Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: [145] Instalacja gazowa w Boxerze

  1. #11
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy przede wszystkim, bo chyba źle się rozumiemy, nie próbuje porównywać instalacji z Blosem i instalacji z sekwencyjnym wtryskiem gazu (bo są z "różnych epok"). Kieruje się głównie ekonomią (bo po co inaczej zakładać gaz) i podałem konkretne rozwiązanie do konkretnego przypadku - Boxera. Moje doświadczenie nie jest też sprawdzone na zasadzie, bo kolega lub sąsiad mi opowiadał. Jeżdżę na instalacji z Blosem już prawie 40 tys. km i nie miałem nawet najmniejszego problemu, instalacja była bardzo tania i już się zwróciła, a silnik nadal super chodzi zarówno na benzynie jak i na gazie (zachowana mocy silnika i obniżone koszty spalania). Mi kiedyś polecono Blosa, sprawdził się doskonale i dlatego ja także będę innym go polecał (do Boxera). Pozdrawiam.

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Skrzacie luzik nie ma co się spinać, BLOS w pewnych autach jest OK, boxer ma dużą pojemność kolektora ssącego w kształcie ładnego pająka i mieszanka gaz/powietrze ładnie jednorodnie się miesza i równo napełnia cylindry więć OK, ale w TSach przy budowie ich kolektora dochodzi do zjawiska przelewania pierwszego od przepustnicy cylindra a najdalej położony ma najbardziej uboga mieszankę. Dlatego np. w rzędowych R6 BMW wypalają się zawory w cylidrze najbliżej grodzi przedzialu pasazerskiego polozone.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. Instalacja gazowa do 166 2.0 TS
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 15:21
  2. Instalacja gazowa do AR 145 1.4TS
    Utworzone przez maniek015 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 20:40
  3. Instalacja gazowa w JTS
    Utworzone przez michałkielce w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 10:26
  4. [166] STR, a instalacja gazowa
    Utworzone przez benas_r w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory