Strona 1 z 17 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 164

Temat: Czy LPG w V6 to profanacja?

  1. #1
    ALFA166 30.V6
    Gość

    Domyślnie Czy LPG w V6 to profanacja?

    Ponieważ jest identyczny temat na lpg a ten został przeniesiony proponuję aby dyskusję za i przeciw kontynuować tutaj a w tamtym temacie ograniczyć się do merytorycznych wypowiedzi.
    Ps.Przepraszam autora tematu za zmianę
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 13-03-2010 o 22:57

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Moje prywatne pytanko.

    Po co kupowałes silnik 3.0V6? Po to żeby oszczędnie jeździć? Nie liczyłes sie z tym ze autko musi wypic zeby rozbujać 1,5 tony i wykarmić niemal 230 koników?

    Szkoda rasowego Włoskiego V6 moim skromnym zdaniem...jak chcesz oszczędnie i szybko jeździć kup 2,4jtd i nie bedziesz musiał jakchś dziwnych instalacji gazowych zakładać...

    Ale jak sie już uprzesz to tylko najlepsze i najnowsze instalki wkładaj w super warsztacie i bez oszczędzaniania na instalacji, żebyś później nie żałował decyzji...

    Pzdr
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  3. #3
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Wybacz dla mnie to profanacja V-ki i w pełni zgadzam się z przedmówcą.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar marcineczq
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    WY
    Auto
    164 3.0 V6 12V
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gino Zobacz post
    a bede jezdzil duzo oszczedniej
    Hehe dobre - V6 , podtlenek LPG, i oszczędność.

    Jeśli chodzi o mnie to popieram przedmówców..
    .:164 3.0 V6:.

  5. #5
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Jak będziesz zakładał instalacje gazową to zwróć uwagę na komponenty instalacji. Dobry reduktor, wtryskiwacze i sterownik. Ja mam u siebie (3.0 V6 automat) instalacje Elpigaz Stella. Nie mam problemów, a na gazie przejechane już jakies 70tys.
    Spalanie w mieście ok 19-20 litrów gazu(podczas gdy intrukcja pokazuje zużycie benzyny na poziomie 18 litrów).

    100km przejechane 226 konną Alfą kosztuje mnie jakies 42zł podczas gdy na benzynie koszt wynosiłby 80zł. Można jeździć szybko, dynamicznie a płacić jedynie połowę. Dobrze założona i wyregulowana instalacja nie spowoduje spadku mocy ani wypalania się gniazd zaworowych(w przypadku zbyt ubogiej mieszanki).
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  6. #6
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcineczq Zobacz post
    Hehe dobre - V6 , podtlenek LPG, i oszczędność.

    Jeśli chodzi o mnie to popieram przedmówców..
    Mały błąd ja tego nie napisałem i uprzedzam lawinę postów zwolenników LPG, że nie mam nic do użytkowników i zwolenników gazu jest to moje prywatne zdanie jestem ,,benzynowcem" i gdybym robił setki km to kupiłbym diesla choć i tego nie lubię a tak laję benzynkę i się cieszę ,,warkotem" jedynie słusznej włoskiej V-ki
    Przy okazji kiedyś na stacji paliw widziałem gościa w garniaku w wypasionym mercedesie jaki model już nie pamiętam ale robił wrażenie i tak patrzę i nie wierzę auto za pół bańki i ordynarny otwór na gaz, nie rozumiem tego wybaczcie...
    Ostatnio edytowane przez Gino ; 13-03-2010 o 10:36

  7. #7
    Zenith
    Gość

    Domyślnie

    bo nie rozumiesz jeszcze jednej kwestii związanej z ekologią. Tacy ludzi naprawdę zwracają na takie rzeczy uwagę. Wejdz na mobile i zobacz jakie samochody jeżdzą z instalacją lpg. Nowa S klasa to standard. Widziałem nawet clk 63AMG. LPG jest duzo bardziej ekologiczne i nie musi to sie zawsze wiązać z oszczędnością. Chociaż w troche bardziej rozwiniętych krajach niż nasz kaczogród są dopłaty z tytułu instalacji zasilania LPG


    a co do zakładania LPG do 3.0 v6 to ja nie widze przeciwwskazań. W jaki sposób jesteście w stanie popsuć dzwięk V6? co wy będziecie inaczej słyszeli. Może ciut chłośniej chodzą wtryskiwacze, ale bez przesady. Jak dasz mu po obrotach to i tak nic innego nie slyszysz jak ryk silnika. Dynamika ok.

    Osoby, które nigdy nie miały styczności z normalną instalacją LPG nie będą za tym.

    Zresztą pogadajcie z GrzeskiemKK na temat LPG w v6, on troche o tym wie

  8. #8
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenith Zobacz post
    bo nie rozumiesz jeszcze jednej kwestii związanej z ekologią. Tacy ludzi naprawdę zwracają na takie rzeczy uwagę. Wejdz na mobile i zobacz jakie samochody jeżdzą z instalacją lpg. Nowa S klasa to standard. Widziałem nawet clk 63AMG. LPG jest duzo bardziej ekologiczne i nie musi to sie zawsze wiązać z oszczędnością. Chociaż w troche bardziej rozwiniętych krajach niż nasz kaczogród są dopłaty z tytułu instalacji zasilania LPG


    a co do zakładania LPG do 3.0 v6 to ja nie widze przeciwwskazań. W jaki sposób jesteście w stanie popsuć dzwięk V6? co wy będziecie inaczej słyszeli. Może ciut chłośniej chodzą wtryskiwacze, ale bez przesady. Jak dasz mu po obrotach to i tak nic innego nie slyszysz jak ryk silnika. Dynamika ok.

    Osoby, które nigdy nie miały styczności z normalną instalacją LPG nie będą za tym.

    Zresztą pogadajcie z GrzeskiemKK na temat LPG w v6, on troche o tym wie
    Jasne ekologia to dlaczego wszystkie nowe auta nie wychodzą na gazie? Już widzę Audi R8 V10 w gazie i uśmiechniętego gościa w środku dumnego z czystego powietrza jakim oddycha jego Audi, bzdura póki będą pompować ropę tak będziemy jeździć i brudzić planetę, liczą się pieniądze i tylko pieniądze nie ekologia niestety
    A tak na marginesie to tacy jak My prędzej pomyślimy o ekologi niż ten w aucie za 500 tys i wyżej oni to mają w d....
    Ostatnio edytowane przez Gino ; 13-03-2010 o 11:18

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    Nie powinno się pisać takich tematów na forum bo to prowadzi do głupiej dyskusji polegającej na wysmiewaniu sie z użytkowników aut z instalacja gazową, piepszenie tego typu że gaz jest do zapalniczek jest idiotyzmem i świadczy o braku wiedzy ludzi piszących w ten sposób. Gaz sekwencyjny to nie era gazu w polonezie. Jest kilka elementów instalacji które jeżeli będą miały odpowiednie parametrami to autko będzie jeździć bez zarzutu a za zaoszczędzone pieniądze można wyjechać z rodziną na wakcje a dla mnie to jest ważniejsze niż możliwość cwaniactwa tego typu że "Ja jeżdzę na benzynie bo gaz to do zapalniczek, hehe przecież to profanacja". Widzę że wielu z was uważa to za profanacje wg mnie to żałosne ale mniejsza o to. Temat jest tak głupi że nie chce mi się nikogo przekonywać do racji gazu bo łatwiej jest skrytykować niż obronić montowanie instalacji gazowych w tych samochodach co jest spowodowane brakiem wiedzy wielu użytkowników tego forum. Wiem że teraz zacznie sie pompa burzliwych wypowiedzi na mój temat ale osobiście mnie to wali. pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar kaczo
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowa Dęba / Kraków
    Auto
    była 156 1.8Ts jest 166 2.5 V6
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał h0se166 Zobacz post
    Nie powinno się pisać takich tematów na forum bo to prowadzi do głupiej dyskusji polegającej na wysmiewaniu sie z użytkowników aut z instalacja gazową, piepszenie tego typu że gaz jest do zapalniczek jest idiotyzmem i świadczy o braku wiedzy ludzi piszących w ten sposób. Gaz sekwencyjny to nie era gazu w polonezie. Jest kilka elementów instalacji które jeżeli będą miały odpowiednie parametrami to autko będzie jeździć bez zarzutu a za zaoszczędzone pieniądze można wyjechać z rodziną na wakcje a dla mnie to jest ważniejsze niż możliwość cwaniactwa tego typu że "Ja jeżdzę na benzynie bo gaz to do zapalniczek, hehe przecież to profanacja". Widzę że wielu z was uważa to za profanacje wg mnie to żałosne ale mniejsza o to. Temat jest tak głupi że nie chce mi się nikogo przekonywać do racji gazu bo łatwiej jest skrytykować niż obronić montowanie instalacji gazowych w tych samochodach co jest spowodowane brakiem wiedzy wielu użytkowników tego forum. Wiem że teraz zacznie sie pompa burzliwych wypowiedzi na mój temat ale osobiście mnie to wali. pozdrawiam

    popieram h0se166 w 100%

    gadacie jak moj starszy:
    -jak nie miał gazu to-a ja nie potrzebuje,benzyna to benzyna, mało się jeździ, instalacja się nie zwróci, bedzie sie psuł itp
    -jak ma gaz: supper sprawa, jeździ się troche to sie zwraca, nie ma z nią problemów itp
    to je rozum?

Podobne wątki

  1. [164] Profanacja
    Utworzone przez flup w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory