Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Alfa Romeo 156 - problem z gazem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Romeo_Alfa
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    1.6 benzyna + gaz, sedan, grafitowy,
    Postów
    95

    Domyślnie Alfa Romeo 156 - problem z gazem

    Witam.
    Posiadam Alfe Romeo w której kiedyś był silnik 1.6 ale obecnie jest 1.8. Mam w niej gaz Vialle LPI ale jak widać na załączonym obrazku kilka rzeczy jest do wymiany. Stąd teraz pytanie: czy lepiej naprawić ten gaz, czy może założyć nowy polski? Chodzi mi bardziej o orientację cenową, i która się bardziej opłaca.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    nowa najtańsza sekwencja wyjdzie ci ok 2200-2300 a zrobienie tego co napisałeś to ok 600 700 zależy u kogo
    nie mogę się doczytać co tam pisze
    niskie ciśnienie to pewnie parownik do wymiany kalibracja to są grosze trzeba podłączyć pod kompa
    na jak długo masz ważna jeszcze butle gazu?
    nierowna praca silnika na benzynie bo przestawione pewnie mapy sa plus brak kalibracji takze moim zdaniem bardziej oplaca sie to zrobic i jezdzic jak masz butle wazna jeszcze jakis dluzy czas
    Ostatnio edytowane przez dereza ; 04-08-2014 o 08:04

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Jaki znów parownik w LPI? Niskie ciśnienie gazu może wynikać ze zużycia pompy zainstalowanej w dedykowanym to tej instalacji zbiorniku. Koszt regeneracji ok 1000zl. Jak ktoś ogarnia i lubi to można zrobić samemu. Dosyć drogi jest olej w którym pracuje pompa.

    Wysłane z mojego MZ601 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez barsliw ; 04-08-2014 o 09:34

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Romeo_Alfa
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    1.6 benzyna + gaz, sedan, grafitowy,
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał dereza Zobacz post
    nowa najtańsza sekwencja wyjdzie ci ok 2200-2300 a zrobienie tego co napisałeś to ok 600 700 zależy u kogo
    nie mogę się doczytać co tam pisze
    niskie ciśnienie to pewnie parownik do wymiany kalibracja to są grosze trzeba podłączyć pod kompa
    na jak długo masz ważna jeszcze butle gazu?
    nierowna praca silnika na benzynie bo przestawione pewnie mapy sa plus brak kalibracji takze moim zdaniem bardziej oplaca sie to zrobic i jezdzic jak masz butle wazna jeszcze jakis dluzy czas
    Butle od gazu mam do 2018 roku

    Cytat Napisał barsliw Zobacz post
    Jaki znów parownik w LPI? Niskie ciśnienie gazu może wynikać ze zużycia pompy zainstalowanej w dedykowanym to tej instalacji zbiorniku. Koszt regeneracji ok 1000zl. Jak ktoś ogarnia i lubi to można zrobić samemu. Dosyć drogi jest olej w którym pracuje pompa.

    Wysłane z mojego MZ601 przy użyciu Tapatalka
    Ale sterownik LPI też jest raczej do wymiany tylko teraz takie pytanie czy muszę szukać takiego prosto od Alfy Romeo 156 1.8 czy może być dowolny sterownik od obojętnie jakiego samochodu?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    najlepiej jak pojedziesz do dobrego gazownika który to ogarnie i dowiesz się jaka cena będzie za wszystko,bo co miasto to inne ceny,warszawa ma inne ceny i zadupie ma inne ceny,tak czy siak naprawa bardziej ci się opłaca skoro jeszcze masz 4 lata ważna butle
    Koszt regeneracji ok 1000zl
    Ostatnio edytowane przez dereza ; 04-08-2014 o 14:56

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Romeo_Alfa
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    1.6 benzyna + gaz, sedan, grafitowy,
    Postów
    95

    Domyślnie

    Byłem u gazownika w Warszawie i on jako jedyny przyjął mój samochód i zbadał co jest nie tak, a on stwierdził że jest sterownik do wymiany ale nie określił czy musi być od Alfy czy może być dowolny tylko żeby był LPE4. I sam mi powiedział żebym go sobie znalazł a nie mówił konkretnie co ile kosztuje więc pytam tutaj. Inni mechanicy od gazu mówili że ten gaz do niczego się nie nadaje i lepiej zamontować Polski.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    a no widzisz ,ile osób tyle opinii najlepszy i tak jest polski gaz ,zamontujesz zwykłe LPG sekwencja,jest proste ,każdy gazownik ci naprawi ,wymieni itd ,bo te LPI to jakieś cuda na kiju są ,co nikt nie chce się za to brać
    alfy nie lubią instalacji gazowych,ale niestety nie jestem bogaczem aby jeździć na benzynie,wiecznie problemy są,być może że moja instalacja jest beznadziejna bigazowa ,ale co zrobić tak to jest jak samochód jeździ na 2 paliwach
    Ostatnio edytowane przez dereza ; 05-08-2014 o 13:23

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maybah
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Grudziądz/ Słupsk
    Auto
    AlfaRomeo 156 (Sport Pack 2) 1.8 T.S 16V 2000r.
    Postów
    239

    Domyślnie

    Jak gość Ci napisał że naprawa to 400zł to nie pytaj się co i jak. Tylko naprawiaj.
    dereza...alfy nie lubią gazu? Pierwsze słyszę. Jak się ma odpowiednie graty to nie ma różnicy czy PB czy LPG

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    miałem w życiu już kilka alf i każdy gazownik mi powtarza,że alfy nie lubią gazu i faktycznie każda kulała,jedna mniej,druga bardziej na gazie ,a ta ostatnia którą mam to padaczka,wymieniłem już wszystko oprócz butli,co mnie czeka za rok bo 10 lat mija
    być może mam pecha,ale wątpie ,bo miałem chyba już wszystkie dostępne marki samochodów w swoich rekach i każda jakoś chodziła ,a przy alfach coś te instalacje się psują,druga sprawa to graty,oczywiście czym droższa instalacja ,tym lepsza,zawsze trafiałem na najtańsze i dlatego pewnie zawsze mi coś w tych alfach szwankowało..masz rację
    jak auto twin spark z 2 świecami na cylinder ma chodzić dobrze na valtekach
    Ostatnio edytowane przez dereza ; 05-08-2014 o 16:48

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Romeo_Alfa
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    1.6 benzyna + gaz, sedan, grafitowy,
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał maybah Zobacz post
    Jak gość Ci napisał że naprawa to 400zł to nie pytaj się co i jak. Tylko naprawiaj.
    dereza...alfy nie lubią gazu? Pierwsze słyszę. Jak się ma odpowiednie graty to nie ma różnicy czy PB czy LPG
    Ale tam jest napisany nie cały koszt bo on mi powiedział że jeszcze sam na własną rękę muszę znaleźć sterownik LPE4 który też sporo kosztuje i w dodatku może być pompa do regeneracji bo pisze tam że zbyt niskie ciśnienie.
    A co masz na myśli pisząc odpowiednie graty? Mógłbyś polecić jakiś model gazu?

    Cytat Napisał dereza Zobacz post
    miałem w życiu już kilka alf i każdy gazownik mi powtarza,że alfy nie lubią gazu i faktycznie każda kulała,jedna mniej,druga bardziej na gazie ,a ta ostatnia którą mam to padaczka,wymieniłem już wszystko oprócz butli,co mnie czeka za rok bo 10 lat mija
    być może mam pecha,ale wątpie ,bo miałem chyba już wszystkie dostępne marki samochodów w swoich rekach i każda jakoś chodziła ,a przy alfach coś te instalacje się psują,druga sprawa to graty,oczywiście czym droższa instalacja ,tym lepsza,zawsze trafiałem na najtańsze i dlatego pewnie zawsze mi coś w tych alfach szwankowało..masz rację
    jak auto twin spark z 2 świecami na cylinder ma chodzić dobrze na valtekach
    A u Ciebie jak to wygląda w proporcjach spalania benzyny i gazu?
    Ostatnio edytowane przez Romeo_Alfa ; 05-08-2014 o 17:30

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 2.0 TS z gazem
    Utworzone przez Bider w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 09:11
  2. Alfa Romeo problem z gazem
    Utworzone przez Romeo_Alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2014, 18:30
  3. Alfa Romeo 156, 1.6-16v, 98r z gazem sekwencyjnym
    Utworzone przez adi1309 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 17:21
  4. Problem z Alfa 156 2.0 z gazem ! Pomocy ....
    Utworzone przez lukasz28121993 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 19:03
  5. Alfa Romeo 156 - warto z gazem fabrycznym z 175k km ?
    Utworzone przez maly_777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory