Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: Alfa Romeo Mito 1.4 78 Km 2017r Instalacja LPG ?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Błędy natomiast wskazują ,że jest w tym czasie ubogo.
    Podajesz ,że czasy są z brc czyli masz dostęp do centralki i nie widzisz ciśnienia lpg?
    Podaj jaki tam ci reduktor wsadzili i od kiedy masz te problemy?
    Reduktor MB1500, problem w zasadzie od początku, ale występuje w konkretnych okoliczmościach, czyli jest już 6bieg, ok4000obr, jazda z max obciążeniem i najlepiej pod górę.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Czaro ; 18-01-2020 o 13:34

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    No właśnie.. jak idzie w dół korekta, to ma za bogato? (czyli zubaża mieszankę) czy idzie w bogatą mieszankę, bo ma za ubogo?

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    U siebie korzystam z aplikacji carscanner i pokazuje mi właśnie tak tzn. jak mieszanka za bogata to korekty lecą na minus i na plus gdy zbyt uboga. Już kilka samochodów na tej apce regulowałem i zawsze było j.w.

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    .

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Czaro ; 23-01-2020 o 03:05

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Reduktor BRC Genius1500 pod względem wydajności jest w zupełności wystarczający, ciśnienie trzyma w całym zakresie obciążenia silnika. Jednak w tych silnikach termostat cieczy otwiera się przy 80°C, stąd temp. w układzie jest niższa niż w większości aut (chyba nie ma na rynku innych marek z tak niską temp.) i to powoduje, że gaz przy max. obciążeniu na 6-biegu schładza się w reduktorze do 4-5°C. Robi się stąd zbyt bogata mieszanka (zimny gaz) i wywala CHECK - wypadanie zapłonów. Objętość reduktora MB1500 w jego układzie podgrzewania okazuje się tutaj niewystarczająca, bo już na wejsciu tem jest niższa. Dlatego musi być reduktor z większą objętością - Genius MAX.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    To super hiper brc nie ma korekty po temperaturze gazu? Polskie sterowniki mają to od ponad 10 lat

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    To super hiper brc nie ma korekty po temperaturze gazu? Polskie sterowniki mają to od ponad 10 lat
    Oczywiście, że BRC ma korekty po temp. gazu, ale o czym my tu mówimy, kiedy temp jest bliska 0. Takie warunki pracy są mocno niestabilne i zmieniają się w 0.5 sek. W momencie takiej korekty już jest check. Gdyby było tak jak sugerujesz, to można by podłączać małe reduktorki i klepać te korekty po temp. gazu. Zimny wysokoenergetyczny gaz, malutkie dawki, spalanie jak w hybrydzie. I jeszcze w komorze zimniej. Prawie wtrysk w fazie ciekłej w promocji. Takie miodzio, to w teorii.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Czaro ; 21-03-2020 o 03:40

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    To w takim razie ta instalka naprawdę jest tragiczna (a przynajmniej reduktor i sterownik) - brc nie miałem "szczęścia" posiadać w samochodzie

    Reduktor, bo wychodzi na to, że ma TRAGICZNĄ termikę, mi nie udało się nigdy zamrozić KME Gold (nie GT), który naprawdę ma słabą termikę, pomimo warunków: temp na zewnątrz ok 0*C, sprint 40-200+, silnik 2.8 AMX, reduktor równolegle do nagrzewnicy.

    Sterownik bo, w sytuacji gdy temperatura gazu i reduktora spada poniżej bezpiecznego poziomu powinno nastąpić przerzucenie na benzynę.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Sorry, ale to co napiałeś, to jakby szydełkowanie niczego. Zostaw na chwilę ideę o wyższości takiej czy innej instalacji i zabierz głos konstruktywnie. Ta "tragiczna termika" jak sie wyraziłeś, występuje przy max obciążeniu na 6 biegu dla silnika multiair 170KM, 4000 obr lub wiecej, wiec mówimy o dużych V. Temp otwarcia termostatu. jest 80C. Po prostu objėtość reduktora dla tej temp. termostatu jest niewystarczająca w tym max obciążeniu.Reduktor MB1500 jest jednak mniejszy od tego KME. Nie mieszaj temp. otoczenia z temp. cieczy w układzie, która jest w Multiair po prostu niższa o 10stC. W każdym innym aucie z wyższą temp. otwarcia termostatu ten reduktor jest wystarczający dla takiej mocy. Po to producenci instalacji mają w ofercie kilka wariantów osprzętu, żeby dopasować do auta. W 1.4 multiair 170KM po prostu musi być GeniusMAX i to jest konkretna informacja. Z resztą, tartarini też wkłada objętościowo duży reduktor. Nie o wydajność tu idzie - ale o temp otwarcia termostatu. Głowa do góry[emoji6]

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Twój problem występował gdy trzeba "przerobić" dużo paliwa - fizyki nie oszukasz
    Nie mylę temperatur, ale temp. zewnątrzna ma znaczenie dla całego układu.

    Dopiero pisząc tego posta spojrzałem jakie parametry ma ten redek - oficjalnie 140kW/190KM.
    Mając na uwadze fakt, że producenci reduktorów zawsze grubo zawyżają ich możliwości i aby nie mieć za słabego należy czytać kW jako KM (to akurat wie każdy normalny instalator, reszta czyta z broszukrek).
    Druga sprawa to nie ma czegoś takiego jak za mocny reduktor!

    Tak mała różnica w temperaturze cieczy nie ma wpływu, chyba że coś jest skopane, np źle wpięty redek, badziewny redek albo jak w Twoim przypadku ZA SŁABY reduktor - ten reduktor jest do 140 KM.

    On od samego początku nie nadawał się do tego silnika! Kto to montował?

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Twój problem występował gdy trzeba "przerobić" dużo paliwa - fizyki nie oszukasz
    Nie mylę temperatur, ale temp. zewnątrzna ma znaczenie dla całego układu.

    Dopiero pisząc tego posta spojrzałem jakie parametry ma ten redek - oficjalnie 140kW/190KM.
    Mając na uwadze fakt, że producenci reduktorów zawsze grubo zawyżają ich możliwości i aby nie mieć za słabego należy czytać kW jako KM (to akurat wie każdy normalny instalator, reszta czyta z broszukrek).
    Druga sprawa to nie ma czegoś takiego jak za mocny reduktor!

    Tak mała różnica w temperaturze cieczy nie ma wpływu, chyba że coś jest skopane, np źle wpięty redek, badziewny redek albo jak w Twoim przypadku ZA SŁABY reduktor - ten reduktor jest do 140 KM.

    On od samego początku nie nadawał się do tego silnika! Kto to montował?
    Hm... tak jak napisałem wcześniej, reduktor trzymał ciśnienie w całym zakresie, tu nie było żadnego problemu z dostarczaniem paliwa komory spalania. Sprawny termostat bedzie utrzymywał temperaturę. w układzie, czy to przy - 10, czy +10stC. Oczywiście w korku idzie temp. nawet znacznie powyżej 90, ale przy stabilnej jeździe szybko lonownie spada do 80. Chwilowe depnięcie na trasie podnosi szybko temp. do 84-85, ale to się nie dzieje pstryk i już. Powstaje chwilowa luka, w ktorej obciążenie jest już max, a temp. jeszcze 80. To wystarczy żeby wywalić checka.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Stelvio 2.0 280KM 2017r. LPG???
    Utworzone przez kornelka84 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2019, 12:20
  2. [MiTo] MITO 2009 + Blue&Me + USB + Blaupunkt -> instalacja AUX
    Utworzone przez godzinilla w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2019, 12:05
  3. Instalacja LPG w alfa romeo
    Utworzone przez Modasz w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2019, 17:20
  4. [Mito] Zakup alfa romeo Mito
    Utworzone przez Michał 12 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory