Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78

Temat: ile spala 166 3.0v6 i czy sprawdza sie w niej gaz?

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar krzychoo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 Q2 JTD 16V
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfamaniak156
    Po co kupowac Alfe z silnikiem 3.0 V6 który jest bajeczny jak dla mnie, ma w sobie power i przepieknie pracuje nie mówiac o osiągach...i go gazować ;//
    Bo można chcieć robić 40-50 kkm rocznie fajnym samochodem, a przy dzisiejszych cenach benzyny bez LPG byłoby to zbyt kosztowne. Jak robiłem 15 kkm rocznie Renaultem Clio, to też nie byłem zwolennikiem LPG. Teraz robię ponad 40 kkm i na robienie takich przebiegów nawet dwulitrowym TwinSparkiem na benzynie po prostu nie było by mnie stać.
    AR 166 to świetny samochód, ale nie jest przecież jakimś unikatem czy youngtimerem do którego wkładanie instalacji. Nie rozumiem oburzenia.

  2. #12
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychoo
    Nie rozumiem oburzenia.
    Zacznijmy od tego ze nie jestem oburzony, za duze słowo, ja poprostu stsram sie zrozumieć...

    Ale to 3 litry V6, nie mówie ze jest unikatem ale....jak ktos chce oszczędzać to nie kupuje 3.0 V6...

    Ja mam 2.0TS nie spię na kasie, miałem zamiar kupic 2,5 V6 ale policzyłem ze mnie nie stac narazie na utrzymanie więc kupiłem mniejszy. to tak jakby kupic piekny skórzany portfel za ostatnie pieniądze i nie miec co do niego włozyć...

    Nie oceniam nikogo broń Boże, moja wypowiedź jest całkowicie subiektywna...

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Zagazowanie silnika pracującego na benzynie 98' ( bo taka jest zalecana przez producenta do silników T.S. i reszty benzynowców w alfie) jest moim zdaniem obcinaniem stóp sprinterowi..
    Po co kupować silnik z takimi osiągami, skoro po założeniu nawet sekwencji nie ma ona osiągów równych oryginałowi! To są przede wszystkim silniki wysokoobrotowe a przy obr, rzędu 5- 7 tyś gaz nie ma takiej "kaloryczności" jak benzyna 98, poza tym nie gwarantuje smarowania na poziomie silnika napędzanego zwykłym paliwem.
    Dla mnie jest to lekka profanacja i tyle.. Pomijam fakt dumy alfistów z silników, które jakby nie patrzeć w swoich klasach pojemności przeważnie wiodły prym w kwestii ilości koni mechanicznych. W momencie zagazowania te argumenty idą zwyczajnie w błoto i nie ma szans wyciągnąć identycznych parametrów w silnikach mających specjalnie 2 świece o wysokiej temperaturze pracy (gaz ma niższą temperaturę spalania niż benzyna więc też wysiłki inżynierów na marne.. ) przypadające na jeden cylinder dla lepszego spalania mieszanki (redukcja tzw spalania stukowego) składającej się z benzyny wysokooktanowej. Poza tym i tak już marne przepływomierze ( Bosch'a...) oraz plastikowy kolektor ssący raczej nie wytrzymają "strzału" w filtr powietrza, co często zdarza się nawet przy instalacjach lepszej generacji.

    Jest jeszcze wiele innych argumentów przeciw i raptem dwa za... Pierwszy to cena gazu i tańsza jazda a drugi to ekologia (która akurat w Polsce nie jest argumentem branym pod uwagę przez przeciętnego użytkownika auta z zasilaniem LPG).

    Jeśli kogoś nie stać na spalanie silników V6 to niech sobie zakupi JTD lub coś o mniejszym apetycie na paliwo. Nie ma niczego za darmo. Zresztą nie tylko paliwo jest tutaj kosztem. Sam zakup i montaż gazu w dobrej konfiguracji to około 3500- 4500 do silnika V6 plus koszty przeglądu co roku, inne świece dedykowane do LPG i nie daj Boże awarie z tym związane, co jest częstą bolączką aut zagazowanych. Zwraca się to dopiero po około 35000 -40000 km przy średnim spalaniu gazu na poziomie 14 l/100 gazu i benzyny 10 l/100 (To są dane wzięte z tego forum i pewnie lekko zaniżone ale nie moja to wina..). Jest jeszcze kwestia projektu podniesienia akcyzy na LPG, który zmniejszy różnicę między cenami gazu i benzyny. Jakoś mnie to nie przekonuje i dlatego osobiście na LPG na razie się nie oglądam. Wielu pewnie będzie na ten post krzywo patrzeć chociażby z racji tego, że sami na gazie jeżdżą. Niby każdy chwali swoje ale trochę obiektywności nigdy nie zaszkodzi. Pozdrawiam.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Belfer27 bardzo dobrze to opisałeś,nic dodać nic ująć.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27
    Dla mnie jest to lekka profanacja i tyle..
    Temat już nie raz wałkowany Według mnie, to niech każdy jeździ na czym chce a innym nic do tego
    Jakiś czas temu AR 156 1.9 JTD, później AR 166 2.0 V6 Turbo - kawaler
    obecnie 159 SW 1.8 - żonaty

  6. #16
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garos
    Belfer27 bardzo dobrze to opisałeś,nic dodać nic ująć.
    Też sie pod tym podpisuje.

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  7. #17
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    Kolego powiem Ci kilka rzezy bo musze i nie dlatego ze lubie polemizowac ale po to zeby wyprowadzic Ciebie z błędu o którym nawet nie wiesz i niepotrzebnie rozsiewasz demagogie u ludzi .Jesli trafisz na kogos kto wie co oznaczaja niektóre mapametry i wie jaka jest zasada działania instalacji gazowej to poprostu bedzie sie z Ciebie smial a po co !!!Alfista-mysle ze człoweik dostojny i rozsadny

    Cytat Napisał Belfer27
    gaz nie ma takiej "kaloryczności" jak benzyna 98,
    Niestety kolego i tu sie zdziwisz ilość energii mierzonej w kaloriach uzyskiwanej z jednej porcji mieszanki gazowej jest wieksza niz w przypadku benzyny czy to 95 czy 98 bo choćby ilośc oktanów paliwa gazowego to ponad 100 o ile sie nie myle 105 do115 .

    druga spr:
    Inne alfy maja dedykowane paliwko 98 -moja 3,0 ma 95 -leje 98 bo nasze 95 to 88 europejskie albo mniej -poł woda

    trzecia
    Cytat Napisał Belfer27
    W momencie zagazowania te argumenty idą zwyczajnie w błoto i nie ma szans wyciągnąć identycznych parametrów w silnikach mających specjalnie 2 świece o wysokiej temperaturze pracy (gaz ma niższą temperaturę spalania niż benzyna więc też wysiłki inżynierów na marne.. ) przypadające na jeden cylinder dla lepszego spalania mieszanki (redukcja tzw spalania stukowego) składającej się z benzyny wysokooktanowej.
    nie masz racji charakterystyka spalania gazu i ewentualnych identycznych wartosci odbywac musi sie na zasadzie miarodajnego porownania .Na gazie konieczne jest przyspeszenie zapłonu z uwagi na szybszy zapłon gazu , na liczbe oktanowa, prędkość czoła płomienia i spalania oraz prędkości obrot. wału.
    Tak się składa, że gaz ma "spokojnieszą", charakterystykę spalania i to stąd dość znaczne przyśpieszenie zapłonu.
    Jeśli ustawisz zapłon w właściwym wyprzedzeniem i odpowiednio dobierzesz dawkę -gwarantuje CI ze auto bedzie chodzi rownie dobrze a nawet lepiej.
    W autach nowszych jest taki czujnik spalania stukowego dobierajacego szybkosc zapłonu do paliwa które jest dostarczane do komory spalania

    czwarte
    Cytat Napisał Belfer27
    Poza tym i tak już marne przepływomierze ( Bosch'a...) oraz plastikowy kolektor ssący raczej nie wytrzymają "strzału" w filtr powietrza, co często zdarza się nawet przy instalacjach lepszej generacj
    tzw.strzały w dolot wynikaly i występowaly tylko w instalacjach starszej generacji wykorzystujacej mieszalnik i tłocznik gazu do dolotu powietrza . Cała sytuacja wynika z faktu cofniecia rozprezonej porcji gazu w dol ukladu dolotowego . Gaz tłocozny jest bezposrednio w rure doprowadzajaca powietrze do silnika tam mieszajac sie wpada do komory spalania kiedy zapotrzebowanie na powietrze malej niskie odbroty wysoki
    Cytat Napisał Belfer27
    Niby każdy chwali swoje ale trochę obiektywności nigdy nie zaszkodzi
    bieg wcisnieicei gazu do oporu powoduje gwaltowny lecz nie wydajny efekt zassania powietrza niestety w tym wypadku gaz tloczony do dolotu rozpreza sie w sposob rownie gwałtowny cofajac sie w dol ukladu z uwagi na brak sily tłoczenia.
    W instalacjach posiadajacych wlasne wtryskiwacze nie ma takeij opcji gaz tłocozny jest do komory spalania tym samym kanalem co benzyna ale przez inny wtryskiwacz . w gre wchodza zawory zwrotne. POMIJA SIE W TEN SPOSOB TANDETNE ROZPREZANIE W DOLOCIE!-idiotyzm tak na marginesie

    piec
    Cytat Napisał Belfer27
    inne świece dedykowane do LPG
    Inne swiece dedykowane do LPG-to bzdura najwieksza na swiecie! wymyslona przez firmy z uwagi na polityke handlowa !!! to idiotyzm i już swieca nie ma tu nic do rzeczy jesli iskra z niej wyzwalana jest silna.Konieczna jest czestsza wymiana nic wiecej.Kwestia jest zaplon nie siweca-tlumaczylem wczesniej.

    Cytat Napisał Belfer27
    Niby każdy chwali swoje ale trochę obiektywności nigdy nie zaszkodzi.
    I o to chodzi aby byc obiektywnym trzeba miec rzetelna wiedze na ten temat a ja mysle ze nikt nie ma tu takiej bez obrazy ale cenie ludzi ktorzy zaprojektowali instalacej lpg bo ich dzisiejsza budowa przewyższa poziomem zaawansowania wtrysk benzyny!!!!
    Uwazam dlatego zeby nie warto krytykowac madrych ludzi kazdy wie swoje ja rowniez uwazamze benzyna jest paliwem lepszym z uwagi na efekt smarowania układu czego w gazie nigdy sie nie doczeka czlowiek ale cenie ludzi madrych potrafiacych wdrazac swoej sprawdzoen inwencje tworcze w zycie

    Jesli bedzie takich wiecej w koncu przerobia nam autka na wode i to bedzie jazda !!!!!

    Pozdrawiam was i Ciebie (napisalem post zeby wyjasnic CI kilka spraw bo po co tkwic w nieprawdzie)

  8. #18
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    zdublowałem się . Sorki
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  9. #19
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Kolego smuz...tutaj dyskusja nie opiera sie o samo gazowanie aut..niech każdy robi co chcece ale do cholery jasnej dl;aczego silnik 3.0 V6...tu tkwi szkopuł...

    A niech sobie ludzie gazują instalacją nawet 7 generacji czy 15...ale nie takie jednostki napedowe...
    Skoro gaz jest taki fajny i ma tyle plusów a jedyny plus benzyny to że
    Cytat Napisał smuz
    benzyna jest paliwem lepszym z uwagi na efekt smarowania układu
    i tylko tyle to dlaczego nie gazują Porsche czy Ferrari skoro mozna uzyskiwac te same wartości i jakośc spalania przy dobrej regulacji...poprostu jak ktos kupuje autko z takim silnikiem to powinien rozwazyc czy go na nie stać...

    Ja wolałem zrezygnować z mojego marzenia 2,5 V6 własnie z tego powodu, nie chce kupic auta i potem mysleć o gazowaniu go z powodu dziury w kieszeni...

    Sam śmigałem na gazie w mojej 33 1,4 boxer (załozona przez poprzedniego właściciela) więc jeździłem i wiem co mówię, juz tego silnika było mi żal, a co dopiero limuzyny AR 166 z motorem 3.0V6...no nie przekona mnie chyba nikt o słuszności tezy że warto gazowac takie motory...

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  10. #20
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    Ale czy ja kogos przekonywalem

    heheheeheehhe smieszy mnie takie podejscie bo generalnei mam gdzies co kto mysli o gazie doslownie
    Ja sam mam swoje zdanie ktore przedstawiłem jasno
    Cytat Napisał Alfamaniak156
    a jedyny plus benzyny to że
    smuz napisał/a:
    benzyna jest paliwem lepszym z uwagi na efekt smarowania układu
    to naduzycie i nie interpretuj mojej wypowiedzi w ten sposob bo wyszedl bym na wariata
    Napsialem o jednym cholernie istotnym -najwazniejszym jesli chodzi o trwalosc czynniku
    a nie o jedynym

    Dwa napisalem rowniez ze nie polemizuje dla samej polemiki tylko po to zeby kolega nie pisal faktow zaslyszanych nieprawdziwych bo po co ma sie narazac na osmieszenie lepeij ze ja to wyjasnielm bo mogl nie iwedziec ale wspomni to takiemu uzytkownikowi VW i sobie pomysli czego nie powinien.

    Dwa z silnikiem nie przesadzaj mowie Ci tylko wiem jaki on jest i jestem zajebisice zadowolony bo jest cholernie wulgarny w wymowie wkreca sie na obroty jak nie jeden nawet lepszy wyje, ciagnie , mruczty warczy powala mnie na kolana ale sa wieksze lepsze i mocniejsze o wiekszym momencie i stopniu "nicponiowości" -mam nadziej ze taki bedzie w nastepczyni 169-4,2 jesli bedzie taki bedzie moja ! :twisted:

    Gazuja wieksze silniki lacznie z V12 -czy jest sens nie mnie oceniac ja ciesze sie tym co mam , nie bede ocenial ludzi obrzucal inwektywami czy pouczal ich sprawa ja oceniam za postepowianei bo to jest najwazniejsze!

    Gaz jest paliwem alternatywnym i pisze ten post pierwszy i ostatni raz na temat gazu bo mnie to juz wogole nie interesuje tylko irytuje mnie fakt ze kiedyby sie nie pojawil temat o gazie na forum zawsze ludzi sie obraza gada ku....wa jakie to gowno a nie potrafi sie wyciagnac prawidlowych wnioskow z rzetelnych infromacji tylko pisze co slina na jezyk przyniesie

    MOZE JAKO JEDYNY NIE WIEM ALE BARDZO BYM CHCIAL ZEBY TO FORUM BYLO SKARBNICA WIEDZY NIE DYWAGACJI I GLUPOT ZASLYSZANYCH. TO MYLI LUDZI I OGLUPIA ICH TOTALNIE.WIEDZA PANOWIE WIEDZA OPLACI SIE NAM WSZSYTKIM.KIEDY KOGOS SPYTAM O COS WIEM ZE DOSTANE JAKAS PRAWDOPODOBNA INFORMACJE A NIE TEORIE ZDZIśKA

    Dlatego wlasnie zabralem glos w tej sprawie

    POZDRO DLA BENZYNIAKOW I FANOW TANIEGO-NITRO ROPIARZY I OPALOWCOW slowem dla wszystkich

Podobne wątki

  1. AR 166 2.0 TS spala 17 l. gazu,co robic?
    Utworzone przez Maciek AR TS w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 07:01
  2. ile wam spala gaz zima w 147 1.6 105?
    Utworzone przez Rafal Bulawicki w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 19:02
  3. SPALA 7,4 w cyklu mieszanym?
    Utworzone przez Pati&Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 12:04
  4. [156] więcej spala
    Utworzone przez alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2008, 16:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory