Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: długie czasy wtrysku

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    156 2.0ts 97r. 155KM
    Postów
    11

    Domyślnie długie czasy wtrysku

    Po do prowadzeniu jak mi się wydawało silnika do sprawności na pb przyszedł czas na lpg
    Moja instalacja to stag 300 reduktor skorpion i wtryski valtek
    zdaje sobie sprawę, że to kiepskie komponenty
    problem polega na tym, że na benzynie auto ma czasy wtrysku przekraczające 20ms
    na wolnych w okolicach 4ms wiec instalacja lpg nie daje rady tego obsłużyć. Czytałem, że czas wtrysku benzyny nie powinien przekraczać 15ms ale znalazłem również info, że w niektórych autach jednak przekracza. Moje pytanie jest takie czy na benzynie czasy wtrysku powinny dochodzić do takich wartości czy też jest jakaś niesprawność? Auto podłączałem pod Fiat ecu scan i czasy wtrysków są takie same jak w programie do lpg. Auto miało robiony reset parametrów adaptacyjnych i od tego czasu jeździ tylko na benzynie, nie wykazuje błędów poza lampką od przegrzania, więc mapy pb chyba nie są rozjechane. Czy alfa ma takie długie czasy wtrysków czy też szukać dalej niesprawności?

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Czasem nie zauważyłeś wiekszego spalania Pb?

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    156 2.0ts 97r. 155KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Trudno mi powiedzieć ponieważ jakoś tego nie badałem. Auto mam dopiero około miesiąca. Po kupnie wymieniłem sondę, świecę i czujnik temperatury no i auto zaczęło normalnie jeździć. Po wymianach przejechałem dopiero 300 km. Alfa Ma też dziurawy łącznik wydechu ale nieszczelność jest za sondą więc raczej nie powinna wpływać na jej prace.
    Ostatnio edytowane przez zagierr ; 04-05-2014 o 19:31

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    nowogrd
    Auto
    alfa romeo 166 2.0 TS+ lpg
    Postów
    320

    Domyślnie

    Ją mam podobny problem.wywala mi check z info o złej mieszance. Zalałem pb95 i po tym tak wyszło.w dodatku jeszcze błąd- spalanie stukowe.chciałbym zrobić reset parametrów wtrysku pb. I już na verva98.i dopiero po tym jechać na regulacje lpg. Czy w MES to zrobie czy FES albo alfaDiag?

    wysłano z domowego tripoda

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    156 2.0ts 97r. 155KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Ja robiłem w FiatEcuScan 3.5.0

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    nowogrd
    Auto
    alfa romeo 166 2.0 TS+ lpg
    Postów
    320

    Domyślnie

    I jakieś procedury po adaptacji trzeba zachować? Jak to ugryzć konkretnie

    wysłano z domowego tripoda

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    156 2.0ts 97r. 155KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Jest kilka opisów, ja robiłem to tak:
    zimny silnik po nocy
    reset w programie
    wyłączenie zapłonu na 90sec
    włączenie zapłonu na 90sec
    odpalenie i praca silnika aż dwa razy włączył się wentylator
    jazda 10km
    no i oczywiście potem jeżdżenie na tylko pb przez jakieś 200-300 km

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    nowogrd
    Auto
    alfa romeo 166 2.0 TS+ lpg
    Postów
    320

    Domyślnie

    I po tym zabiegu wsip git?

    wysłano z domowego tripoda

    Dodano po 6 minutes:

    Tzn czy zmieniła się praca silnika,czasy wtrysku,spalanie, brak błędów w ecu związanych z wypadanie zapłonu,ubogiej mieszanki itp

    wysłano z domowego tripoda
    Ostatnio edytowane przez kotulsky ; 05-05-2014 o 08:03 Powód: Dodano

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seq
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    2.0TS 16V 143KM 181,8Nm1998r. LPG
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagierr Zobacz post
    Po do prowadzeniu jak mi się wydawało silnika do sprawności na pb przyszedł czas na lpg
    Moja instalacja to stag 300 reduktor skorpion i wtryski valtek
    zdaje sobie sprawę, że to kiepskie komponenty
    problem polega na tym, że na benzynie auto ma czasy wtrysku przekraczające 20ms
    na wolnych w okolicach 4ms wiec instalacja lpg nie daje rady tego obsłużyć. Czytałem, że czas wtrysku benzyny nie powinien przekraczać 15ms ale znalazłem również info, że w niektórych autach jednak przekracza. Moje pytanie jest takie czy na benzynie czasy wtrysku powinny dochodzić do takich wartości czy też jest jakaś niesprawność? Auto podłączałem pod Fiat ecu scan i czasy wtrysków są takie same jak w programie do lpg. Auto miało robiony reset parametrów adaptacyjnych i od tego czasu jeździ tylko na benzynie, nie wykazuje błędów poza lampką od przegrzania, więc mapy pb chyba nie są rozjechane. Czy alfa ma takie długie czasy wtrysków czy też szukać dalej niesprawności?
    Na początku zapytam o 2 rzeczy:
    Po resecie parametrów na wolnych obrotach bez dotykania gazu przez jakieś 10-15minut powiedz do jakiej wartości nabija Ci parametr TRA? i zobacz w tym samymym momencie po jakim czasie sonda zaczyna pracować(tj. zmieniać napięcie i od jakich do jakich wartości?).

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    156 2.0ts 97r. 155KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Tra nabija do -170 sonda zaczęła pracować po jakiejś minucie dwóch niestety nie zaobserwowałem tego dokładnie, zmienia napięcie od 83 do 850. W poniedziałek będę wymieniał plecionkę bo podejrzewam, że nieszczelność może wpływać na jej odczyt, zauważyłem również, że po wyjeżdżeniu baku benzyny ze środkiem do płukania wtrysków czas wtrysku spadł do 3,5 na wolnych i do 18 na pełnym gazie. Zauważyłem również rozbieżność między wartością oczekiwaną przepływomierza a wartością rzeczywistą na wolnych obrotach prawie dwukrotną ecu oczekuje 10kg a przepływomierz pokazuje 17kg czy taka rozbieżność jest dopuszczalna?

Podobne wątki

  1. Czasy wtrysku lpg i Pb
    Utworzone przez Piotriix w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 08:07
  2. [156] Czasy wtrysków benzynowych
    Utworzone przez phantom71 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 15:56
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2008, 08:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory