Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Temat: LPG do 159 1.75 TBi

  1. #11
    Użytkownik Embrion Avatar gonzales87
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    inny niż alfa
    Postów
    19

    Domyślnie

    tutaj raczej popytaj:
    http://lpg-forum.pl/

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    ja bym bardziej poszukał informacji na forach zagranicznych
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jaso
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WAW
    Auto
    MiTo 1.4 16V 95km, Brera 2.0jtdm 09' BYŁA: AR 156 1.8 T.S. 98'
    Postów
    314

    Domyślnie

    MOzesz zagazować ale jest to nieuzasadnione ekonomicznie.
    po1. Żeby nie zniszczyć wtrysków (które są chłodzone paliwem) auto musi działać jednocześnie na gazie i paliwie, spala on wtedy gaz z paliwem w proporcji od 20;80 do 40;60 ( w zależności od irodzaju instalacji)
    po2. koszt samej instalacji jest bardzo wysoki 5 koła w górę
    po3. możesz mieć problem ze znalezieniem kogoś kto zrobi to dobrze

    ogarniałem taki temat co prawda do JTDma, ale kosztowo sie nie opłaca szczególnie, ze nie bedziesz miał tu takich oszczędności jak w przypadku jazdy z wtryskiem pośrednim.
    w 159 do gazu to tak naprawdę tylko 1.8 MPI tylko tu jest wtrysk pośredni


    w JTDMie rozważałem i dalej rozważam gaz ze względu na kilka plusów, które diesel może mieć z takiej instalacji:
    -minimalnie mniejsze spalanie
    -większa moc (tak to prawda gaz ma wyższą liczbę cetanową od ropy co za tym idzie przy takiej instalacji auto zyskuje dodatkową moc )
    -w przypadku posiadania w aucie PDFa, wynikiem spalania jest mniejsza ilosc sadzy co za tym idzie jest to zdrowsze dla filtra
    Ostatnio edytowane przez Jaso ; 03-11-2015 o 20:18
    Brera Team Warsaw

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaso Zobacz post
    ogarniałem taki temat co prawda do JTDma, ale kosztowo sie nie opłaca szczególnie, ze nie bedziesz miał tu takich oszczędności jak w przypadku jazdy z wtryskiem pośrednim.
    w 159 do gazu to tak naprawdę tylko 1.8 MPI tylko tu jest wtrysk pośredni
    zrób to! będziesz pierwszą osobą o której słyszałem, że zagazowała Diesla, chętnie posłucham o efektach

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    http://www.prinsautogaz.pl/oferta/direct-liquimax-2-0/

    Wtrysk gazu w fazie ciekłej, podobno jeździ się lepiej niż na benzynie.

    Z tego co do tej pory udało mi się znaleźć to do TBi tylko prins ma coś takiego. Tylko ta cena 2tys euro :/
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Diabeł
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS TI
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaso Zobacz post
    MOzesz zagazować ale jest to nieuzasadnione ekonomicznie.
    po1. Żeby nie zniszczyć wtrysków (które są chłodzone paliwem) auto musi działać jednocześnie na gazie i paliwie, spala on wtedy gaz z paliwem w proporcji od 20;80 do 40;60 ( w zależności od irodzaju instalacji)
    po2. koszt samej instalacji jest bardzo wysoki 5 koła w górę
    po3. możesz mieć problem ze znalezieniem kogoś kto zrobi to dobrze
    To o czym piszesz to dotrysk gazu, który faktycznie jest mało opłacalny bo i tak benzynę palić musisz, żeby chłodzić wtryski. Z tego co się orientowałem to na postoju auto praktycznie chodzi na benzynie. Na gazie i benzynie idzie w trakcie jazdy.

    A to o czym ja wspominałem to wtrysk ciekłego gazu przez wtryskiwacze benzynowe. Wtedy auto chodzi tylko na gazie, nawet na wolnych obrotach bo wtryski chłodzone są ciekłym gazem. Ponadto samochód odpalasz już na gazie i silnik pracuje na gazie od pierwszych do ostatnich sekund pracy. Nie ma czegoś takiego jak reduktor, rozgrzewanie silnika w celu zmiany zasilania i problemów z tym związanych. Jest to też niewrażliwe na warunki atmosferyczne. Poza tym silnikiem nadal steruje komputer benzynowy. Gadałem kiedyś z właścicielem czegoś takiego (w Audi) i bardzo chwalił. Koszt przejechanych kilometrów to dokładnie 50% tego co płacimy obecnie. Producent zapewnia też, że moc samochodu wzrasta o ok 8 do 10%, a reakcja na pedał gazu jest identyczna jak na benzynie.

    Sam bym w to zainwestował i sprawdził czy faktycznie tak jest. Tylko jeżdżę dość mało a instalacja droga.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    zrób to! będziesz pierwszą osobą o której słyszałem, że zagazowała Diesla, chętnie posłucham o efektach
    To muszę Cię mocno zdziwić... Takie instalacje są od dawna. Autobusy z instalacją CNG jeźdżą w wielu miastach Europy. Zwykłe silniki z osobówek też można przerobić ale jest to średnio opłacalne.

    Natomiast w kwestii TBi... Jeździłem takim autem z Włoch. Podzespoły, które tam widziałem były w dużej mierze z Landi. Przy czym nie powiem, żeby było rewelacyjnie. Ubytki mocy/szarpanie przy różnych położeniach pedału gazu, gorsze schodzenie z obrotów itp. Na dzień dzisiejszy już nie mam kontaktu z tym autem ani właścicielem. Narzekał, że przegrzewała się na początku, jak założył gaz i wyskakiwały błędy turbiny. To był Mariano Italiano, więc tylko tyle zrozumiałem bo angielskiego ani niemieckiego nie ogarniał
    Rozmawiałem z człowiekiem, który dość mądrze podchodzi do kwestii LPG i twierdzi, że musiał by zrobić dokładne pomiary czasu wtrysków, zapłonu itd bo na dzień dzisiejszy można trochę więcej niż 5-6 lat temu i mógł by się podjąć takiego czegoś. Koszt w granicach 4000 jest realny ale tylko jeśli wyniki tych prób były by zadowalające.

    Wobec tego kupię 1,75 i zrobimy na forum składkę na beta testera TBi LPG. Jak coś nie pójdzie to nikt nie ucierpi a ja będę miał 100% przekonania, żeby się w to nie bawić
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 04-11-2015 o 19:09

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To muszę Cię mocno zdziwić... Takie instalacje są od dawna. Autobusy z instalacją CNG jeźdżą w wielu miastach Europy.
    spoko dzięki, za info,
    do tej pory wydawało mi się że autobusy w moim mieście z wielkim napisem na dachu "CNG" miały pod maską wielkie benzynowe silniki, inaczej niż cała reszta autokarów i TIR-ów z dieslami!

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jaso
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WAW
    Auto
    MiTo 1.4 16V 95km, Brera 2.0jtdm 09' BYŁA: AR 156 1.8 T.S. 98'
    Postów
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diabeł Zobacz post
    A to o czym ja wspominałem to wtrysk ciekłego gazu przez wtryskiwacze benzynowe.
    fakt nie doczytałem, ale w przypadku CNG też nie jest w PL z tankowaniem, wyzej wspomniane autobusy mają dowozony gaz na zajezdnie, a stacji na trasie raczej za dużo nie ma.

    co do tego że będe pierwszy to takie Diesle z dodatkową dawką gazu (LPG) jeżdżą na spedycji czyli w tzw TIRach zakłada sie takie zabawki i tam to już przynosi wymierne oszczędnosci. autobusy z CNG to troche inna zabawa
    Brera Team Warsaw

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To muszę Cię mocno zdziwić... Takie instalacje są od dawna. Autobusy z instalacją CNG jeźdżą w wielu miastach Europy. Zwykłe silniki z osobówek też można przerobić ale jest to średnio opłacalne.

    Natomiast w kwestii TBi... Jeździłem takim autem z Włoch. Podzespoły, które tam widziałem były w dużej mierze z Landi. Przy czym nie powiem, żeby było rewelacyjnie. Ubytki mocy/szarpanie przy różnych położeniach pedału gazu, gorsze schodzenie z obrotów itp. Na dzień dzisiejszy już nie mam kontaktu z tym autem ani właścicielem. Narzekał, że przegrzewała się na początku, jak założył gaz i wyskakiwały błędy turbiny. To był Mariano Italiano, więc tylko tyle zrozumiałem bo angielskiego ani niemieckiego nie ogarniał
    Rozmawiałem z człowiekiem, który dość mądrze podchodzi do kwestii LPG i twierdzi, że musiał by zrobić dokładne pomiary czasu wtrysków, zapłonu itd bo na dzień dzisiejszy można trochę więcej niż 5-6 lat temu i mógł by się podjąć takiego czegoś. Koszt w granicach 4000 jest realny ale tylko jeśli wyniki tych prób były by zadowalające.

    Wobec tego kupię 1,75 i zrobimy na forum składkę na beta testera TBi LPG. Jak coś nie pójdzie to nikt nie ucierpi a ja będę miał 100% przekonania, żeby się w to nie bawić
    Belfer, minęło parę lat próbowałeś coś w tym zakresie?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory