Strona 12 z 34 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 333

Temat: LPG w JTS

  1. #111
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Tomek, ICOM ma instalację dedykowaną do 3.2 JTS, problemem jest, tak jak mówisz, mały popyt na nie, co przekłada się na niedoinformowanie obu stron - sprzedawców i kupujących. Jak dodamy do tego cenę na poziomie 3-4 kEur to NIKT nie chce ryzykować. Ja chętnie zapłacę za w/w ale nie ma chętnych. Podałem wcześniej linka, taka "proteza", jak mawiają prawdziwi "gazownicy" kosztuje ok. 6k PLN przy oszczędności rzędu 30-35%. O ile mi wiadomo to nie rozwiązano jeszcze problemu ze wskaźnikiem poziomu paliwa (znane z aut francuzkich).

    fx25Xperia™

  2. #112
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał fx25 Zobacz post
    Tomek, ICOM ma instalację dedykowaną do 3.2 JTS, problemem jest, tak jak mówisz, mały popyt na nie, co przekłada się na niedoinformowanie obu stron - sprzedawców i kupujących. Jak dodamy do tego cenę na poziomie 3-4 kEur to NIKT nie chce ryzykować. Ja chętnie zapłacę za w/w ale nie ma chętnych. Podałem wcześniej linka, taka "proteza", jak mawiają prawdziwi "gazownicy" kosztuje ok. 6k PLN przy oszczędności rzędu 30-35%. O ile mi wiadomo to nie rozwiązano jeszcze problemu ze wskaźnikiem poziomu paliwa (znane z aut francuzkich).
    Czyli sprowadza się to do tego, co napisałem - brak ekonomicznego i logicznego uzasadnienia do pakowania się w instalację gazową w JTS-ie. Chcąc mieć auto z silnikiem pod LPG - trzeba się niestety rozejrzeć albo za inną jednostką napędową (1.8 MPi) albo za innym modelem auta.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #113
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTS156LPG Zobacz post
    Witam, po tym jak przeczytałem wszystkie negatywne opinie i tych kilka pozytywnych o gazie w bezpośrednim wtrysku kupiłem i zagazowałem alfę 156 2.0 JTS 166koni. Mam gwarancję między innymi na wtryski benzynowe. Będę informował o ewentualnych problemach z tym autem. Nadmienię że u mnie występowała minimalnie nierówna praca silnika- przed założeniem gazu
    Ciekaw jestem jakiej firmy masz tą instalację?
    Moja Bella

  4. #114
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Chyba wuj strzelił autko...
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  5. #115
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    No nie możliwe żeby wszystkie JTS-y z LPG oprócz mojego wuj strzelał
    Moja Bella

  6. #116
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Pewnie masz na gwarancji
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  7. #117
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Zakładałem w 9-cio letnim aucie więc jeśli gwarancja to tylko na instalację.
    Do tej pory i auto i instalacja (około 60 000km) działają bez-problemowo.
    Moja Bella

  8. #118
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa 2.0 JTS
    Postów
    46

    Domyślnie

    Jako kolejny użytkownik 2.0 JTS który mimo tego że wszyscy odradzają zamontowal instalację LPG zdaję pierwsze relacje.

    Instalacja zrobila jakieś 2500km w miesiąc.
    Pracuje bez większych problemów.

    Moje auto zachowuje się w taki sposób, że po odpaleniu- zimny silnik pracuje sobie równiutko- bardzo równo. Po osiągnięciu jakiejś temp. silnik przechodzi w tryb zubożalej mieszanki (tak to mi nazwal gazownik, i pokazal na komputerze gdzieś tam że faktycznie coś tam się zmienia)- i z tym samochód nie radzi sobie za bardzo- nie ma żadnego falowania obrotami (praca na benzynie), ale ma się wrażenie jakby mu co jakiś czas wypadal zaplon, jest to na prawdę bardzo malo znaczące ale jest. Z pracą na wyższych obrotach nie ma problemu. Problem na gazie się jednak poglębia. Na gazie na wolnych obrotach jest już wyraźne falowanie obrotami- gazownik twierdzi że to dlatego, że samochód dostaje paliwo gazowe z poprzedniej fazy. Auto ma wtryskiwacze gazowe w kolektorze ssącym, zatem nie ma możliwości podania mu gazu do cylindra jak w przypadku benzyny. Zatem- w przypadku gdy komputer dostaje informację że potrzeba dać silnikowi bogatszą mieszankę- jest wtryskiwany gaz- ale do kolektora ssącego a nie do cylindra (mamy zamknięty zawór ssący), zatem tenże gaz nie zostanie spalony w tym cyklu, tylko dopiero w kolejnym, kiedy to zostanie zassany do cylindra. Tu pojawia się problem, bo komputer widzi efekt swojej regulacji z opóźnieniem, i ciągle się przeregulowuje, falując obrotami. Wygląda to tak że jak potrzeba bogatszej mieszanki to wtryskuje ją do kolektora dolotowego, następuje faza pracy cylindra- i komputer nie widzi efektu, więc w kolejnym cyklu już podaje więcej paliwa- wtedy pali to "stare" paliwo z kolektora- mialby już teoretycznie go dosyć aby utrzymać obroty silnika a w kolektorze już czeka bogatsza mieszanka którą wtrysnąl wcześniej. To samo dzieje się w drugą stronę- jak obroty są za wysokie, to zmniejsza mu ilość paliwa, nie widzi efektu- bo zubożala mieszanka jest dopiero w kolektorze, więc kontynuuje, i tak obroty zaczynają falować.

    Celowo opisuję tu teorie mojego gazownika, bo może ktoś coś tutaj mi podpowie.

    Jako że auto mialo klopoty z wolnymi obrotami gazownik zwiększyl mu ilość benzyny, i tak problem stal się znikomy- ale za to moje spalanie:
    9 litrów gazu
    3 litry benzyny

    Po pierwszym przeglądzie zażyczylem sobie aby mi zmniejszyl to spalanie benzyny- kolega powyżej opisuje swoje spalanie na poziomie 1,2 litra benzyny- zatem teraz mam już zmniejszoną ilość benzyny chyba do minimum- albo w okolice minimum, za to pojawilo się to falowanie obrotami, dlatego mam wolne obroty realizowane na samej benzynie- zobaczę teraz jakie mi wyjdzie spalanie benzyny i zdam relacje jak pomiary będą miarodajne.

    Gazownik proponuje żeby kompletnie spróbować wylączyć tryb zubożalej mieszanki, wtedy wolne obroty powinny być realizowane bez większych problemów- ale na razie nie wie gdzie i jak to zrobić- na razie planuje wypytanie innych gdzie, może w oprogramowaniu zmienić jakiś bit co by spowodowalo że ten tryb nie będzie używany wcale- można co prawda sobie jakoś z tym radzić, ale nie widzimy sensu.

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Ciekaw jestem jakiej firmy masz tą instalację?
    Instalacja stag.
    Wtryski Hana 2000
    Uklad sterujący Stag 400-4 DPI
    Reduktor Magic III
    Nie znam się na tym, nie wiem czy coś jeszcze potrzeba, to chyba najistotniejsze dane.
    Ostatnio edytowane przez JTS156LPG ; 19-01-2015 o 20:12

  9. #119
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTS156LPG Zobacz post
    9 litrów gazu
    3 litry benzyny
    Jeśli to spalanie w jeździe miejskiej to całkiem przyzwoite wartości tym bardziej że rozgrzewanie auta jest na benzynie i praca jałowa też.
    Te moje 1,2 L PB to w jeździe poza miejskiej szczerze mówiąc już dawno tego nie sprawdzałem bo w sumie nic mi się złego nie dzieje.
    Prace na biegu jałowym powinieneś mieć tylko na benzynie wtedy i tak jest uboga mieszanka .
    No i powyżej 5000 obrotów też mam prace na benzynie.
    Powodzenia w jeździe.
    I dopisz w profilu skąd jesteś.
    Moja Bella

  10. #120
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa 2.0 JTS
    Postów
    46

    Domyślnie

    Robię trasy dłuższe też, więc moim zdaniem to spalanie benzyny powinno spaść zdecydowanie. Mam nowszą instalację gazową- u mnie wysokie obroty idą na gazie, wolne też powinny, nie są tylko dlatego że były kłopoty z falowaniem obrotów.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory