Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [145]GAŚNIE NA GAZIE PRZY WRZUCANIU NA LUZ

  1. #1
    Angelika
    Gość

    Domyślnie [145]GAŚNIE NA GAZIE PRZY WRZUCANIU NA LUZ

    Sluchajcie, moje auteczko gaśnie podczas wrzucania na luz przy prędkości już 80 km, nie wiem co z tym zrobić. Kolega mi poradził, bym założyła karbowana rurę wlotu powietrza. Zmierzylam suwmiarą i mam średnicę 66 mm rury, nigdzie nie mogę znaleźć rury 67 mm, którą moglabym nalożyć na rurę silnika, by już autko nie gasło. Możecvie mi coś poradzić, jako profesjonaliści od Alf?

  2. #2
    Grzegorz83
    Gość

    Domyślnie

    Przejedź się samochodem tak, by silnik osiągnął swoją temperaturę. Zatrzymaj samochód i wyłącz - otwórz maskę i skontroluj reduktor gazu.
    Miałem podobny problem - wizyta u rzeczywiście fachowca, który bez otwierania maski, jak auto zgasło przy nim wydał wyrok. Gaz rozprężając się bardzo się ochładza (na pewno poniżej 0*C) - przez reduktor przeprowadzony jest płyn chłodniczy po to, by ogrzewać go i chronić przed zamarznięciem. jeżeli zamarznie - silnik na luzie zgaśnie, bo w reduktorze są gumowe membrany, które przymarzają.
    Jak stwierdził - 95% przypadków gaśnięcia z gazem spowodowane są kłopotami z układem chłodniczym. 4% to błędy w regulacji, a 1 to inne przypadki.

    Przyuważ ten reduktor - jeżeli jest zmarznięty, masz odpowiedź. Najpierw mechanik i czyszczenie układu chłodzenia, potem gazownik. Jeżeli nie - jedź do gazownika od razu na regulację.

    Nie jeździ się na luzie..

  3. #3
    Angelika
    Gość

    Domyślnie

    Grzegorz83, dzięki za radę, po pracy musze pojechać na jazdę testową. Kolega od instalacji gazowych podrzucił mi myśl, że pęd powietrza wydmuchuje gaz i dlatego auto gaśnie. Gaz mamy wyregulowany. Więc pozostaje mi tylko najprawdopodobniej układ chłodniczy. W sumie to w dobrych wroclawskich korkach auto grzezje mi się nawet do 100, mimmo iz teraz jest chlodno i temperatury oscyluja w okolicy zera.
    Grzegorz83 Jak skontrolowac reduktor?

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    nie wiem jak wyglada dolot w boxerze ale najprawdopodobniej nie bedzie to zaden uklad chlodzenia tylko po wrzuceniu na luz auto dostaje za duzo powietrza i dltego gasnie. Jesli rura jest doprowadzona pod zderzak to auto bedzie gaslo a po zdemontowaniu bedzie ok. Tak ma prawie kazdy samochod. Jeszcze zalezy jaka masz instalacje gazowa.

  5. #5
    Angelika
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladx
    nie wiem jak wyglada dolot w boxerze ale najprawdopodobniej nie bedzie to zaden uklad chlodzenia tylko po wrzuceniu na luz auto dostaje za duzo powietrza i dltego gasnie. Jesli rura jest doprowadzona pod zderzak to auto bedzie gaslo a po zdemontowaniu bedzie ok. Tak ma prawie kazdy samochod. Jeszcze zalezy jaka masz instalacje gazowa.
    Tak mi tez mówiono. Najpierw sprawdzę, czy to nie przypadkiem ten układ chłodniczy. Ale mimo wszystko wolałabym dokupić rurę (tylko gdzie?) i zamontować ją, bo u mnie z silnika wychodzi taka może 5 cm. rura plastikowa. Więc jedynym wyjściem jest zakupienie jakiejś rury, którą mogę nałożyc na tamta i zagiąć.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    mnie chodzilo o rure za puszka z filtrem powietrza

  7. #7
    Grzegorz83
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak w 145 - w 33 jest rura od silnika do puszki z filtrem, a od samej puszki idzie krótka rura w kierunku atrapy.

    Widocznie ktoś Angelice skopał instalację.. :? O takich rzeczach dobrze jest pomyśleć zawczasu.

    Reduktor najlepiej zbadać organoleptycznie. Położyć na nim rękę i sprawdzić czy jest ciepły. wzrokowo sprawdzić, czy nie jest oszroniony.

    Jeżeli chodzi o rurę, to spróbuj jakąkolwiek założyć - sprawdzisz tą opcję.

    Ja pisałem z własnego doświadczenia - po wymianie płynu - jak ręką odjął.

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    te objawy ktore podajesz wskazuja ze cos jest zle zrobione np zle dobrany mikser.a rura jest potrzebna aby wlot powietrza nie byl bezposrednio .pewnie kazali ci ja zalozyc i wygiac o 180 st tak aby powietrze bylo zasysane tak jakby od tylu

  9. #9
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    U siebie w boxerze miałem tak samo.

    Po pierwsze.. jak silnik schodzi z obrotów po przegazowaniu? obroty spadają poniżej "normalnych" na chwile a poźniej wskakują na "normalne"? Jeśli tak sie dzieje to u mnie pomogło odkręcenie śruby przy reduktorze od gazu (taka duza śruba z boku, czasem ze spreżynką). Musisz ja regulować dopóki po przegazowaniu silnik nie bedzie spadał z obrotów (tak ze prawie gaśnie).
    -=(regulacja to ewentualnie kilka milimetrow w prawo lub w lewo)=-

    z tego co mechanik mi mowil to zbyt małe cisnienie dochodziło do silnika krokowego ktory reguluje ilosc gazu w dolocie.

    Jak jeździsz na gazie i przełączysz na benzyne to jezdzi normalnie? nie dusi się?
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  10. #10
    Angelika
    Gość

    Domyślnie

    fr33, z obrotami jest wszytsko okey podczas wysprzęglania. Praktycznie zawsze utrzymują się na 1000. Grzegorz83, Reduktor wizualnie i dotykowo oki. piotriix, dokladnie, tak jak piszesz :-)

Podobne wątki

  1. [145] 145 gaśnie na gazie
    Utworzone przez Wox w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2014, 19:23
  2. zgrzyty przy wrzucaniu wstecznego
    Utworzone przez brill7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 19:22
  3. Gaśnie na gazie po wysprzęgleniu przy 4000obr/min 2.5 V6
    Utworzone przez agresor125 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:29
  4. gaśnie na gazie
    Utworzone przez agresor125 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:29
  5. Zgrzyt przy wrzucaniu 3 biegu
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory