Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Temat: MiTo na gaz LPG - kompendium

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo 1.4TB 155
    Postów
    73

    Domyślnie MiTo na gaz LPG - kompendium

    Cześć,

    pozwoliłem sobie na założenie nowego tematu dotyczącego instalacji LPG w Alfa Romeo.
    W najbliższym czasie chcę kupić ten model samochodu, a ponieważ jestem laikiem w pewnych sprawach, a pytań mam wiele - odgrzebywanie/rozbijanie wątków chyba nie przysłużyłoby się forum.

    Większość moich pytań będzie dotyczyć samej instalacji, ale trafia się też pytania natury ogólnej, stąd liczę na pomoc użytkowników MiTo

    Kilka informacji o moich zamiarach.
    Celuję w używany model (nie przekraczający ceny 45 000 zł) z silnikiem oczywiście benzynowym, o sile min. 120 KM.
    Marzy mi się auto o rozsądnych parametrach technicznych, dość dynamiczne w jeździe i jednocześnie o względnie niskim spalaniu.

    Uwagę naturalnie przyciąga wprowadzona niedawno wersja 120 KM LPG...i tu zaczynają się pytania.

    1. Czy silnik z fabryczną instalacją gazową 1.4 Turbo 120 KM LPG to po prostu benzynowa 120 z montażem?

    Pytam po kątem osiągów/spalania.
    Strona Alfy bardzo pozytywnie opisuje osiągi i sam montaż (8.8 do setki, wlew obok wlewu paliwa, automatyczny przełącznik itp.).

    Mam możliwość "zagazowania" takiego silnika w krakowskim salonie Alfy (w cenie 3-4 tyś). Bardzo jestem ciekaw, czy są w stanie zrobić to w podobny sposób jak "fabryczny" montaż.

    2. Na rynku obecnie znajduje się cała masa silników benzynowych (w tym wycofane już chyba oficjalnie 120 km i 155 km)
    Jak wygląda sprawa gazowania takich silników jak:

    a) 135 (multi air) - spotkałem się z opiniami że te silniki są problematyczne jeśli chodzi o instalacje LPG. Pytam, ponieważ choćby na allegro auta 135 KM są tańsze od 120 KM (osiągi/spalanie również wyglądają nieco lepiej)

    b) 155 koni. Dynamiczna jednostka...jak znosi/może znieść instalację LPG? Jak przedstawiać się mogą ew. wyniki spalania?


    Z góry dzięki za odpowiedź. kolejne pytania w toku^^.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    nie ma problemu z montazem gazu w tych wszystkich jednostkach, bez roznicy. W kazdym chodzi bez problemu. Fabryczna instalacja to Tartarini od Auto Gaz Śląsk. Pewnie w KrK taka tez by założyli, bo FIAT dla tych silników już je ogarnął dawno. Chyba, że jadą na BRC

    w kazdym razie jesli chcesz LPG, to sobie tylko silnik wybierz
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo 1.4TB 155
    Postów
    73

    Domyślnie

    Dobrze słyszeć (wcześniej była mowa, że multiair źle znosi "gazowanie").

    A jak wygląda sprawa ze spadkiem osiągów po gazie (tak + -) oraz systemem DNA (mam nadzieję, że nie ma żadnych problemów po zagazowaniu i wszystkie tryby pracują jak trzeba)?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Fabryczna instalacja w Mito i Julka to LandiRenzo Omegas. Do silnika MultiAir tylko instalacja która obsługuje silniki MA np. Zenit pro OBD, Elpigaz Stella OBD. Silniki MA w Fiacie i Alfie na tych instalacjach działają bez problemowo. Mito 155KM MA zużywa o jeden litr więcej w stosunku do benzyny. Jeżeli chodzi o Tartarini, to sa montowane u dealera na miejscu.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 28-06-2012 o 21:08

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Lechak, jak to jest czy w te koszty eksploatacji trzeba wliczyc remont glowicy. W kia ceed np w ostatnim auto swiecie opisali ze remont w wyniku przepalonych gniazd zaworoych trzeba robic nawet co 20 tys km. I to by sie zgadzalo z opiniami uzytkownikow tego modelu na rynku niemieckim gdzie taka instalacja byla oferowana. Z tego co czytalem to silniki pod lpg w mito i giuliettcie sa zmodyfikowane pod wzgledem tego paliwa. Mocniesze gniazda zaworowe. Zalezy mi na szczerej wypowiedzi. W wiekszosci przadkow koszty remontu sa i tak nizsze od korzysci z tanszego lpg, ale zawsze to wiecej zachodu bo czesto problemy z silnikiem pozniej sa przerzucane pomiedzy serwisem i gazownikem i czesto za nim problem zostanie usuniety trzeba sie bujac z zepsutym samochodem checki, utrata mocy itp. . Wiec jak to jest bez orodek, z czym trzeba sie liczyc.
    Ostatnio edytowane przez teon ; 28-06-2012 o 21:50

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo 1.4TB 155
    Postów
    73

    Domyślnie

    "Mito 155KM MA zużywa o jeden litr więcej w stosunku do benzyny".


    Rozumiem, że mówisz o instalacji LPG...zuzywa litr gazu więcej niż na benzynie, tak?

    BTW.

    Wersje MiTo 155KM to są MultiAir? Chyba nie...
    MA to 135 i 170 (przynajmniej tak wynika z katalogu Alfy)

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał teon Zobacz post
    Lechak, jak to jest
    W Fordach Focus również przepalają się gniazda zaworów, lecz głównie w tych gdzie właściciel nie dbał o kontrole i regulacje luzu zaworów. Z tego co wiem to w niektórych ceedach i bez gazu gniazda padają. W tej chwili trudno racjonalnie opowiedzieć, czy MA wytrzyma bez regulacji luzu 100 czy 200 tyś.km. Pierwszy chyba fiat g.punto przejechał dopiero 60tyś na gazie.


    Cytat Napisał Comte Zobacz post
    "Mito 155KM MA zużywa o jeden litr więcej w stosunku do benzyny".

    Rozumiem, że mówisz o instalacji LPG...zuzywa litr gazu więcej niż na benzynie, tak?
    TAK.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Ja tylko dodam że fiatowskie 16V mają hydrauliczny kasownik luzu. Ja odpukać na gazie zrobiłem ponad 50 tys i na razie Ok.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Fabryczna instalacja w Mito i Julka to LandiRenzo Omegas. Do silnika MultiAir tylko instalacja która obsługuje silniki MA np. Zenit pro OBD, Elpigaz Stella OBD. Silniki MA w Fiacie i Alfie na tych instalacjach działają bez problemowo. Mito 155KM MA zużywa o jeden litr więcej w stosunku do benzyny. Jeżeli chodzi o Tartarini, to sa montowane u dealera na miejscu.
    Cześć,

    moja MiTo ma założony: Stag 300z Hana H2000 i ACR01.
    Działa bezproblemowo.
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Ja tylko dodam że fiatowskie 16V mają hydrauliczny kasownik luzu. Ja odpukać na gazie zrobiłem ponad 50 tys i na razie Ok.
    Przy najbliższej wymianie paska ( + osprzęt) rozrządu proponuje kontrole luzu.
    Cytat Napisał piotr_c Zobacz post
    moja MiTo ma założony: Stag 300z
    Do Staga dołącza się emulator czujnik MAP i nie jest to instalacja fabryczna.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory