z kimś kto to kiedyś stroił.

  4. #814
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Honda
    Postów
    10

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat
    Mam pytanie czy stosowałeś reduktor Magic Jet (tłokowy)?
    Czy we wtryskiwaczach użyłeś standardowych dysz 2mm czy innych?
    Czy używałeś sterownika KME DIEGO G3? jakie różnice pomiędzy tym i stagiem 300 plus?
    Właśnie jestem na etapie wybierania instalki do 3.0 24v więc będę wdzięczny za wszelkie wskazówki
    Pozdrawiam

  5. #815
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wystarczy gold i jakieś niewysilone wtryski typu hana. Sterownik taki jaki będziesz łatwo obsługiwał. Lub ktoś kto będzie. Kme i stag są najpopularniejsze i najłatwiejsze w serwisowa iu

  6. #816
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6
    Postów
    2

    Domyślnie Witam

    Witam chciał bym zakupić swoją pierwszą alfę 166 2.5 V6 na oku mam sztukę z instalacją gazową BRC niestety nie mam o niej jeszcze żadnych informacji poza tymi z ogłoszenia ( tłumaczenie z google ) :nowa instalacja LPG firmy BRC z wbudowanym układem smarowania zaworów, faktura i książeczka w komplecie.
    50-litrowy zbiornik pierścieniowy, bez utraty przestrzeni w bagażniku.
    Busso taniej się nie da jeździć: bez utraty mocy, a nawet lepiej na LPG (wyższa liczba oktanowa).
    Nie znalazłem żadnych informacji czy to dobra instalacja do tego silnika? Załączam zdjęcie
    Te rurki wydają się takie cienkie inne niż widziałem w waszych instalacjach, ogólnie wygląda to nie zbyt estetycznie ale może się mylę i tak ma być ? naprowadzicie mnie na właściwy tor .
    Z opisu również wynika że ma lepszego kopa na lpg ?
    Auto z 2002 roku przebieg 174 tys km gaz założony w 2019r w Holandii przy przebiegu 90tys km
    Czekam na więcej info co do tej instalacji od właściciela .
    Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230703_123112_Marktplaats.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	32.9 KB
ID:	287409  

  7. #817
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał konraddefa Zobacz post
    Te rurki wydają się takie cienkie inne niż widziałem w waszych instalacjach, ogólnie wygląda to nie zbyt estetycznie ale może się mylę i tak ma być ? naprowadzicie mnie na właściwy tor .
    Z opisu również wynika że ma lepszego kopa na lpg ?
    Większy kop na LPG to jakaś bzdura - chyba, że na benzynie coś niedomaga, a LPG po prostu trzyma moc. Jeżeli będzie taka sama moc na na Pb to i tak będzie extra. Te stare ECU nie zmieniają parametrów dla wyższej liczby oktanowej - na 98 jeździsz identycznie jak na 95. To samo przy LPG - musiałbyś zmienić program w ECU.
    Busso trudno wystroić pod LPG, bo kręci się wysoko i ma duży przyrost mocy (szczególnie agresywniejsze 2.5).
    Co do samej instalacji to nie wygląda to najlepiej - długie wężyki do kolektorów to nie jest poprawny montaż - powinno być jak najbliżej i równe odległości. Zdjęcie słabej jakości, ale z tego co widać to te wężyki są długie bardzo.

    Przejedź się i sprawdź czy na LPG ciągnie tak samo w zakresie 5-7tys jak na Pb. Jeżeli wolne obroty są poprawne na LPG, również po rozgrzaniu, i nadal trzyma moc w zakresie 5-7tys to instalacja rokuje dobrze
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #818
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Będziesz musiał to zrobić porządnie

  9. #819
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Gtv 2.0 v6 TB
    Postów
    18

  10. #820
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6
    Postów
    2

    Domyślnie

    Jest tak jak napisałeś te wężyki znacznie dłuższe od tych które widziałem tutaj... Co do powera to zdaje sobie sprawę że to bajka bo już nie jedno auto miałem na gazie , sprzedający napisał że auto jeździ tak samo na Pb jak i na lpg , w sobotę idę na jazdę próbną.

Podobne wątki

  1. [159] coś rzęzi przy gazowaniu
    Utworzone przez olo_84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 16:42
  2. na luzie przy gazowaniu dobija mi kilometry na komputerze.
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory