Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 82

Temat: MiTo na gaz LPG - kompendium

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo 1.4TB 155
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Fabryczna instalacja w Mito i Julka to LandiRenzo Omegas.
    Czym różni się fabryczna instalacja od tej wymienionej wyżej (stag'a)

    Btw. jak gazowanie wpływa na działanie DNA? (Może ktoś tutaj ma MiTo z LPG).

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Comte Zobacz post
    Czym różni się fabryczna instalacja od tej wymienionej wyżej (stag'a)
    Zasada działanie jest identyczna, różni się jakością podzespołów. W stagu bywa różnie, stag to nazwa a wyposażenie dobierasz ( listwa wtryskowa, reduktor, filtr fr. lotnej). W instalacjach z kontrolą OBD, dodatkowo system ten pobiera informacje ze sterownika benzyny o czasach adaptacji mieszanki, krótko i długo terminowej.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 01-07-2012 o 18:14

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo 1.4TB 155
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_c Zobacz post
    Cześć,

    moja MiTo ma założony: Stag 300z Hana H2000 i ACR01.
    Działa bezproblemowo.
    Masz silnik M-Air? Ile koni?
    Jesteś w stanie powiedzieć coś o działaniu DNA pod gazem, ew. problemach z eksploatacją gazowanego MultiAir?

    Po przepatrzeniu dostępnych jednostek (silników) stwierdziłem, że 120 (względem 135 MAir) jest bez sensu. Gorsze osiągi, większe spalanie...stąd moje pytania o możliwość gazowania silników M-air.

    Jeśli nikt nie wskaże do czasu konkretnych usterek/problemów w uźytkowaniu Multi-A na LPG, zdecyduję się na 135MA albo (170 MA i gaz.

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    no chyba musisz podjechać do konkretnego gaziarza i zobaczyć czy/jak instalują lpg w multiarach, bo rok wstecz takich mozliwości nie było, 120hp to będzie najlepsze rozwiązanie dla ciebie pod gaz, no ale dorwać taki egemplarz to będzie problem, raczej trafisz rozbitego szrota z francji czy innej belgii, wez sobie od nadrzeja z kolbud tego diesla 120hp, pewnie ze 25k ci sprzeda i będziesz miał kompromis bez dodatkowego pieprzenia sie w lpg, na co ci to po co ? no chyba ze dbasz o środowisko i przyszłe pokolenia a to wtedy jak najbardziej

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,790

    Domyślnie

    Cytat Napisał Comte Zobacz post
    Masz silnik M-Air? Ile koni?

    Po przepatrzeniu dostępnych jednostek (silników) stwierdziłem, że 120 (względem 135 MAir) jest bez sensu. Gorsze osiągi, większe spalanie...stąd moje pytania o możliwość gazowania silników M-air.
    Jeśli planujesz założyć instalację gazową to TB 120KM jest najlepszą opcją dla Ciebie - po pierwsze dlatego że to sprawdzony silnik który z gazem naprawdę dobrze się spisuje (nie bez powodu tylko tą wersję Alfa oferuje fabrycznie z LPG). Z MultiAir to się dopiero okaże czy wszystko będzie cacy.
    Po drugie różnice w osiągach między TB120 i MA135 są niewielkie a w codziennym użytkowaniu czyli w trybie Normal lepiej jeździ się słabszą wersją gdyż w obydwu trybach masz pełne 206 nm momentu do dyspozycji. W wersji 135 KM w normalu masz tylko 180 nm i auto wydaje się troche za ospałe jak na taką moc, dopiero w Dynamic jeździ jak trzeba.
    Ja na twoim miejscu jeśli chcesz założyć LPG nastawiłbym się na TB120 - TB155 a wersje MultiAir kupił tylko wtedy jak trafi Ci się salonowy, zadbany egzemplarz i poczekał kilka miesięcy z założeniem instalacji aż będzie pewne że nie ma z nimi problemów.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Angry

    Cytat Napisał Comte Zobacz post
    Masz silnik M-Air? Ile koni?
    Jesteś w stanie powiedzieć coś o działaniu DNA pod gazem, ew. problemach z eksploatacją gazowanego MultiAir?
    Cześć,

    mam silnik MA i 105KM z niego.
    DNA działa tak jak działało. Czyli wogóle.
    105 to za mało na Miciaka - auto jest ociężałe i leniwe.
    Ledwo jedzie, zbierać się nie chce. Porażka.
    Ale kupiłem ten silnik tylko i wyłącznie dlatego że auto w 100% jeździ po mieście. Doładowany silnik miałby prawo do awarii w takiej ekspolatacji - Mini szwagierki (170KM) dorobiło się już platynowej karty stałego klienta serwisu
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo 1.4TB 155
    Postów
    73

    Domyślnie

    jjkocha
    Diesel ? Niee...drożej niż LPG i poowoli (jedyna MiTo jaką jeżdziłem miała właśnie 120 koni Dislowe...za ospale niestety).

    Żuczek
    Na 90 % chcę LPG....jeżdżę trochę +- 70 km dziennie i widzę koszty benzyny i dizla...jesli da się z tego zejść, to tylko przez LPG.
    Dzięki za uwagi, pomyślę też nad wersją 155 koni...albo faktycznie popatrzę na to co się będzie działo w MAir za pół roku

    piotr_c
    Cytat Napisał piotr_c Zobacz post
    Ale kupiłem ten silnik tylko i wyłącznie dlatego że auto w 100% jeździ po mieście. Doładowany silnik miałby prawo do awarii w takiej ekspolatacji
    Rozumiem, że mówisz o jeżdżeniu po mieście, nie o instalacji LPG? Jak Ci się Alfa sprawuje? Ile pali i od jakiego czasu używasz LPG? Nastąpił odczuwalny spadek osiągów po montażu LPG?

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    Cytat Napisał Comte Zobacz post
    piotr_c

    Rozumiem, że mówisz o jeżdżeniu po mieście, nie o instalacji LPG? Jak Ci się Alfa sprawuje? Ile pali i od jakiego czasu używasz LPG? Nastąpił odczuwalny spadek osiągów po montażu LPG?
    instalację mam od jakiś 3kkm. Spadku osiągów nie ma (bo nie ma z czego ). A tak serio to nie ma żadnej różnicy pomiędzy PB a LPG - instalacja załącza się mięciutko, nic nie czuć, nic nie słychać.
    Pali ok 8.

    Popatrz też na te wątki:
    1. http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...u_do_mito.html
    2. http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...tiair_lpg.html
    Ostatnio edytowane przez piotr_c ; 02-07-2012 o 14:50
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo 1.4TB 155
    Postów
    73

    Domyślnie

    Jeszcze 2 szybkie pytanka.

    1. Silniki TB 120 i TB 155 jednakowo dobrze znoszą gazowanie?

    2. Marzy mi się "wlew" gazu pod klapką, obok wlewu benzyny (tak jak maja fabryczne Turbo 120 LPG). Czy gazownicy dadzą radę zrobić coś takiego (pewnie ich trzeba pytać ale wiecie, w sensie - czy taka opcja jest generalnie dostępna na rynku?).

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Comte Zobacz post
    czy taka opcja jest generalnie dostępna na rynku?).
    Jest

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory