Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: pomocy alfa stanela

  1. #1
    cobra82_82
    Gość

    Domyślnie pomocy alfa stanela

    panowie mam wielki problem
    otoz przedwczoraj wyjechalem z domu i pojechalem ale juz nie wrucilem alfa
    wczoraj przywiozlem ja laweta do domu
    a to bylo tak pojechalem zgasilem i juz niemoglem zapalic
    mam gaz sekwencyjny autronic al700
    otoz gdy przekrece kluczyk to na tym przelaczniku zawsze zaswiecala sie zielona kontrolka i odpalalem i na 2tys obrotow przezucala sie na gaz teraz po przekreceniu kluczyka nie zapala sie kreci kreci i nic

    czy to mogl komputer pasc?czy cos innego?
    kogo szukac elektryka czy mechanika?
    jak dojsc co padlo

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SeBa_145
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Będzin-Warpie
    Auto
    AR 145 JTD 99'
    Postów
    92

    Domyślnie

    Zacznij od masy. Ja miałem taki przypadek że jak przejechałem przez skrzyżowanie z torami tramwajowymi auto nagle zgasło i nie chciało zapalić. Auto na linkę i do garażu i zaczołem od klem czy któraś nie nie poluzowała. Przypadkiem spadł mi klucz na klemę masy i karoserię i zaczęła wariować syrena od alarmu. Wiec za kluczyki, przekręcam i odpalił Zabrałem klucz i cisza auto nie pali... Okazało się że urwała sie masa która była gdzieś pod spodem przyczepiona. Stało mi sie to w poprzednim aucie Seat Ibiza. Ale przyczyn może być wiele że ci auto nie pali. Także kombinuj na wszystkie sposoby
    Pozdrawiam Seba

  3. #3
    cobra82_82
    Gość

    Domyślnie

    czy mozliwe jest ze padl kom sterownik sondy?i przez to nie odpala
    czy moze emulator?
    alfa kreci ale nie odpala
    na tym przelaczniku autronic nie swieci kontrolka
    jak odlacze sterownik i podlanczam buczy chwile i przestaje

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    sprawdz bezpieczniki od sterownika lpg i przeczysc kostki w tym sterowniku lpg.

  5. #5
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    Sluchaj skoro mowisz ze masz sekwencje to pytam co ma gaz do nie odpalania ?????I tutaj sa 2 mozliwosci
    1 auto zawsze odpala na benzynie !!! jesli niechce zapalic na benzynie to jest problem i tutaj nalezy sprawdzic czy auto podaje benzyne i czy układ wytwarzania iskry ja podaje na swiece ot cala filozofia ,

    2 sprawa auto odpala zawsze na benzynie jednak blad zaistnialy podczas pracy auta na lpg moze zostac(90% przypadkow) wessany na komputer oglony auta i to moze powodowac brak badz utrudniony rozruch auta tym czasem radze udac sie do mechanika zeby sprawdzil czy auto podaje benzin i wytwarza iskre (jesli wiesz co gdzie jest w aucie zrob to sam) jesli nie nalezy sprawdzic uklady ,po sprawdzeniu szukac w elektronice ,a powodem nie zapalania lampki sygnalizacyjnej od gazu jest brak napiecia -i tu labo poszly bezpieczniki co radze sprawdzic albo padla centralka co jest mniej realne .
    Dobra rada na gaz przezuca sie auto nie kiedy osiagnie wystarczjaca predkosc obrotowa lecz tepmerature-nie wiem co za kowal zakaldal ta instalacje ale przelaczanie auta na gaz powinno byc sterowane tepmeratura ukladu poniewaz gaz jest paliwem nieslychanie suchym co w rezultacie prowadzi do niszczenia silnika jesli auto nie ma odpowiedniego smarowania a takie przy zimnym silniku i mrozie zapewnia po rozruchu zanim olej przejmie swa funkcje tylko benzyna!!!! pozdrawiam i owocnego szuaknia

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    w brew pozorom kolego smuz ma i to bardzo zajzyj do schematu polaczenia lpg i wszystko ci sie rozjasni

  7. #7
    cobra82_82
    Gość

    Domyślnie

    panowie zanim alfa stanela niebylo zadnych nigdy problemow tylko dwa dni zaswiecala sie kontrolka od wtryskow ale np jak ja odpalilem zaswiecila sie i po chwili zgasla jak stanolem na krzyzowce tez i po chwili zgasla dlaczego ona sie zaswieca

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar edge66
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    164 Super, 2.0 T.Spark
    Postów
    36

    Domyślnie

    A od kiedy Autronic AL700 to sekwencyjny wtrysk gazu ??
    To, że masz komputer i silniczek krokowy wcale nie oznacza że masz sekwencje w swoim aucie.
    W twoim przypadku zacząłbym od sprawdzenia bezpieczników od instalacji gazowej.

Podobne wątki

  1. zamiana silnika pomocy pomocy alfa 155
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2007, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory