Strona 39 z 48 PierwszyPierwszy ... 2930313233343536373839404142434445464748 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 471

Temat: LPG do Alfy Romeo Giulietta

  1. #381
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Pytanie jest takie, czy korekty pb były dobre już podczas 3 strojenia. Może ile regulacji tyle razy się później rozjezrzaja że ciężko dojść z nimi do ładu..
    Wyłączyć LPG, wyzerować adaptacje z ECU, wyjeździć ze 4 zbiorniki benzyny, sprawdzić korekty i dopiero wtedy brać się za strojenie.
    Za pomocą LPG nie można "naprawiać korekt", jeśli na benzynie będą np LTFT +3 a STFT +1, to na LPG mają być takie same. W przeciwnym przypadku przełączanie z LPG na noPB będzie mało przyjemne dla silnika.

    Generalnie to w każdym aucie powinny być montowane sterowniki LPG z komunikacją OBD, dzięki której sterownik LPG może automatycznie korygować nastawy LPG (jako dodatkowe zabezpieczenie).

  2. #382
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Wyłączyć LPG, wyzerować adaptacje z ECU, wyjeździć ze 4 zbiorniki benzyny, sprawdzić korekty i dopiero wtedy brać się za strojenie.
    Za pomocą LPG nie można "naprawiać korekt", jeśli na benzynie będą np LTFT +3 a STFT +1, to na LPG mają być takie same. W przeciwnym przypadku przełączanie z LPG na noPB będzie mało przyjemne dla silnika.

    Generalnie to w każdym aucie powinny być montowane sterowniki LPG z komunikacją OBD, dzięki której sterownik LPG może automatycznie korygować nastawy LPG (jako dodatkowe zabezpieczenie).
    tu się nie zgodzę, podobno właśnie ta komunikacja po OBD wszystko psuje..

    P.S. jak się MESem robi reset ecu żeby wrócić do starych nastaw PB?
    Ostatnio edytowane przez mickry ; 22-07-2020 o 12:16

  3. #383
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Generalnie to w każdym aucie powinny być montowane sterowniki LPG z komunikacją OBD, dzięki której sterownik LPG może automatycznie korygować nastawy LPG (jako dodatkowe zabezpieczenie).
    Jeden warunek instalacja dobrze dobrana i dobrze wystrojona to może coś obd pomoże w innym przypadku to leczenia syfu pudrem./opinie są bardziej na nie niż na tak/
    Ja mam lpgtech i praktycznie od założenia nie mam potrzeby nic tam robić a nie mam obd.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #384
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Jeden warunek instalacja dobrze dobrana i dobrze wystrojona to może coś obd pomoże w innym przypadku to leczenia syfu pudrem./opinie są bardziej na nie niż na tak/
    Ja mam lpgtech i praktycznie od założenia nie mam potrzeby nic tam robić a nie mam obd.
    no a widzisz, u mnie chwile chodzi dobrze poźniej znów jest dupa, pojeżdżę na pb trochę i zobacze jak będzie się sprawował. Ogólnie mówiąc kaszana;p jak góra chodzi dobrze to dół kuleje i na odwrót

  5. #385
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Jeden warunek instalacja dobrze dobrana i dobrze wystrojona to może coś obd pomoże w innym przypadku to leczenia syfu pudrem./opinie są bardziej na nie niż na tak/
    Ja mam lpgtech i praktycznie od założenia nie mam potrzeby nic tam robić a nie mam obd.
    100% prawda, jednak należy pamiętać że "strojenie" jest prawidłowe tylko i wyłącznie dla takiego LPG jaki mamy zatankowany podczas strojenia.
    Inna stacja, gorsze/lepsze paliwo i już zaczynamy "ogłupiać" ECU benzyny, przez co zmuszamy go do kombinowania z korektami.
    Zazwyczaj nie ma z tym problemu (np Twoja instalacja), ale nie jest to optymalne.

    Jak miałem LPGTecha z OBD w V6, to dzięki OBD korekty w ECU przy jeździe na LPG nie wychodziły więcej niż +/- 1 od referencyjnej korekty dla noPB.
    Widziałem, że w zależności od partii LPG, sterownik LPG robił korekty dawki gazu +/- 5%, w efekcie czego nie trzeba było dotykać ustawień przez cały okres użytkowania auta.

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    no a widzisz, u mnie chwile chodzi dobrze poźniej znów jest dupa, pojeżdżę na pb trochę i zobacze jak będzie się sprawował. Ogólnie mówiąc kaszana;p jak góra chodzi dobrze to dół kuleje i na odwrót
    To masz ewidentnie coś spierdzielone
    Wyjeździj LPG do końca, zakręć butlę, podłącz mesa i skasuj adaptacje, pojeździj ze 3-4 zbiorniki benzyny w różnych warunkach.
    Następnie pojedź do porządnego gazwonika, mapka poniżej

    https://www.google.com/maps/d/u/0/vi...3949999996&z=6
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 22-07-2020 o 16:04

  6. #386
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    100% prawda, jednak należy pamiętać że "strojenie" jest prawidłowe tylko i wyłącznie dla takiego LPG jaki mamy zatankowany podczas strojenia.
    Inna stacja, gorsze/lepsze paliwo i już zaczynamy "ogłupiać" ECU benzyny, przez co zmuszamy go do kombinowania z korektami.
    Zazwyczaj nie ma z tym problemu (np Twoja instalacja), ale nie jest to optymalne.

    Jak miałem LPGTecha z OBD w V6, to dzięki OBD korekty w ECU przy jeździe na LPG nie wychodziły więcej niż +/- 1 od referencyjnej korekty dla noPB.
    Widziałem, że w zależności od partii LPG, sterownik LPG robił korekty dawki gazu +/- 5%, w efekcie czego nie trzeba było dotykać ustawień przez cały okres użytkowania auta.



    To masz ewidentnie coś spierdzielone
    Wyjeździj LPG do końca, zakręć butlę, podłącz mesa i skasuj adaptacje, pojeździj ze 3-4 zbiorniki benzyny w różnych warunkach.
    Następnie pojedź do porządnego gazwonika, mapka poniżej

    https://www.google.com/maps/d/u/0/vi...3949999996&z=6
    no to wyobraź sobie że u jednego z tych których wysłałeś meczymy temat, i jest naprawdę dobry, tyle cierpliwości do tego ma że mnie to już od dawna wkurza;D gdzie się resetuje ustawienia w MES?

  7. #387
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    no to wyobraź sobie że u jednego z tych których wysłałeś meczymy temat, i jest naprawdę dobry, tyle cierpliwości do tego ma że mnie to już od dawna wkurza;D gdzie się resetuje ustawienia w MES?
    ECU -> Regulacje (F7) -> Wyzerowanie parametrów samoadaptacyjnych -> Wykonaj

    Jak masz kabel do LPG to podłącz się zapisz konfiga i podeślij, zobaczymy co tam jest, może jakaś pierdoła
    Jak już będziesz się bawił kabelkami to zerknij czy:
    • skymax jest podpięty pod OBD
    • w konfigu LPG jest zaznaczona praca bez przepustnicy i sprawdzanie obciążenia na podstawie OBD
    • masz sondę szerokopasmową czy zwykłą

    Ten silnik musi być wystrojony idealnie na korekty, bo rozjazd rzędu 3% będzie powodował problemy z uruchamianiem na benzynie.

  8. #388
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Pisałem ci po mojemu masz za wydajne wtryskiwacze.
    Skoro u mnie 115 obrabiają przy 1.15 bara to u ciebie 130 nie mają co robić
    W MA jest szerokopasmowa.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #389
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Pisałem ci po mojemu masz za wydajne wtryskiwacze.
    Skoro u mnie 115 obrabiają przy 1.15 bara to u ciebie 130 nie mają co robić
    W MA jest szerokopasmowa.
    czyli iść w zmianę na 115 i zwiększyć na nich ciśnienie z obecnego 1 na 1.15?

  10. #390
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    pojezdzilem trochę i teraz turbo wstaje dopiero pod 3 tyś, czyli cały dół mam za ubogi.. wnioski są moje takie, ecu się uczy tego na czym jedzie, jak jest lpg wystrojone za ubogo to tego uczy się komp pb i tak później wygląda mapa. Znowu wcześniej było za bogato to jak się nauczył to przeladowywalo na dole. Zrobię że 100km na pb i zobaczę jak na pb będzie jeździł.

Podobne wątki

  1. Romeo Giulietta QV
    Utworzone przez Luc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 00:06
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Alfa Romeo Giulietta TCR
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory