Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Alfa 159 1.8 MPI + LPG

  1. #1
    banydg
    Gość

    Domyślnie Alfa 159 1.8 MPI + LPG

    Hej, przeszukałem forum i nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi

    Jestem mocno zainteresowany kupnem AF 159 z silnikiem 1.8 MPI 140KM, wybrałem akurat ten silnik żeby móc go zagazować, ale chciałbym uzyskać opinie, najlepiej od osób mających ten silnik z LPG (ale też nie tylko) jak to się sprawuje? czy odczuwalny jest spadek mocy? czy są jakieś problemy w eksploatacji, z odpalaniem, z przerywaniem, wszelkie informacje, pozytywne i negatywne będą mile widziane

    PS. Nie interesuje mnie Wasze zdanie, że ten silnik jest za słaby do tego ciężkiego auta, bo zdaje sobie z tego sprawę, zresztą nigdy nie kręciło mnie być "miszczem" szos, chcę tylko uzyskać rzetelne informacje o współpracy tego silnika z LPG...

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    MPI - wtrysk pośredni, można powiedzieć coś jak 1.8TS. Nie powinno być problemu na dobrej sekwencji i dobrze ustawionej. Reszta czyli problemy zależą od tego co kupisz, jak to będzie zamontowane i JAK BĘDZIE WYSTROJONE. Porada - dobra sekwencja to przynajmniej 3000zł z montażem do tego silnika.

    Po porady konkretne uderz na lpg-forum.pl

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI sportwagon
    Postów
    2

    Domyślnie

    cześć. Ja w tamtym miesiącu zamontowałem gaz do mojej Alfy 1.8 MPi. Wiadomo, że dużo jeszcze nie przejechała (ok 1500km) ale jetem bardzo zadowolony. Instalacja Zenit Pro OBD koszt 2900zl. Problemu z odpalaniem nie ma bo zawsze na benzynie. W zimowej scenerii przełacza sie na gaz po przejechaniu około 3 km bez najmniejszego szarpnięcia. Butle mam 47litrów ale stopień napełnienia to ok 39l. Spadek mocy jest lekko odczuwalny i rozumiem tych- którzy lubią ostrą jazde- jak mówią, że to za słaba jednostka! Ale prawda jest taka, że to nie jest słaby silnik. ja spokojnie wyprzedzam jadąc z żoną i dzieckiem. Plusem jest spalanie. Średnie realne spalanie to w moim przypadku 10litrów,tylko po mieście 12l. Żona ma Peugeota 107 1.0 68km, pali 5 litrów więc na stacji wydajemy prawie tyle samo kasy. Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Była AR 147 2.0 teraz AR 159 1.8MPI+LPG Progresion
    Postów
    73

    Domyślnie

    Od lipca mam STAG4,wtryskiwacze Barrakuda i mocny reduktor Tomasetto zestaw za 2500 zeta.
    Żadnych problemów w pracy na gazie jak i benzynie do tej pory nie stwierdziłem.
    Tankuję.Jeżdżę.
    Ostatnio edytowane przez lukas7791 ; 16-01-2013 o 21:16 Powód: litarówka

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Jak już znasz minusy tej jednostki to kilka słów o faktach. 1.8 MPI to silnik opla 1.8 o oznaczeniu Z18XR więc najwięcej info na jego temat znajdziesz właśnie na forum Vectry C . Problem z użytkowaniem tego auta na gazie to zawory. Reguluje sie je na "szklankach" a ich wymiana jest problematyczna i trzeba dużo robierać. Do jakiego serwisu opla byś nie zadzwonił to Ci powiedza Ze LPG do tego silnika sie nie nadaje. Praktyka jednak pokazuje że te auta mają gaz i jeżdzą bez większych problemów. Jestem na bierząco bo kolega ma Vectrę C z tym silnikiem i gazem a wczoraj mierzyłem mu luzy zaworowe. Po 30 tys km na gazie luzy mieszczą sie w normie. Niemniej jednak warto co 50 tys tam zerknąć.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Zbrosławice / Gliwice
    Auto
    Kilka
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Jak już znasz minusy tej jednostki to kilka słów o faktach. 1.8 MPI to silnik opla 1.8 o oznaczeniu Z18XR więc najwięcej info na jego temat znajdziesz właśnie na forum Vectry C . Problem z użytkowaniem tego auta na gazie to zawory. Reguluje sie je na "szklankach" a ich wymiana jest problematyczna i trzeba dużo robierać. Do jakiego serwisu opla byś nie zadzwonił to Ci powiedza Ze LPG do tego silnika sie nie nadaje. Praktyka jednak pokazuje że te auta mają gaz i jeżdzą bez większych problemów. Jestem na bierząco bo kolega ma Vectrę C z tym silnikiem i gazem a wczoraj mierzyłem mu luzy zaworowe. Po 30 tys km na gazie luzy mieszczą sie w normie. Niemniej jednak warto co 50 tys tam zerknąć.
    Uzupełniając - sądzę, że co te 50.000 należałoby zerknąć do mechanicznie regulowanych zaworów niezależnie od stosowanego paliwa.
    Natomiast co do samego silnika - o ile przyjąć, że montażu i wystrojenia silnika dokona człowiek naprawdę znający swoją profesję, obawa o przyspieszoną degradację jakiegokolwiek podzespołu silnika z powodu zmiany paliwa na LPG, jest nieuzasadniona. Prawidłowo wystrojony - odwdzięczy się nieodróżnialną od benzyny pracą w całym zakresie charakterystyki.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    ...1.8 MPI to silnik opla 1.8 o oznaczeniu Z18XR...
    Silnik w Oplu ma oznaczenie Z18XER
    Ale wracając do tematu LPG, ja zrobiłem narazie prawie 20 000km po montażu instalacji STAG. Żadnych problemów z instalacja, nie odczuwam też żadnego spadku mocy. Firma w której zakładałem instalację dała mi gwarancję na to że silnik nie ulegnie uszkodzeniu z powodu instalacji. Jedyny warunek to sprawdzanie luzów co 40 000 i ewentualnie ich korekta. Z mojego punktu siedzenia polecam montaz instalacji oczywiście pod warunkiem zrobienia tego w dobrym warsztacie a nie w garazu u Pana Henia złotej rączki.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    W silnikach 1,8 MPI 103KW warto sprawdzić i wyregulować luz zaworów ( płytki ) po montażu gazu ( około 10 tys.km.)

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Zbrosławice / Gliwice
    Auto
    Kilka
    Postów
    66

    Domyślnie

    Po pierwsze - tam nie ma płytek, tylko używa się typoszeregu popychaczy o zróżnicowanej wysokości całkowitej - przynajmniej tak realizuje to Opel, a wątpię, żeby dla Alfy tak głęboko ingerowali w konstrukcję tego silnika. Po drugie - po cholerę co 10.000?? 50.000 ma sens.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianS Zobacz post
    po cholerę co 10.000??
    Nie napisałem " co 10 tys" tylko po 10 tys. I fakt, nie ma płytek, wymienia sie cały popychacz, dobierając odpowiedni rozmiar.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 05-02-2013 o 10:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory