Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Montaż gazu do Alfy 159 1.8 Mpi

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sedan
    Postów
    55

    Domyślnie Montaż gazu do Alfy 159 1.8 Mpi

    Witam Wszystkich ostatnio zastanawiałem się nad zamontowaniem gazu do mojej Alfy 159 1.8 MPI 140KM 2008r sedan waszym zdaniem jaką instalacja była by najrozsądniejsza do tego silnika mój budżet to 3000.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar thrillco
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    AR 159 1.8 MPI
    Postów
    54

    Domyślnie

    najpopularniejszy to STAG, BRC i Landi Renzo. jest tez Lavato, KME.

    Ogólnie polskie firmy jak AC STAG lub BRC Czakram są pionierami w branży LPG. Nikt tak dobrze nie rozwija swoich produktów jak oni. Mają dużą sieć serwisów i dobre wsparcie.

    Poprzednie auto miałem w stagu - było super, teraz mam 159 w Landi Renzo i jest słabo - drogie części, brak wsparcia itp.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    E90, Dedra, Berlingo
    Postów
    266

    Domyślnie

    BRC jest włoskie

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał thrillco Zobacz post
    Poprzednie auto miałem w stagu - było super
    Miałeś bezproblemowe auto a nie stag był ok


    Cytat Napisał thrillco Zobacz post
    [...]polskie firmy jak AC STAG [...] Nikt tak dobrze nie rozwija swoich produktów jak oni. Mają dużą sieć serwisów i dobre wsparcie.
    Poprawiłeś mi humor tym hurraoptymistycznym tekstem,
    AC generalnie leje na klientów, na ich 400DPI dobrze jeżdżą tylko 1.8TSI a i to nie zawsze potwierdza się 100%.

    AC na pewno jest firmą z dużym dorobkiem i doświadczeniem, jednak ich produkty się zatrzymały w miejscu.

    Sporo ludzi odeszło z AC i pozakładało własne biznesy, dzięki temu pojawiły się sterowniki LPGTECH i Optima, które są lepsze programowo od STAG-a, ale sprzętowo to dalej to samo.

    Zupełnie inną bajką jest KME, produkty zupełnie inne, rozwijane od początku przez łódzką firmę. Mają funkcjonalności, o które instalatorzy nie mogą się AC doprosić od kilku lat.

    Cała seria NEVO pod względem budowy jest dużo przed konkurencją, a najnowsze sterowniki NEVO-SKY wedle mojej wiedzy są najbardziej zaawansowanymi produktami w europie.

    Jak miałbym zakładać LPG na dzień dzisiejszy to tylko pakiet:
    sterownik nevo-pro/nevo-sky
    wtryski barracuda
    filtr fazy lotnej - odstojnikowy alex 360
    reduktor/zbiornik - to się jakoś dopasuje

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    159 Sportwagon 1.8 MPI
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek3542 Zobacz post
    Witam Wszystkich ostatnio zastanawiałem się nad zamontowaniem gazu do mojej Alfy 159 1.8 MPI 140KM 2008r sedan waszym zdaniem jaką instalacja była by najrozsądniejsza do tego silnika mój budżet to 3000.
    Wybor instalacji ma wedlug mnie drugorzedne znaczenie. Duzo wazniejsze jest, zeby wybrac profesjonalny zaklad, ktory oprocz dobrego montazu zrobi rowniez strojenie.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4 TI
    Postów
    3

    Domyślnie

    Przy prostym silniku na wtrysku pośrednim do kolektora, instalacja gazowa nie jest tak istotna i dobrze dobrany produkt z wyżej wymienionych firm KME, STAG, LANDI RENZO, BRC powinna działać dobrze, jeżeli montaż jest poprawny i oczywiście regulacja. Ciekawiej jest na wtryskach bezpośrednich STAG na tą chwilę jest dość przestarzały, używam go, ale coraz mniej z nim przemawia. BRC działa z typowymi silnikami, nowsze nawet grupa VAG nie jest wspierana. Największe możliwości ma uniwersalny sterownik KME SKY DIRECT model 2 tu sukces lub porażka zależy od wiedzy instalatora, tam nie ma gotowca wato podejść do aut indywidualnie. Generalnie nie robi się tam aut po kodach siników. Na tym sterowniku można robić silniki, które na innych instalacjach długo jeszcze nie będą działały, a stosunek ceny do możliwości jest bardzo dobry. Zajmuję się tą branżą i zdecydowanie w bezpośrednich wtryskach teraz jest czas KME.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Była AR 147 2.0 teraz AR 159 1.8MPI+LPG Progresion
    Postów
    73

    Domyślnie

    Mam w swojej staga4. Zrobiłem prawie 100tys. Km. Bez awarii,checków,z wymianą membrany w parowniku. Polecam jako użytkownik a nie jako teoretyk czy przed.handl.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyh Zobacz post
    Wybor instalacji ma wedlug mnie drugorzedne znaczenie. Duzo wazniejsze jest, zeby wybrac profesjonalny zaklad, ktory oprocz dobrego montazu zrobi rowniez strojenie.
    Jakoś nie mogę się tutaj doszukać logiki...
    To jeśli będziesz miał mało wydajne wtryski, słaby sterownik, filtry itd to dobry montaż zniweluje te mankamenty?

    Myślę, że piotraskvw wyjaśnił dość dużo w kwestii sprzętowej. Co do warsztatu to kolega musi szukać w swoim zasięgu i dobrze jest czasem popytać ludzi z branży lub poczytać uważnie opinie z google.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jakoś nie mogę się tutaj doszukać logiki...
    Jemu chodziło o to że nawet najlepsza komponentowo instalacja może zostać koncertowo spitolona.
    Z drugiej strony nawet autokalibracja i automat obd w nevo powinien zapewnić "używalną" pracę silnika na LPG.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Jemu chodziło o to że nawet najlepsza komponentowo instalacja może zostać koncertowo spitolona.
    Ja to wiem ale jeśli komponenty są budżetowe i nie dedykowane do danej jednostki to nawet czarodziej tego nie zestroi idealnie a montaż profesjonalny też temu nie pomoże. Dlatego najpierw trzeba ustalić komponenty a potem szukać profesjonalisty.

Podobne wątki

  1. Montaż gazu w Łodzi - kogo polecacie?
    Utworzone przez Romeo147 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2021, 17:52
  2. [159] Montaż gazu do Alfy 159 1.8 Mpi
    Utworzone przez krzysiek3542 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2019, 17:43
  3. [MiTo] Montaż LPG - sterownik gazu - lokalizacja
    Utworzone przez z_mazur w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-01-2019, 11:10
  4. Montaż gazu do V6 Turbo w Radomiu lub okolicach?
    Utworzone przez KamilWR w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 08:40
  5. [156] montaż gazu Wawa
    Utworzone przez Nogoth w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 11:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory