Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem z odpalaniem

  1. #1
    selius
    Gość

    Domyślnie Problem z odpalaniem

    Czesc mam problem z porannym odpalaniem. Pisalem inny temat ale teraz juz wiem ze to wina lpg. Po wszystkich resetach ecu, jezdzilem tylko na benzynie ok 200 km zeby komputer zrobil adaptacje... po tym okresie podlaczylem sie znowu pod kompa i zobaczylem ze nie dziala mi grzalka sondy, wiec myslalem stad ten problem z porannym odpalaniem bo przez grzalke rozjezdza mi sie wartosci adatpacyjne, ale wymienilem na oryginalna sonde bosha i zrobilem jeszcze raz reset i jezdzilem na benzynie. Samochod za kazdym razem ladnie odpalal, ale wczoraj przezucilem na lpg i widze ze powoli znowu zaczyna mi ciezko rano odpalac... Pompa paliwa w 100 % sprawna. Dla wiadomosci podlaczylem sie dzisiaj pod kompa unidiaga i zobaczylem ze czasy wtryskow wynosza na benzynie ok 3.5 ms a czasy wtryskow benzyny na gazie wynosza ok 3.7 ms czyli o 0.2 ms wiecej, mozliwe ze przez to rozjezdza mi wartosci adatpacyjne i dlatego mam problem z porannym odpalaniem? instalacja to BRC sequent 24 zakladana 2 lata temu.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Jak na wolnych źle to nie mówie już o reszcie zakresu czasów wtrysku. Na zimnym silniku przy odpaleniu w 1.8TS nie masz 3,5ms dla PB ale ponad 10ms, a tu masz napewno mocno rozjechaną mapę przez złą regulację LPG bo jak już wolne sie rozjężdzaja to "góra mapy" tym bardziej i stąd problem. Poszukaj softu do BRC jak nie znajdziesz odzywaj się.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 14-12-2009 o 00:06
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Ja pisze ze mam 3.5 ms na rozgrzanym silniku na biegu jalowym.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    No ale piszesz że zmieniasz rodzaj zasilania na LPG i czas wtrysku idzie na korekcie + 6%, o ile na wolnych to jeszcze nie problem, ale zakładam się przy większych obciążeniach korekty są dużo większe, i jeszcze bardziej się rozjeżdża adaptacja, potem odpalasz zimne auto, rusza przykładowo z czasem 8ms tylko że to jest nauczone 8ms dla LPG z korektą + ileś tam %, a że lejesz w cylindry nie LPG a PB to się zalewa i ciężko pali, na zimnym silniku sond anie pracuje i sam sterownik nie bierze jej pod uwagę, leje PB wg. tego co się nauczył w czasie pracy i wg. wskazania MAF i czujnika temp. silnika, a że uczył się w warunkach gdy sonda pracuje więc na nagrzanym do temp. roboczej silniku to jednocześnie uczył się dla paliwa LPG, i jak zrobił korekty mapy wtrysku pod zasilanie paliwem LPG to nie ma siły aby na zimno na PB działał silnik OK, rozumiesz już o co mi chodzi?
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    selius
    Gość

    Domyślnie

    No teraz rozumiem, powiedz mi co mi radzisz? Z tego co wiem bo regulowali mi ta instalacje to w brc regulacje przeprowadza sie na postoju. Nie zbieraja mapy benzyny jak to sie robi np w stagu. Widzialem ten program do regulacji to najpierw komp zbiera mape na postju na benzynie pozniej pod obciazeniem czyli np na postoju wlaczamy wszystkie odbiorniki klime nawiewy i kierownice na maxa zeby bylo jak najwieksze obciazenie i pozniej na wolnych, pozniej przezuca sie na lpg i robi sie te same czynnosci co na benzynie.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    A radzę ci odwiedzić np. forum lpg.info.pl i tam w dziale BRC zadać zapytanko o soft i regulację.

    Ewentualnie soft i isntrukcje masz tutaj => http://remixbg.com/softwarecontent-en.php
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 14-12-2009 o 16:32
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. AR 147 1.6 TS 105 KM problem z odpalaniem
    Utworzone przez nwj1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 13:08
  2. Problem z odpalaniem v6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 10:13
  3. problem z odpalaniem 1.6 ts
    Utworzone przez brozek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 21:17
  4. [159] Problem z odpalaniem
    Utworzone przez ziomek887 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 19:57
  5. problem z odpalaniem
    Utworzone przez marianek24 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory