Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 333

Temat: LPG w JTS

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    ...... ja tak sobię myśle że jak nastawieć się na LPG w aucie to brać jak najprostsze silniki bo te bardziej wyrafinowane (pomijając komplikacje) gdzieś tracą te swoje walory.

    Słusznie sobie myślisz, do chwili aż na rynek nie wejdą na stałe układy LPG podające gaz w komorę spalania przez wtryskiwacz od wtrysku bezpośredniego PB, zakładając do takiego silnika LPG po prostu go kastrujemy, traci swoje walory, pogarsza się sprawność a więc i ekonomia. Wtryśnięcie przez wtrysk bezpośredni paliwa bezpośrednio w komorę spalania to nie to samo co w kanał ssący głowicy, to tworzenie mieszanek uwarstwionych, homogenicznych,wykorzystanie zjawiska odbicia ładunku od denka tłoka w komorze spalania i tworzenie zawirowania mieszanki w komorze spalania, nie ma szans w żaden sposób odtworzyć tego obecnie wtryskiem pośrednim LPG w kanał głowicy [obecnie IV i V generacja układów LPG na tym bazuje] ale jak widać nadal jakoś ciężko wytłumaczyć to ludziom - jedyna instalacja potrafiąca odwzorować pracę wtrysku bezpośredniego PB na LPG to Vialle LPdi jednak w Polsce nie ma najmniejszej szansy założyć jej w żadnym zakładzie, co więcej na zachodzie również o to bardzo trudno.

    Parokrotnie zwracano się do mnie z prośbą o założenie instalacji LPG do JTS'a, za każdym razem odmówiłem i tłumaczyłem na spokojnie dlaczego lepiej nie łączyć ze soba JTS i LPG, większość osób zrozumiała, jednak jeden chłopak właściciel Brery 3.2 JTS nie dał za wygraną i założył BRC dedykowane do JTSa za nie małe pieniądze, cieszył się ok. 35tys z jazdy na LPG, w trasie przy stałych obciążeniach spalanie LPG w stosunku do PB wynosiło ok. 85/15%, w mieście jednak już tak różowo nie ma, stojąc w korku na biegu jałowym w racji pracy JTSa na mieszance uwarstwionej [zubożonej] w tym momencie i szybkości wtrysku PB musi silnik pracować na PB, i cała ekonomia jazdy na LPG znika.
    Efektem jazdy na LPG w tej Brerze było nadające się na złom po tych 35tys km 4 z 6ciu wtrysków PB - tania naprawa układu paliwowego PB nie była, po tej przygodzie instalacja LPG została wymontowana z auta, nie dość że się nie zdążyła zwrócić nawet w kosztach różnicy paliwa gdy była używana, to sprawiła że właściciel Brery za naprawę auta musiał wysupłać parę tysięcy złotych.

    Wspomniane przeze mnie wcześniej Vialle:
    http://www.vialle.nl/producten/lpdi.html?L=1
    http://www.youtube.com/watch?v=_IOyMstuIxE
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 02-05-2011 o 06:18
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Trochę poza tematem ale całkiem sporo jest kuchenek na LPG tam gdzie właśnie gazu sieciowego nie ma.
    Skoro już założone to OK ale ja tak sobię myśle że jak nastawieć się na LPG w aucie to brać jak najprostsze silniki bo te bardziej wyrafinowane (pomijając komplikacje) gdzieś tracą te swoje walory.
    Tyle, że te na LPG stanowią margines więc prowokacja ze strony Dariusza z lekka się nie udała... Co do reszty w kwestii JTS to myślę, że gdyby każdy najpierw poczytał i posłuchał np Grześka to montaż LPG w tych silnikach nie miał by miejsca bo to tylko złudna oszczędność.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    LPG ogólnie rzecz ujmując w JTS nie jest dobrym rozwiązaniem. Raz ze względu na koszt instalacji - do najtańszych nie należy, a dwa ze względu na możliwe uszkodzenie wtryskiwaczy, których naprawa również do najtańszych nie należy.

    Ja np. kupiłem już AR z gazem i mogę dociskać gaz bez obawy, że dostanę za to po kieszeni . Gdybym kupił samochód bez gazu (a zwłaszcza gdyby to był JTS) pewnie bym się na przeróbkę nie zdecydował.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    No hej!
    Nie wiedziałem że LPG do JTS-a to taki kij w mrowisko.Co wy macie z tymi awariami? Jak poczytać po forum to 80% awarii wystąpiło w silnikach , które gazu nie widziały i nawet nie były to JTS-y. Szanuje wiedzę fachowców sam pracuje w naprawach , ale ludzie miejcie trochę pokory . Technika szybko pędzi do przodu i tak szybko dociera do naszego zaścianka zwanego RP dla niektórych jest to pępek świata że nie nadążamy jej przyswajać a co dopiero na co dzień z nią żyć.
    Nasza wczorajsza wiedza i doświadczenie jest już dzisiaj historią.A co do ryzyka związanego z tą instalacją : cóż bez ryzyka nie ma zabawy ani tego dreszczyku emocji a Alfa to emocje im większe tym lepiej. No i nauka jak mówił klasyk musi kosztować. Na razie wszystko gra od czasu do czasu napisze jak mi się sprawuje ta instalacja.
    Życzę udanego weekendu!Dariusz

  5. #15
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    No hej!
    Nie wiedziałem że LPG do JTS-a to taki kij w mrowisko.Co wy macie z tymi awariami? Jak poczytać po forum to 80% awarii wystąpiło w silnikach , które gazu nie widziały i nawet nie były to JTS-y. Szanuje wiedzę fachowców sam pracuje w naprawach , ale ludzie miejcie trochę pokory . Technika szybko pędzi do przodu i tak szybko dociera do naszego zaścianka zwanego RP dla niektórych jest to pępek świata że nie nadążamy jej przyswajać a co dopiero na co dzień z nią żyć.
    Nasza wczorajsza wiedza i doświadczenie jest już dzisiaj historią.A co do ryzyka związanego z tą instalacją : cóż bez ryzyka nie ma zabawy ani tego dreszczyku emocji a Alfa to emocje im większe tym lepiej. No i nauka jak mówił klasyk musi kosztować. Na razie wszystko gra od czasu do czasu napisze jak mi się sprawuje ta instala
    Hm ciekawe spostrzeżenia.Słyszę nutkę autoironii i słusznie bo Twoja nauka może słono kosztować.Ale jak mówią ..Twoje małpy Twój cyrk
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    właściciel Brery 3.2 JTS nie dał za wygraną i założył BRC dedykowane do JTSa za nie małe pieniądze, cieszył się ok. 35tys z jazdy na LPG
    Fakt, pierwsza "konkretna" AR zagazowana i się popsuła = 100% szkodliwości LPG w JTS ale ...
    ... jaka to była instalacja, BRC SDI ?, czy przypadkiem BRC nie "wycofało" cichaczem tych instalacji z powodu "dużych" problemów ze wsparciem/serwisem ???.
    Może to poprostu wina instalacji (tej zamontowanej), a może wina tej Brery ?.
    A może montaż instalacji był do (pojechałem po bandzie )
    Tak generalizując to wszystkie AR się psują podobno (nie strzelać ;-)).
    Interesuję się "tematem" od jakiegoś czasu i dziwi mnie jedno, dlaczego GDI, FSI się tak nie psują (oczywiście te z LPG) ??? O ile mi wiadomo to JTS nie jest jakoś bardziej zaawansowany technicznie od konkurentów, ba można by rzec że jest w tyle.
    Inna sprawa że na naszym rynku do JTS 3,2 tylko BRC dedykowało jakąś instalację, ELPIGAZ nie ma takiej w ofercie (do tego silnika).
    Z tą Brerą to faktycznie "niefart" ale ogólnie fajnie że ktoś próbuje, może się uda.

    Ogólnie fajnie że coraz żadziej pojawiają się argumenty że LPG jest BEEEE i tym podobne (ostrzejsze), wszak tu sami szejkowie, a pojawiają się konkrety.
    Od 40 tys km jeżdzę focusem I, 1.8 z LPG, jak ktoś jest ciekaw to niech poczyta sobie opinie na temat "zetec LPG".
    Ja też po założeniu gazu zacząłem bardzo tego żałować, tego że dopiero po przejechaniu 30tys km zdecydowałem się to "popełnić".

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Z tą Brerą to troche jak z dużym Fiatem 125 (niektórzy może jeszcze pamiętają) mojego kolegi z pracy , zawodowego kierowcy . 200 tys.km przejechane w kilkanaście lat na PB . Po założeniu LPG i przejechaniu zaledwie około 40tys.km w jakieś 4 lata silnik padł.No i kto go teraz przekona że LPG nie niszczy silników?
    Ostatnio edytowane przez Dariusz156 ; 15-06-2011 o 20:39

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Z tą Brerą to troche jak z dużym Fiatem 125
    miałem fiata 125 a teraz chcę Brerę jako 2 auto, najlepiej 3.2, a że szybko się przyzwyczajam i na długo "wiążę" emocjonalnie z autami to interesuję się tematem JTS LPG.
    Dlatego też po zakupie byłbym skłonny zagazować takie auto a wtedy nasz związek będzie pełen niespodzianek
    Powiem szczerze że jak już kupie to zaryzykuję i zagazuję.

    ps
    fiata 125 nie gazowałem a silnik i tak padł hehe

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cześć!!
    Obiecałem że od czasu do czasu napisze coś o swojej kontrowersyjnej instalacji LPG w JTS-ie.
    Przejechałem ponad 6000km i w zasadzie nie ma o czym pisać. Wszystko działa. Spalanie gazu w trasie około 8 do9L plus niecały litr PB w mieście 10,5 do 11,5L i do 1,5L PB. Jedynym minusem tej instalacji jaki do tej pory zauważyłem jest jej szybkość a w zasadzie powolność działania. W czasie jazdy na gazie gdy trzeba od czasu do czasu przedmuchać wtryski benzynowe są momenty gdy nie nadąża z przełączaniem

    i komputer wyłapuje błąd zapłonu. Co najciekawsze nie występuje ten problem prawie wcale przy jeździe miejskiej gdzie są większe i częstsze przyśpieszenia a co za tym idzie dłuższe czasy otwarcia wtrysków.
    A po za tym padła mi cewka zapłonowa ale to nie od gazu no i Klima wymagała przeglądu bo już waliło z niej starymi skarpetami ale to też nie wina gazu. Jeszcze
    by się znalazło parę duperelek ale to też nie z winy gazu. Pozdrawiam i życzę udanego weekendu Dariusz.

  10. #20
    Sławu
    Gość

    Domyślnie

    Na jakich gratach masz tą instalkę w JTS-ie?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory