Strona 34 z 48 PierwszyPierwszy ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 471

Temat: LPG do Alfy Romeo Giulietta

  1. #331
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    ja osobiście uważam że korekty po obd to wcale nie jest super rozwiazanie, bo to co ecu benzyny przeswiruje to od razu wpływa na gaz, bezpieczniej jest chyba ustawić instalke na sztywno bez obd

  2. #332
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Ja nie mam korekt po obd.
    I dajesz wiarę 95 tyś i tylko filtry zmieniałem i czek się nie świeci[emoji848]
    A zdajesz sobie sprawę z faktu że check zapala się wtedy gdy warunki osiągają wartości krytyczne, w przypadku dawki paliwa jest to +/- 50%.
    Możesz mieć rozjazdy względem benzyny na poziomie 25% i dalej nie będzie chcecka a na 100% nie będzie to zdrowe dla silnika.

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Ja nie wiem jak mam w swoim tartarini, ale poki co nic się nie świeci, pali dychę, wiec chyba ubogo nie jest i wszystko gra. Niemniej zbieranie korekt przez 5 tysi to sporo.
    Bo fizycznie trzeba narobić km aby dobrze wystroić LPG w pełnym zakresie, inaczej się nie da

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    ja osobiście uważam że korekty po obd to wcale nie jest super rozwiazanie, bo to co ecu benzyny przeswiruje to od razu wpływa na gaz, bezpieczniej jest chyba ustawić instalke na sztywno bez obd
    Korekty po obd to najlepsza możliwa opcja, dająca stabilność pracy instalacji niezależnie od paliwa. Faktem jest też to że trzeba umieć z niej korzystać i dopasować do konkretnego ECU.

    Jak ecu benzyny świruje to masz popsuty samochód i trzeba go naprawić
    Niestety ale większość instalatorów nie wie jak działa silnik a montują dodatkowy system paliwowy, efekty tego widać w mnogości opinii jakie to lpg jest złe

  3. #333
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Czyli co? 5 tyś trza jeździć żeby lpg wystroic? Przecież to paranoja.

  4. #334
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    A zdajesz sobie sprawę z faktu że check zapala się wtedy gdy warunki osiągają wartości krytyczne, w przypadku dawki paliwa jest to +/- 50%.
    Możesz mieć rozjazdy względem benzyny na poziomie 25% i dalej nie będzie chcecka a na 100% nie będzie to zdrowe dla silnika.


    Bo fizycznie trzeba narobić km aby dobrze wystroić LPG w pełnym zakresie, inaczej się nie da



    Korekty po obd to najlepsza możliwa opcja, dająca stabilność pracy instalacji niezależnie od paliwa. Faktem jest też to że trzeba umieć z niej korzystać i dopasować do konkretnego ECU.

    Jak ecu benzyny świruje to masz popsuty samochód i trzeba go naprawić
    Niestety ale większość instalatorów nie wie jak działa silnik a montują dodatkowy system paliwowy, efekty tego widać w mnogości opinii jakie to lpg jest złe
    Nie chce mi się rozbijać twojego postu na części i się do tego odnosić ale chętnie to zrobię jak przeczytasz cały pdf w temacie , który jest przyklejony w dziale LPG.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #335
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Czyli co? 5 tyś trza jeździć żeby lpg wystroic? Przecież to paranoja.
    Bo to bzdura.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #336
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Bo to bzdura.
    Jak ja lubię odpowiedzi bez merytoryki
    Pdf-y ciekawe jak ktoś wiedzy w nich zawartej nie posiadał

    Korekty LPG po obd nie są panaceum na wszytko, służą tylko i wyłącznie do utrzymywania korekt STFT i LTFT na tym poziomie identycznym dla pracy na benzynie!
    Odpowiadają za korekcję pracy instalacji względem ECU:
    Kod:
    niezależnie od jakości paliwa jakie zatankujemy (a z tym w PL bywa różnie), 
    zużycia elementów instalacji LPG
    Tyle i aż tyle, nie można też "uzdrawiać" silnika za pomocą lpg, bo będą problemy w pracy na benzynie.

    Jak pisałem wcześniej nikt za takie strojenie nie będzie chciał zapłacić + klient chce samochód najpóźniej następnego dnia.
    Tylko mając hamownię i po instalacji spędzając na niej kilka godzin można uzyskać efekt właściwego wystrojenia samochodu.

    Nie mając hamowni, po prostu trzeba zrobić km aby zebrać dokładne mapę pracy silnika, nie da się tego zrobić w 1-2h na drodze!

    W przypadku auta z sondą szerokopasmową której jedzie "do końca" w CL jest dużo szybciej

    W przypadku auta z sondą napięciową jest więcej zabawy i procedura wygląda tak (na przykładzie lpgtech 326 obd):
    1. opróżniamy zbiornik z gazu, jeździmy tylko na benzynie zbierając mapę korekt CL w pełnym zakresie obrotów i obciążeń
    2. adaptacja obd OFF
    3. stroimy WOT na AFR
    4. jeździmy, zbiera się mapa korekt w CL dla LPG w różnych zakresach obrotów i obciążeń
    5. na podstawie zebranych map korek dokonujemy odpowiednich zmian w korektach od obrotów przy danym obciążeniu
    6. kasujemy zebrane korekty w CL dla LPG
    7. wracamy do punktu 4, chyba że różnica korekt w pełnym zakresie obrotów i obciążeń wynosi max 1%, wtedy idziemy
    8. adaptację obd ON i kontrolujemy jej zachowanie, u mnie trzeba było wybrać adaptację wolną (co odpalenie) po LTFT, bo inaczej robiła się sieczka z korektami benzyny
    9. jak wszystko jest już ustawione to możemy zapomnieć co to jest korekta ustawień lpg



    Ale i tak znajdą się "znaffcy", którzy powiedzą że da się idealnie wystroić lpg w jeden dzień bez hamowni

  7. #337
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Ale i tak znajdą się "znaffcy", którzy powiedzą że da się idealnie wystroić lpg w jeden dzień bez hamowni
    90 procent aut nie widziało strojenia na ulicy i są wypuszczane po autokalibracji i o dziwo większość jeżdzi bezproblemowo. Czyli jednak się da
    Co do reszty pełna zgoda
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 27-10-2019 o 10:05
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #338
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    90 procent aut nie widziało strojenia na ulicy i są wypuszczane po autokalibracji i o dziwo większość jeżdzi bezproblemowo. Czyli jednak się da
    Co do reszty pełna zgoda
    To jest niestety smutna prawda
    Ja nie napisałem, że nie będą jakoś jeździć. Będą jeździć, ale nie będzie to zdrowe dla silnika i jego osiągów
    Jak ktoś zagazuje 200 konną benzynę i na gazie będzie miał 180km to nie dupohamownia tego nie odczuje a silnik będzie dostawał w dupę

  9. #339
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kapsztajn
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 KM QV-Line
    Postów
    9

    Domyślnie

    Czy ktoś z was ma może jaki kulturalny sposób na zmianę miejsca w którym jest subwoofer w Julce? Mam go niestety oryginalnie w miejscu gdzie jest koło zapasowe, a chciałbym założyć gaz i tutaj pojawia się problem gdzie go mogę przełożyć? Ktoś już coś takiego robił?
    Dzięki za info!

  10. #340
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Wszystko zależy od wymiarów i inwencji ja bym celował w zabudowę którejś z wnęk bocznych (jeśli wejdzie)

Podobne wątki

  1. Romeo Giulietta QV
    Utworzone przez Luc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 00:06
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Alfa Romeo Giulietta TCR
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory