Strona 47 z 48 PierwszyPierwszy ... 373839404142434445464748 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 471

Temat: LPG do Alfy Romeo Giulietta

  1. #461
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    W cyfrowym stagu (wersja plus) masz opcje inteligentny wpgh który wskazuje poziom lpg na podstawie zużycia przez wtryskiwacze.. Wymaga żmudnej kalibracji i spalenia kilku zbiorników lpg. Pływak czasem lubi się zaciąć. Obie opcje mają swoje wady i zalety

  2. #462
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Może jeszcze raz. W niektórych autach podczas jazdy na LPG opada wskaźnik benzyny. Chciałbym tego uniknąć stąd pytanie - skąd ECU silnika/zegarów bierze informację o poziomie benzyny w zbiorniku? Wyłacznie z pływaka, czy również na podstawie średniego zużycia paliwa, tudzież czasów otwarcia wtryskiwaczy benzyny, na które podczas pracy silnika na LPG podawane jest minimalne napięcie?

  3. #463
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Ok, zrozumiałem że pytasz o poziom lpg a nie Pb. U mnie w czasie jazdy na lpg poziom pb spada ale potem wraca na swoje miejsce po ponownym przekreceniu kluczyka w stacyjce. Wnioskuję zatem że poziom na podstawie pływaka na pewno jest korygowany po wlaczeniu zapłonu a w czasie jazdy jak sądzę zużycie obliczane jest na podstawie czasów wtrysków ecu.

  4. #464
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Takie pytanie jeszcze. Czy silnik tjet z normą EURO6 nadaje się do lpg? Przy okazji Fiata Tipo czytałem, że ponoć mogą mieć bardziej wrażliwe głowice. Prawda to?

  5. #465
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie.
    Nadaje się.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 02-08-2022 o 20:32

  6. #466
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Instalacja KME Nevo Sky Jet OBD.
    Giulietta 1.4 MA 170 z Racechip.
    Przyhamowanie/szarpnięcie w momencie maksymalnego doładowania oraz wyczuwalny nierówny ciąg w okolicach 5000-6000 RPM.
    Problem występuje zawsze w trybie D, czasami w trybie N.
    Stroiliśmy auto w celu wyeliminowania problemu, ale nie udało się go do końca rozwiązać.
    Sonda wykazuje zbyt bogatą mieszankę, jednak nawet po odjęciu dawki gazu sterownik PB automatycznie ją wzbogaca.
    Instalator nie poddał się i będziemy dalej stroić auto, ale być może ktoś tutaj spotkał się z problemem i wie jak go rozwiązać?
    Obecnie tryb D jest agresywny do ok 3000-3500 RPM, w wyższych partiach obrotów wydaje się nieco zmulony w porównaniu do N.
    Na N auto jedzie równo przy normalnym przyspieszaniu, problem pojawia się tylko przy ostrej redukcji np. z 5 na 3 bieg i przyspieszeniu od 4000 RPM w górę.
    W ramach testu wypiąłem Racechip'a, jednak nie zrobiło to żadnej różnicy - na standardowych ustawieniach problem występuje dokładnie w tych samych momentach.

  7. #467
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Instalacja KME Nevo Sky Jet OBD.
    Giulietta 1.4 MA 170 z Racechip.
    Przyhamowanie/szarpnięcie w momencie maksymalnego doładowania oraz wyczuwalny nierówny ciąg w okolicach 5000-6000 RPM.
    Problem występuje zawsze w trybie D, czasami w trybie N.
    Stroiliśmy auto w celu wyeliminowania problemu, ale nie udało się go do końca rozwiązać.
    Sonda wykazuje zbyt bogatą mieszankę, jednak nawet po odjęciu dawki gazu sterownik PB automatycznie ją wzbogaca.
    Instalator nie poddał się i będziemy dalej stroić auto, ale być może ktoś tutaj spotkał się z problemem i wie jak go rozwiązać?
    Obecnie tryb D jest agresywny do ok 3000-3500 RPM, w wyższych partiach obrotów wydaje się nieco zmulony w porównaniu do N.
    Na N auto jedzie równo przy normalnym przyspieszaniu, problem pojawia się tylko przy ostrej redukcji np. z 5 na 3 bieg i przyspieszeniu od 4000 RPM w górę.
    W ramach testu wypiąłem Racechip'a, jednak nie zrobiło to żadnej różnicy - na standardowych ustawieniach problem występuje dokładnie w tych samych momentach.
    Jakie masz ustawione ciśnienie gazu na biegu jałowym? (ciśnienie w wężu fazy lotnej lpg)

  8. #468
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Jakie masz ustawione ciśnienie gazu na biegu jałowym? (ciśnienie w wężu fazy lotnej lpg)
    Jeżeli dobrze rozumiem, to 1,33 bar.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	327958836_573024991527007_5094203012203269656_n.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	95.1 KB
ID:	286029

  9. #469
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Jakie masz ustawione ciśnienie gazu na biegu jałowym? (ciśnienie w wężu fazy lotnej lpg)
    A jak się ma ciśnienie na biegu jałowym do problemu?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #470
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4 TB 170KM LPG
    Postów
    10

    Domyślnie

    Mam KME NEVO OBD i miałem ten sam przypadek też czasami szarpło przy ok 5000rpm instalator długo z tym walczył i się poddał . Z pomocom tego forum sam zaczołem stroić auto. Zrobiłem zapis rejestru i po analizie u mnie występowało sumowanie różnych korekt które dawały bardzo bogatą mieszanke co w rezultacie objawiało się szarpnięciami . Korekty w tym sterowniku są fabrycznie włączone wszystkie u mnie pomogło wyłączenie wszystkich korekt { co instalator tego nie zrobił } wystrojenie lpg na mapę wtrysku dopiszczenie na korekty STFT I LTFE i teraz jedyną korektą dawki paliwa jest działające OBD . Auto pracuje bez różnicy na PB czy LPG do odcinki.

Podobne wątki

  1. Romeo Giulietta QV
    Utworzone przez Luc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 00:06
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Alfa Romeo Giulietta TCR
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory