Strona 4 z 48 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 471

Temat: LPG do Alfy Romeo Giulietta

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Co do ekologiczności LPG - benzyna, pełna zgoda. Ale jeśli mój paliwożerny Twin Spark palił średnio 7.4 litra, a wow-super-hiper-ultra-oszczędny MultiAir 7.8 litra (tak, wiem, jest mocniejszy), to gdzie ta ekologia?!

    EDIT: W sumie to śmieszniej... 75 na trasie przy średniej 110 km/h spala... 6.7 litra . Silnik 23-letni, 8-zaworowy, pojemność 2 litry.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 16-01-2013 o 09:57
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    jasne drogi janku, usa i chiny trują na potęgę ale nie znaczy to że my tutaj w cywilizowanej europie kolebce dzisiejszej cywilizacji mamy uprawiać podobną politykę, musimy dbać o środowisko bo twoi dziatkowie nie będą mieli czym oddychać, czy to warto w imie komfortu, fajnego brzmienia i przyjemnego smerania po jajach, jeździć 3litrowym trucicielem, tylko dlatego że jestes próżny i cię na to stać, czy może warto pomyśleć o następcach ?
    zgodze sie że ekologowie zajmują sie głównie wyciąganiem hajcu z blokowania różnych inicjatyw, i może nawet nawet psują motoryzacje, ale jeśli to ma pomóc to dobre i to...
    twój zaprzyjaźniony rzeczoznawca powiedział co chcaiłeś usłyszeć, tyle, czy jak w reklamie tyskiego widzisz wszystkie te medale zdobyte na festiwalu piwnym w pierdziszewie to znaczy ze jest to najlepsze piwo? pewnie nie
    niech tam każden jeździ na czym chce, pamiętać trzeba że jeżdzenie na benzynie jest uwarunkowane światową polityką, równie dobrze można jeździć na spirytusie, lpg, cng, wodorze, helu i atomie, a jeśli więc mamy wybór i możemy choć w minimalnym % zmniejszać emisje to czemu tego nie zrobić, aj?
    Można to robić, jak sam powiedziałeś każdy ma wybór. Dla mnie to fajne brzmienie i zabawa z posiadania takiego auta były głównymi czynnikami dlaczego kupiłem to auto zamiast konkurencji z czterema kołami na masce.
    Ekolodzy tak samo popsuli motocykle - kiedyś mogłem motocykl naprawić w szczerym polu narzędziami pożyczonymi od rolnika, teraz bez podłączania komputera nie wiadomo co się stało z silnikiem.

    Segreguje śmieci, oszczędzam wodę, zgniatam butelki i robię dużo rzeczy żeby nie niszczyć środowiska. Jednak nie chcę poświęcać jednej z ostoi dobrej zabawy po godzinach przez ekologów - zamiast aut zbudowaliby atomówki i emisja by bardziej spadła. Jest takie proste pojęcie z angielskiego "Petrol head", które moim zdaniem pokazuje o co chodzi w motoryzacji - nie każdy kupuje środki lokomocji z powodu ich użytkowych walorów, jeśli by tak było to marka, którą lubimy raczej nie znalazłaby nabywców

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,796

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Co do ekologiczności LPG - benzyna, pełna zgoda. Ale jeśli mój paliwożerny Twin Spark palił średnio 7.4 litra, a wow-super-hiper-ultra-oszczędny MultiAir 7.8 litra (tak, wiem, jest mocniejszy), to gdzie ta ekologia?!
    Ekologia polega na tym, że masz osiągi podobne do 2.5 Litra V6 Alfy a spalanie wolnossącego 1.6 Alfy. Dobrze że wprowadzają coraz ostrzejsze normy to chociaż zmuszają producentów do częstej modernizacji silników. Wcześniej nieroby tłukli jeden silnik 20-30 lat, teraz co generacja samochodu są nowe, oszczędniejsze i mocniejsze wersje silnikowe

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Toż wyżej napisałem, że 75 spaliła mi na niemieckiej autostradzie przy 110 km/h 6.7 litra. 23-letni silnik. 150KM i przyspieszenie do setki 8.2 sek. O ile się zakładamy, że nasze MA 23 lata nie wytrzymają? . W życiu nie miałem Busso, ale sądzę, że przy trybie jazdy, w jakim uzyskuję te 7.8, byłbym w stanie V6 zejść w okolice 10 litrów.
    Te silniki może i były tłuczone po 30 lat, ale też odpowiedni kilometraż wytrzymywały. A teraz?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #35
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    A teraz nie wiadomo ile wytrzymają,... onegdaj trzymały 30 lat bo naród nie użytkował tak mocno samochodu jak dziś, kiedyś to tylko w niedzielkę do kościółka potem do szopki... a dziś to nawet za stodłe do sracze jeżdżą, ot dlaczego

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    A słynne W124 z przebiegami po milion kilometrów to miały liczniki kręcone do przodu?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #37
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A słynne W124 z przebiegami po milion kilometrów to miały liczniki kręcone do przodu?
    Tja miały, tak samo jak W123 i "Kaczki"
    A "Puchatkiem" jeden grecki taksiarz zrobił 2 banki-ten to musiał hardkorowo skręcić licznik

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mandecki
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta Benzina 1.4MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawels1990 Zobacz post
    A powiedz mi w którym miejscu masz zamontowany panel z diodami w kabinie? Najlepiej jak byś dał radę zrobić fotkę - byłbym bardzo wdzięczny
    prosze, troche potrwalo, juz wyslalem fotki sterownika lpg z wnetrza

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Fiat siena :P
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam,
    Ostatnio odpytywałem kilka serwisów Alfa Romeo pod kątem 'odpytki' na temat LPG w Julce.

    Może was to zainteresuje:
    "(...)pragnę poinformować, że w roku 2012 model Giulietta posiadał faktycznie fabryczną instalację gazową w swojej ofercie. Jednak od roku 2013 silnik z tą instalacją został wycofany ze sprzedaży ze względu na bardzo małe zainteresowanie takim rozwiązaniem i na chwilę obecną w naszej ofercie posiadamy instalacje gazowe marki TARTARINI które możemy zamontować do samochodu lecz nie jest to jednoznaczne z instalacją fabryczną.
    Koszt takiej instalacji do modelu Giulietta z silnikiem 1.4 TB 120KM wynosi ok. 4100zł"

    "Do silnika 1.4 TB MultiAir 170KM również istnieje możliwość montażu instalacji gazowej w cenie ok. 4500zł
    Co do montażu instalacji gazowej to nie obejmuje ona żadnych modyfikacji w silniku ponieważ podlegało by to utracie gwarancji na te elementy."

    "- Specyfikacji technicznej różnić w tych instalacjach [Wic1:fabrycznej a nie fabrycznej] nie jestem Panu w stanie przedstawić.
    - Instalacja ta na pewno nie zawiera czujnika spalania.
    - nie ma możliwości zmiany elementów silnika na takie które nie zużywają się przy instalacji gazowej"

    Inny serwis napisał:
    "Ofertujemy system gazowy do tego samochodu [Julka 1.4 170 koni], który oferowany jest w serwisach
    FIATA, ALFA ROMEO. Instalacja jest dedykowana i zweryfikowana badaniami w BOSMAL. U nas można dokonać konwersji jednak traci się gwarancję na samochód. Cena instalacji w naszym serwisie to 4200zł."

    Ale to zależy gdyż niektóre serwisy odpisują zwyczajnie:
    "Nic nam nie wiadomo na temat możliwości montażu instalacji gazowej do silnika typu MultiAir. Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy takiej możliwości."

    Może dorzucę coś jeszcze jak uda mi się ogarnąć więcej w temacie.

    - - - Updated - - -

    Podsumowanie:
    "To są zupełnie dwie różne instalacje, różnych producentów ponieważ fabrycznie stosowana była instalacja Landirenzo, a nie Tartarini. Przy fabrycznej instalacji faktycznie zastosowane były inne rodzaje świec, inne gniazda zaworów i inne oprzyrządowanie które przystosowane było do gazu czego nie jesteśmy w stanie zrobić przy samochodzie z dokładaną instalacją.
    Samochodu z fabrycznym gazem nie da się już zamówić jak i nie da się zamontować takiej instalacji do samochodu już wyprodukowanego.
    Co do spalania oleju to nie mam żadnych doświadczeń w tym temacie, moi klienci takich informacji nam nie przekazywali.
    Przy montażu instalacji w naszym serwisie ma Pan podtrzymywaną gwarancję która obowiązuje na wszystkie elementy i jest ona ważna również tylko w naszym serwisie.
    Podsumowując w skrócie: instalacja montowana przez nas na pewno ma gorszy wpływ na silnik niż instalacja fabryczna której niestety już nie ma w ofercie Alfy Romeo."

  10. #40
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał wic1 Zobacz post
    różnych producentów ponieważ fabrycznie stosowana była instalacja Landirenzo, a nie Tartarini. Przy fabrycznej instalacji faktycznie zastosowane były inne rodzaje świec, inne gniazda zaworów i inne oprzyrządowanie które przystosowane było do gazu
    Myślę,że to serwisowy bełkot bez poparcia faktami.
    Z tego co mi wiadomo silniki są dokładnie takie same.
    Co do MA 170 to jest tylko kwestia sterownika LPG który musi obrobić brak przepustnicy.
    Jest ich już kilka na rynku.
    Wgrywany jest program ,który uwzględnia brak przepustnicy.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Romeo Giulietta QV
    Utworzone przez Luc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 00:06
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Alfa Romeo Giulietta TCR
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory