Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: montaz w Warszawie

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Od ostatnich 2tys km zaobserwowałem lekko nierówną pracę na gazie na biegu jałowym (na benzynie ok), parę razy się zdarzyło, że chciał przygasać (raz skutecznie). Subiektywne wrażenia odnośnie tego czy miał dobrą moc pominę, ponieważ raczej nie wierzę by były jakoś specjalnie wartościowe. Ale jak dziś podpiąłem się pod sterownik wyszła lekko rozjechana mapka gazu (udało się poprawić). Niestety gorszą rzeczą są spadki ciśnienia przy wdepnięciu w gaz. Przeciągałem Alfę na drugim biegu i ciśnienie spadało z roboczego 1,74 na nawet 1,37 (zazwyczaj w okolice 1,40-1,45) i wtryski się zapętliły (wcześnie - już przy nieco powyżej 4tys obrotów). Wcześniej nie zdarzyło mi się nigdy by spadło poniżej 1,5 (zazwyczaj spadało nieco poniżej 1,6). Oglądałem filtr w reduktorze i na razie dobry, więc póki co nie wymieniałem.
    Niestety taki spadek ciśnienia napawa mnie smutkiem i zachęca do wyrzucenia w cholerę tego Tomasetto (najchętniej do spółki z Valdemarami). Muszę więc wysupłać parę złotych na tą inwestycję. Reduktor Scorpion ST + Magic Jety wychodzi ok. 450zł. Co sprawi, że inwestycja najpewniej realizowana będzie nie wcześniej jak w lutym. Pytanie ile majstrowie mogą chcieć za taką fatygę?
    Jak będę miał okazję wybiorę się do Migazu na Modlińską spytać o taką robotę... GrzesiekK., czy mogę się tam na Ciebie powoływać?
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    Grzesiek aktualnie jeżdzi na reduktorze Magic'a w swojej V6. Jeśli w takim smoku wyrabia to tym bardziej do 1.8TS się nada Myślę, że będzie to lepsza inwestycja niż w Scorpionka.

    Magic III jest tańszy ( jakieś 30zl na allegro ), mniejszy, szybciej się rozgrzewam, pozbawiony jest wad fabrycznych ( zacinanie elektrozaworka w sciopionie;/ ), no i daje bardziej stabilne ciśnienie niezależnie od temperatury reduktora czy ciśnienia gazu w zbiorniku. Niestety (a może stety ) nie posiada on zintegrowanego elektrozaworu, a taki jest w tomasetto(?).. Czyli trzeba by gdzieś jakiegoś zdobyć

    Wszystko dasz radę sam wymienić jak masz kabel do instalacji. Przyda się do ustawienia ciśnienia na reduktorze i kalibracji. Jedyne co będziesz musiał zrobić za w czasu, to przejść się do jakiegoś gazownika aby rozwiercił Ci dysze w MagicJet'ach, chyba do 2.4-2.6mm.

    Wymiana wtryskiwaczy to odkręcenie paru opasek i podmiana wtryskiwaczy. Wymiana reduktora trochę bardziej skomplikowana, bo przeważnie potrzebny jest kanał (zależy gdzie masz zamontowany reduktor ).. no i komplet kluczy Wyciągasz wszystko ze starego reduktora i wpychasz do nowego. W najgorszym wypadku węże zaczną Ci się sypać w rękach, bo niestety takie cudnej jakości są montowane;/


    Aha co do reduktora MAGIC to ma on jeszcze jeden PLUS.. nie ma membran gumowych, czyli chyba nie ulega zużyciu jak standardowy reduktor. Może przejść na gaz już w niższej temperaturze, bez strachu o membrany itp ( ale tutaj już musi się wypowiedzieć grzesiek bo nie jestem tego pewien
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Dzięki za cenne informacje. Pomyślę, może inwestycję przeprowadziłbym częściowo we własnym zakresie

    A co z filtrem gazu? Bo jeden filtr Czaja mam na przewodzie idącym do listwy, a co z drugim, tym który mam w reduktorze - czy w Magicu jest w środku jakiś filtr?
    Ostatnio edytowane przez Wesolatempra ; 11-01-2010 o 21:30
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Dobra jako że o mnie wspomniano to coś napiszę.

    Więc tak, Magic3:
    plusy:
    - szybko się nagrzewa
    - mały gabarytowo
    - stabilny termicznie
    - nie gotuje gazu w korkach

    minusy:
    - przy 190KM spadki z roboczego 1.1bar na 0,75-0,8bar - co prawda nie powoduje to problemów ze składem mieszanki nawet przy ganianiu z butem w podłodze ale jak dla mnie to stanowczo za duże spadki!!!
    - przy nagłym kopnięciu w gaz wyraźny przysiad ciśnienia i potem "szpilka" w górę, ale to da się poprawić przerabiając kanał podający podciśnienie na membranę regulatora ciśnienia.

    Ogólnie do auto o mocy w okolicach 150KM może być, powyżej nie bardzo są inne lepsze reduktory.

    Tyle po 7tys km mogę napisać, specjalnie przetestowałem go na swoim aucie gdyż byłem sceptyczny co do niego no i się nie myliłem ;] U mnie spod maski wyleci albo dostanie drugiego do pomocy.

    Czy kupować?? Hmmm lepiej wstrzymać się i poczekać na większego brata, niedługo powinien się pojawić. Jeśli ktoś już teraz musi założyć lpg lepiej EG150 założyć w przypadku 2.0TS i mniejszych. Na pewno Magic3 jest pewniejszy od szwankujących ostatnio mocno Scorpionów.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    A podpowiedz jeszcze Grześku, jak tam z elementami gumowymi w Magic3? Ma jakieś co ulegają destrukcji przy zbyt szybkim przełączaniu na gaz, czy też z tym reduktorem trzeba martwić się tylko o gumki we wtryskiwaczach?
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał minciu Zobacz post
    A podpowiedz jeszcze Grześku, jak tam z elementami gumowymi w Magic3? Ma jakieś co ulegają destrukcji przy zbyt szybkim przełączaniu na gaz, czy też z tym reduktorem trzeba martwić się tylko o gumki we wtryskiwaczach?

    Magic3 ma gumową membranę w regulatorze ciśnienia gazu, nie dostaje ona co prawda tak w du@#$ jak w innych reduktorach z racji budowy magica ale jest guma, całkiem jej nie wyeliminowali ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar mrq
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-Tronic
    Postów
    190

    Domyślnie

    troche odkladalem bo zawsze byly inne wydatki
    ale wkoncu mam pieniadze i jestem zdecydowany na montaz

    dzwonilem do polecanego www.migaz-s.com.pl
    ostatecznie polecili mi -
    300 plus z reduktorem zavoli S (w ostatnim czasie reduktory EG i scorpion zawodzą) i wtryskiwaczami MagicJet w cenie 2700 zł.,
    ale pierwszy wolny termin to maja dopiero za ponad miesiac!!??
    powiem szczerze, wogole mi sie to nie usmiecha

    mozecie polecic inny zaklad?

  8. #18
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Ja osobiście te zawoli bym sobie darował.
    Biorąc pod uwagę,ze apetyt na paliwo 2.0 TSa jest porównywalny do v6 brałbym coś większego.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar mrq
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-Tronic
    Postów
    190

    Domyślnie

    montuje gdzie indziej i jednak zamiast zavoli, dokladnie cos wiekszego czyli kme silver

  10. #20
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Silver będzie tuningowany ?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [159] Montaz suba w 159 SW
    Utworzone przez FredzioPL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 19:43
  2. Montaz hid w 156 fl
    Utworzone przez kosik17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 06:54
  3. Montaz radia
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 13:20
  4. Montaz radia CB
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 17:27
  5. Montaz PU
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 08:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory