Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Strzały- mały problemik....POMOCY

  1. #1
    niemen
    Gość

    Domyślnie Strzały- mały problemik....POMOCY

    Witam Wszystkich jestem nową osobą na tutejszym forum i także posiadaczem Alfy 145 z silnikiem boxer i mam problem... jakieś dwa dni temu ryszając jak codzień do pracy zaraz po odpaleniu samochód zaczął dziwnie się zachowywać mianowicie gubił obroty i tracił moc no i czywiście dochodziły do tego strzały tak samo na gazie jak i na benzynie....z każdym kilometrem było coraz gorzej aż w pewnym momencie strzelił i zgasł.... po tym strzale postanowiłem już go nie odpalać tylko scholowałem go do garaży tam otwieram maske i widze rozwaloną obudowe od filtra powietrza oraz wyskoczył kolektor... obudowa wymieniona kolektor zamocowany a samochód nadal zachowuje się tak samo kopci strasznie i na dodatek na bagnecie od oleju pojawiła się dziwna pianka... Cóż to może być....POMOCY

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    To nie pianka a maź taka masełkowata, to normalne jak jeździsz na lpg szczególnie gdy sa coraz niższe temperatury i pokonujesz krótkie odcinki autem
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  3. #3
    niemen
    Gość

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o przestrzeganie zasad odnośnie użytkowania samochodu z instalacją lpg to ich przestrzegam bo już w przeszłości miałem problemy z innym autkiem z tego właśnie powodu... Pocieszyło mnie to troche Dzięki bardzo

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Od ponad 10 lat jeżdżę na gazie, ale nie miałem nigdy piany na bagnecie oleju. Może to być w korku wlewu oleju - takie "masełko", ale nigdy na bagnecie. Zobacz, czy nie ubywa Ci płynu chłodzącego - może masz po prostu uszkodzona uszczelkę pod głowicą i płyn "ucieka" do oleju.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240
    Od ponad 10 lat jeżdżę na gazie, ale nie miałem nigdy piany na bagnecie oleju. Może to być w korku wlewu oleju - takie "masełko", ale nigdy na bagnecie. Zobacz, czy nie ubywa Ci płynu chłodzącego - może masz po prostu uszkodzona uszczelkę pod głowicą i płyn "ucieka" do oleju.
    Mi sie przytrafiła właśnie maź na bagnecie w Volvo taty, winny był termostat, oraz jazda na krótkich odcinkach i olej castrola. Po wymianie termostatu wszystko jest oki

  6. #6
    adams
    Gość

    Domyślnie

    a te małe odcinki o których piszecie to ile to jest tak mniej więcej?

  7. #7
    niemen
    Gość

    Domyślnie

    odnośnie tego "masełka" to nie ma czym się przejmować jest to wytracająca się parafina z oleju a pojawia się dlatego że silnik pracuje na trzech garach.... taka opinia mechanika... w piątek oddaje autko do żetelnego warsztatu zobaczymy co mi tam powiedzą i jakim kosztem usuną usterke

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    o w morde ale teorie. podpowiem wam ,maz zwykle/ przy sprawnym silniku/ powstaje gdy-- samochod pod chmurka pogoda bliska zeru i wilgotno, czeste rozruchy i krotkie przejazdy/niedogrzany olej/. zapytaj mechanika czy wie co to jest punkt rosy maz nie ma nic wspolnego z lpg bzdura tak wielka jak glupota tej diagnozy a juz napewno jazda na 3 garach nic z tym wspolnego niema.wytracanie sie parafiny !!! ciekawe moze fachowcowi jakas parafina wyciekla z....glowy.ta maz to mieszanka oparow oleju z woda tzw emulsja woda sie zbiera na sciankach silnika w ,,punkcie rosy,, a bierze sie z wigoci w powietrzu rada albo jezdzic na dluzszych odcinkach albo jakby koledzy alfisci napisali rura leczy wszystko choc biorac pod uwage klopoty chociazby ww polo warto co jakis czas przeczyscic odme z tego syfu aby przy wiekszych mrozach nie zamarzl ps w dieslach tez taka maz wystepuje ! ciekawe jaka teoryjke by wysnuli znawcy tematu :mrgreen:

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    147-ka to drugie moje autko z LPG i tutaj mam sekwencje ,przy ktorej przechodzi na gaz po nagrzaniu silnika do odpowiedniej temp,nigdy nie widzialem tzw.maselka,natomiast w instalacji II gen.tak sie niestety dzialo,a to nie jest dobre dla silnika.....

Podobne wątki

  1. Alfa 156 mały problemik
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 08:48
  2. Problemik z poduszkami
    Utworzone przez Kastner w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 08:24
  3. mały problemik...
    Utworzone przez jakubGTV w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-12-2008, 17:10
  4. Kierunkowskazy-Problemik???
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 22:50
  5. problemik z silnikiem 1,7 16v
    Utworzone przez Strzala_1 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-05-2007, 22:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory