Strona 36 z 48 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 471

Temat: LPG do Alfy Romeo Giulietta

  1. #351
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Podobno czasy się zapętlają i to jest gówny problem. Zaczynam żałować że nie poczytałem wczesniej o instalacjach i nie dałem tartarini, albo cos podobnego. Może ta z fiatowskimi korektami dobrze nie współpacuje...

  2. #352
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    elektronika: KME Nevo-Sky Max
    przełącznik: DG7 RGB
    wtryski: Alex Barracuda 130nl
    reduktor: MAGIC 3 POWER
    wielozawór: Tomasetto Extra Ø8
    przewód zasilający: Faro Ø8
    wlew gazu: w klapkę paliwa
    zbiornik (litry/średnica/wysokość): 49/630/200 wewnętrzny
    To teraz, do przemyślenia czynności:
    1) układ chłodzenia w muliair jest zaprojektowany fabrycznie na temp. otwarcia termostatu 80°C, co oznacza że regularnie temp płynu jest niższa. Przy rownej jeździe autostradowej powiedzmy 83 - pod warunkiem, że termostat działa prawidłowo i nie otwiera się niżej. Reduktor który masz, jest kompaktowy, ma małą objętość grzewczą. Próbujesz butować, gaz płynie i jego temp spada nawet do 5°C, robi się za bogato, osiągi spadają - bo ciesz w układzie jest średnio o 10st niższa.
    2) ciśnienie reduktora max 1,2 bara, najlepiej 1,1.Dlaczego? Bo multiair, przy małych obciążeniach otwiera minimalnie zawory ssące, co pozwala jeździć na znacznie mniejszej ilości powietrza+paliwa. Wtryskiwacze otwierają się na krótszy czas, a i tak wpada za dużo gazu, bo ciśnienie za duże. Ledwo dostroisz czasy wtrysków to wtedy ma pełnym obciążeniu multiair otwiera zawory ssące na full i robi znowu duże korekty. Dlatego sprawdź ciśnienie.
    3) sprawdź wężyki podciśnienia reduktor-kolektor i regulator ciśnienia paliwa-kolektor. Na regulatorze jest cienki kruciec, jak gazownik na zastąpił przewód na nim siedzący czymś innym, to możliwe że siedzi luźno i przepuszcza kiedy jest nadciśnienie od turbo. Cały układ sterowanie ciśnieniem paliwa zaczyna źle działać. Najlepiej założyć wszędzie przewody z oplotem 4mm, sztywniejsze i pewnie siedzą.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #353
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    To teraz, do przemyślenia czynności:
    1) układ chłodzenia w muliair jest zaprojektowany fabrycznie na temp. otwarcia termostatu 80°C, co oznacza że regularnie temp płynu jest niższa. Przy rownej jeździe autostradowej powiedzmy 83 - pod warunkiem, że termostat działa prawidłowo i nie otwiera się niżej. Reduktor który masz, jest kompaktowy, ma małą objętość grzewczą. Próbujesz butować, gaz płynie i jego temp spada nawet do 5°C, robi się za bogato, osiągi spadają - bo ciesz w układzie jest średnio o 10st niższa.
    2) ciśnienie reduktora max 1,2 bara, najlepiej 1,1.Dlaczego? Bo multiair, przy małych obciążeniach otwiera minimalnie zawory ssące, co pozwala jeździć na znacznie mniejszej ilości powietrza+paliwa. Wtryskiwacze otwierają się na krótszy czas, a i tak wpada za dużo gazu, bo ciśnienie za duże. Ledwo dostroisz czasy wtrysków to wtedy ma pełnym obciążeniu multiair otwiera zawory ssące na full i robi znowu duże korekty. Dlatego sprawdź ciśnienie.
    3) sprawdź wężyki podciśnienia reduktor-kolektor i regulator ciśnienia paliwa-kolektor. Na regulatorze jest cienki kruciec, jak gazownik na zastąpił przewód na nim siedzący czymś innym, to możliwe że siedzi luźno i przepuszcza kiedy jest nadciśnienie od turbo. Cały układ sterowanie ciśnieniem paliwa zaczyna źle działać. Najlepiej założyć wszędzie przewody z oplotem 4mm, sztywniejsze i pewnie siedzą.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    co do:
    1. Krótko mówiąc, uważasz że reduktor jest nieodpowiedni?
    2. Ciśnienie sprawdzę programem? Jak nie to gdzie co i jak??
    3. Sprawdzę, tylko gdzie znajdę regulator ciśnienia?

  4. #354
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    1. Bardzo prawdopodobne, bardzo.
    2. Oczywiście odczyt z czujnika
    3. Stajesz przy lewym kierunkwskazie. Patrzysz na grubą czarną plastikową rurę na prowo od pokrywy silnika (czyli za pokrywą silnika gdyby patrzeć od przodu), od rury wychodzi cienki przed od gumowy (gruby śr ok 1cm) ten przewód ma jakieś 25-30 cm, idzie w dół pod pokrywę silnika. Jego koniec to króciec regulatora ciśnienia paliwa (mała gruszka/puszka metalowa)

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #355
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    1. Bardzo prawdopodobne, bardzo.
    2. Oczywiście odczyt z czujnika
    3. Stajesz przy lewym kierunkwskazie. Patrzysz na grubą czarną plastikową rurę na prowo od pokrywy silnika (czyli za pokrywą silnika gdyby patrzeć od przodu), od rury wychodzi cienki przed od gumowy (gruby śr ok 1cm) ten przewód ma jakieś 25-30 cm, idzie w dół pod pokrywę silnika. Jego koniec to króciec regulatora ciśnienia paliwa (mała gruszka/puszka metalowa)

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    który to będzie??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200617_194019.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	155.6 KB
ID:	270552

  6. #356
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Podobno czasy się zapętlają i to jest gówny problem. Zaczynam żałować że nie poczytałem wczesniej o instalacjach i nie dałem tartarini, albo cos podobnego. Może ta z fiatowskimi korektami dobrze nie współpacuje...
    JA mam dedykowane tartarini. DO wersji 170 KM też jest precyzyjna instrukcja montażu ze wskazaniem konkretnych elementów, które trzeba zamontować, aby to działało. Moja od ponad 30 tysi chodzi idealnie, ale co ja się nasłuchałem, że to g... to moje. Twoją też się pewnie da w końcu ustawić, bo skoro masz już wiedze, że zapętlają się wtryski no to trzeba to skorygować.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    który to będzie??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200617_194019.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	155.6 KB
ID:	270552
    Reduktor jest tu gdzie? To na prawo od silnika co dwa węże wchodzą?

  7. #357
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    JA mam dedykowane tartarini. DO wersji 170 KM też jest precyzyjna instrukcja montażu ze wskazaniem konkretnych elementów, które trzeba zamontować, aby to działało. Moja od ponad 30 tysi chodzi idealnie, ale co ja się nasłuchałem, że to g... to moje. Twoją też się pewnie da w końcu ustawić, bo skoro masz już wiedze, że zapętlają się wtryski no to trzeba to skorygować.

    - - - Updated - - -



    Reduktor jest tu gdzie? To na prawo od silnika co dwa węże wchodzą?
    tak, na dole po prawej co lecą węże od filtra.

  8. #358
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Stąd (foto) z kolektora wychodzi ten przewód. Błąd masz o zapętleniu, ale on może być spowodowany zbyt kalorycznym gazem - bo niedogrzanym w reduktorze. To jednak powinien montażysta zobaczyć już dawno w czasie jazdy testowej, temperatymurę gazu i korekty (idą w minus 25)

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #359
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Stąd (foto) z kolektora wychodzi ten przewód. Błąd masz o zapętleniu, ale on może być spowodowany zbyt kalorycznym gazem - bo niedogrzanym w reduktorze. To jednak powinien montażysta zobaczyć już dawno w czasie jazdy testowej, temperatymurę gazu i korekty (idą w minus 25)

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    jutro będę miał kabel to sam podłącze i popatrze może coś mi się uda tu wrzucić

  10. #360
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Wtryski nie pętlą bo jest za kaloryczny lpg czy za wydajny reduktor sic ! Co za bzdura
    Reduktor jest odpowiedni w tej instalacji
    Problem jest z za wydajnymi wtryskiwaczami.
    Można to skorygować dyszami ./ nie wiem czy to wystarczy/
    Zmienna temperatura reduktora też nie jest problemem bo sterownik ma zaszyte korekty .
    Zgloś się do pomocy technicznej KME i powiedz że to jest MA czyli przepustnica jest pomocnicza przy sterowaniu dopływu powietrza całość steruje MA.
    Zapytaj o poprawkę oprogramowania.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 18-06-2020 o 08:22
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Romeo Giulietta QV
    Utworzone przez Luc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 00:06
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Alfa Romeo Giulietta TCR
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory