Strona 11 z 48 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 471

Temat: LPG do Alfy Romeo Giulietta

  1. #101
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Miasto, miastu nie równe - myślę, że Szczecin jest naprawdę nieźle skomunikowany i średnia prędkość to jakieś 35km/h stosując się do przepisów (oczywiście nie jeżdżę w korkach i jeżdżę po kilkanaście kilometrów na raz). Lancer prawie zawsze pali 10l LPG, Giulietta zawsze około 9l. Jestem bardziej niż zadowolony. Aha - widzę, że przy większych felgach (letnie 17 calowe) pali nieco więcej.

    Ogólnie naprawdę fajnie to wyszło (i z Alfą i z LPG i z podłogą)
    PS A kiedyś nawet nie brałem Alfy pod uwagę.. ale coś myślę, że Lancera niedługo wymienię na kolejną Alfę..

  2. #102
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giulietta MA 170
    Postów
    9

    Domyślnie

    Ja przy tak podniesionej podłodze w bagażniku zmieściłem butle 60L. Wchodzi 50L. W miescie robie na tym 500 km czyli spalanie ok 10l/100km, w trasie ponad 600km czyli ok 8l/100km. A i tez jestem bardzo zadowolony z Alfy !!!

  3. #103
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Ile ja podniosleś? Ja 50mm zeby weszła 47L?

  4. #104
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giulietta MA 170
    Postów
    9

    Domyślnie

    ja podloge podnioslem o 100mm. Wypelnienie zrobione ze styroduru kupionego w skladzie budowlanym ( 2x50mm). czas pracy ok 1 godz. patrzac po Twoich fotkach nie bardzo widze roznice miedzy wysokoscia podlogi u Ciebie i u mnie, może to kwestia tej plyty sklejkowej ? Ja po wycieciu wypelnienia ze styroduru zwykla wyzynarka ( wyszlo dosc dokladnie) polozylem na to bezposrednio fabryczny dywanik i jest git !!! Czasem tylko na stacji przy takowaniu inni patrza sie z niedowierzaniem ile wchodzi, a jak ktos nie wie jak wyglada oryginalna glebokosc bagaznika to sie nawet nie kapnie ze jest podniesiona.

  5. #105
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    To prawda ale 100mm to już dla mnie za dużo bagażnik potrafi się przydać a i tak jest mały

  6. #106
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmokorek Zobacz post
    Ja przy tak podniesionej podłodze w bagażniku zmieściłem butle 60L. Wchodzi 50L. W miescie robie na tym 500 km czyli spalanie ok 10l/100km, w trasie ponad 600km czyli ok 8l/100km. A i tez jestem bardzo zadowolony z Alfy !!!
    A w trasie ile gonisz?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał desmokorek Zobacz post
    ja podloge podnioslem o 100mm. Wypelnienie zrobione ze styroduru kupionego w skladzie budowlanym ( 2x50mm). czas pracy ok 1 godz. patrzac po Twoich fotkach nie bardzo widze roznice miedzy wysokoscia podlogi u Ciebie i u mnie, może to kwestia tej plyty sklejkowej ? Ja po wycieciu wypelnienia ze styroduru zwykla wyzynarka ( wyszlo dosc dokladnie) polozylem na to bezposrednio fabryczny dywanik i jest git !!! Czasem tylko na stacji przy takowaniu inni patrza sie z niedowierzaniem ile wchodzi, a jak ktos nie wie jak wyglada oryginalna glebokosc bagaznika to sie nawet nie kapnie ze jest podniesiona.
    Chyba 1h to cienkim ołówkiem liczona No i jednak masz chyba podłogę mniej stabliną - mi generalnie wyszło świetnie i naprawdę mogę kłaść ciężki przedmioty i ostre i się nie martwić nic.
    U mnie wyszło naprawdę bardzo fajnie - może delikatnie większa butla by weszła, ale ja uważam, że jest ok. Co prawda to Żony samochód i dziennie śmiga 130km, więc te 7 litrów więcej w baku pozwoliłoby obrócić ze 4.5 raza (powiedzmy 590km zamiast 470km przy delikatnie wolniejszej jeździe) (do pracy i z powrotem), ale... jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Pyknęliśmy już kilka ładnych tras Alfą i idzie jak trzeba.

    Co do spalani - nie wiem czy może mi się wydaję, ale nie raz dam poprostu ostro w palnik silnikowi (oczywiście na ciepłym) na dwójce czy trójcę pod 6krpm i zauważyłem, że po mojej jeździe Auto zawsze w trasie pali przez jakiś czas trochę mniej. Może sterownik silnik jest "zamulony" i dlatego pali Tobie 11 l domin?

  7. #107
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giulietta MA 170
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    A w trasie ile gonisz?
    Zwykle ok 10-20 szybciej niż można. A jak pałuje po autostradzie (niemieckiej) to pali ok 10/100km

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Chyba 1h to cienkim ołówkiem liczona No i jednak masz chyba podłogę mniej stabliną - mi generalnie wyszło świetnie i naprawdę mogę kłaść ciężki przedmioty i ostre i się nie martwić nic.
    Nawet nie całą godzinke ( samo wycięcie 2x wyrzynarką w styrodurze wypełnień to przecież max 15 min). Sama oryginalna wykładzina jest dość sztywna więc przy odpowiednim spasowaniu aby "szpary" pod wykładziną nie były większe niż 5-8 cm ( tak u mnie wyszło- na oko) to nie problemu ze sztywnością czy stabilnością. Przewożenie 2 skrzynek z browarami czy kilka zgrzewek wody mineralnej nie jest żadnym problemem dla podłogi w bagażniku - żadnych odchyleń czy ugięć. Acha mam jeszcze na oryginalną wykładzinę włożoną do bagażnika matę gumową dedykowaną do Julki.
    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    To prawda ale 100mm to już dla mnie za dużo bagażnik potrafi się przydać a i tak jest mały
    Zgadza się choć u mnie jest to 3 samochód i nikt go nie traktuje jako " rodzinne auto na wakacje". A mnie nigdy nie brakło "wysokości" i nie miałem sytuacji aby przez te 10 cm " nie udało mi się nie spakować" choć tak jak pisałem wcześniej nikt nie używa tego auta jako " dostawczaka" bardziej dla mnie liczy się zasięg.
    Generalnie tak jak piszecie: każdy ma inne priorytety i potrzeby co do funkcjonalności swojego samochodu.
    POZDRAWIAM !!!
    Ostatnio edytowane przez desmokorek ; 18-01-2018 o 16:24

  8. #108
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    U mnie poszło 5cm w górę , zbiornik 48. Początkowo byłem zły że mi wsadzili taki baniak - ale to była jedyna opcja bo akurat te które się mieściły 36l nie były wtedy dostępne, suma sumarum dobrze się stało bo mniejszy zbiornik to praktycznie co chwila tankowanie jak się trochę więcej jeździ. Powiedzcie mi , czy wystarczy 1 szt styroduru 5 cm czy jednak by wypełnić całość dobrze potrzebne będą dwie płachty? Też myślę dać na górę oryginalna wykładzinę i przykrecić uchwyty do pasów mocujących na dystansach w oryginalnych miejscach

  9. #109
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giulietta MA 170
    Postów
    9

    Domyślnie

    ja wypełniałem styrodurem tylko luki wokół zbiornika i na tak wyrównaną powierzchnię dałem bezpośrednio dywanik ( nie mam styroduru między zbiornikiem a dywanikiem). Ja uchwyty wykręciłem w ogóle i ich nie mam.

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Nie wiem, czy te wymiary są standaryzowane.. U mnie był arkusz 100cm x 70cm.
    Desmokorek - wrzucisz jakieś fotki jak u Ciebie to wyszło?

    PS W Lancerze mam fabryczną podłogę (na spodzie była zapasówka, a teraz jest zbiornik) i zbiornik niestety 37l co starcza na średnio 370km.

Podobne wątki

  1. Romeo Giulietta QV
    Utworzone przez Luc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 00:06
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Alfa Romeo Giulietta TCR
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory