Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [146] Problemy z odpalaniem -> diagnoza reduktor gazu.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 146, 1,4 TS, 103 KM, 1999
    Postów
    9

    Domyślnie [146] Problemy z odpalaniem -> diagnoza reduktor gazu.

    Chcę się podzielić z Wami przypadkiem mojego auta. Byc może ktos z Was będzie miał podobne objawy niepoprawnej pracy silnika.

    Może na początek krótka informacja techniczna - Alfa 146, 1.4 TS, 1999, przebieg 124 tys. założony gaz sekwencyjny BRC, przebieg na gazie 46 tys.

    Od pewnego czasu zdarzały mi się problemy z odpaleniem samochodu w chłodniejsze poranki, ale nie był to regularny problem. Potrzebowałem czasami 7 prób. No i jeszcze jakos nieznacznie ale wyczuwalnie spadała dynamika jazdy na gazie. Diagnoza wydawała sie prosta - to przepływomierz, tym bardziej że kilka tygodni temu rozsypał się kolektor dolotowy, więc powiązanie wydawało się proste. Ale kilka dni temu postanowiłem, że trzeba auto pokarmić tylko benzyną i o dziwo problem zniknął. No i zaczęły się obserwacje, które doprowadziły mnie do jednego wniosku - gdy wyłączam silnik na gazie to problem z odpaleniem może sie pojawić, gdy kończę na benzynie tego problemu nie ma.
    Co więcej gdy wyłączałem silnik na gazie, z czasem kontrolka wtryskiwaczy nie chciała zgasnąć. Wtedy trzeba było autko potraktować "z popychu".

    Po umówionej wizycie u gazownika i przekazaniu mu całej powyższej wiedzy nastąpiła konwersacja krótka i rzeczowa, którą przedstawię poniżej.

    - Od kiedy jeżdzisz na gazie?
    - 2,5 roku.
    - Jaki przebieg jest zrobiony na gazie?
    - Ponad 45 tysiecy.
    - Czy filtry były wymienianie regularnie i kiedy ostatni raz?
    - Co około 10 tysięcy, a ostania wymiana miała miejsce niecałe 5 tysięcy temu.
    - A świece?
    - Świece i cewki mają zrobione może 1 tys. Po strzale w kolektor okazało się że sa przebicia na cewkach a świece też wyglądają na spracowane, więc postanowiłem, że trzeba wymienić. Przewody tez są nowe.

    W tym miejscu rozmowy klapa silnika poszła w górę i gość kazał uruchomić auto na automacie. Po przełączeniu się na gaz rozpoczęło się poszukiwanie problemu przy pomocy pędzla do golenia, płynu z mydłem i słuchu. Czas poszukiwań 30 sekund. Diagnoza - coś niepoprawnie pracuje reduktor gazu. Po zdjęciu i rozkręceniu okazało się, ze membrana była mocno wypracowana i miejscami baaaaardzo zużyta.
    Ciąg dalszy rozmowy był następujący.

    - Kiedy pan ostatnio regenerował reduktor?
    - Nigdy.
    - No właśnie. Generalnie reduktor powinien wytrzymać sporo dłużnej ale z mojego doświadczenia wynika, że 40 - 50 tysięcy to może być kres możliwości reduktora szczególnie jak się jeździ głównie po mieście. Regeneracja kosztuje 250 zł, a nowy 380 zł, co robimy.
    - Na czym polega regeneracja?
    - Wymiana wszystkiego oprócz obudowy.
    - Regenerujemy.

    No i pomogło.

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    I bardzo dobrze, gratuluję trafienia na dobrego fachowca.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Tez kiedys sam regenerowalem reduktor ale w innym samochodzie i w II instalacji i naprawde to ma duzo wplywu na jazde odpalanie, spalanie itd. Zepsuta membrana moze przepuszczac gaz nawet na wylaczonym silniku tzn uchodzi cale cisnienie z wezy, gdy zgasimy samochod gaz dostaje do dolotu, gdy rano odpalamy samochod na benzynie to znajduje sie w dolocie takze gaz, jest w tedy za bogata mieszanka (benzyna + gaz) i samochod nie odpala bo go zalewa... Jest jeszcze druga opcja a mianowicie, komputer (ECU) ma cos takiego jak pamiec adaptacyjna tzn przez caly czas sie uczy i wszystko koryguje np czasy wtrysku, obroty, mieszanke itd. I glownym problemem z LPG to jest regulacja gazu... a to dlatego ze jak jezdzimy na zle wyregulowanym gazie to ECU uczy sie tych zlych ustawien i w tedy zaczynaja sie problemy z odpalaniem, spalaniem, szarpaniem itd... W tedy zaczynami jezdzic na benzynie, ECU uczy sie przez caly czas ale teraz tych dobrych ustawien i po ok 100 km silnik znowu elegancko pracuje, odpala, itd jak powinien

Podobne wątki

  1. 156 2.4 20V problemy z odpalaniem
    Utworzone przez wkamil w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 14:17
  2. T.S. - problemy z odpalaniem
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 18:45
  3. [33] Problemy z odpalaniem 1.4
    Utworzone przez mariano w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 16:19
  4. [145] Problemy z odpalaniem 1.6 TS
    Utworzone przez Slades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 09:24
  5. [146]PROBLEMY Z ODPALANIEM.
    Utworzone przez tomekkus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-02-2008, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory