Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: AR 1.6 TS 105KM mryga Check Engine i brak mocy do 2tys.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    AR 147, 1.6 105KM, rocznik 2001
    Postów
    47

    Domyślnie AR 1.6 TS 105KM mryga Check Engine i brak mocy do 2tys.

    Witam
    Ok tydzień temu zakupiłem Alfe Romeo 147 1.6 Twin Spark o mocy 105KM.Przez 3 dni nie było z nią problemu, jednak od kilku dni boryka się z pewnym problemem.
    Otóż,gdy rano odpalę silnik (auto stoi na polu a mrozy u nas po ok -10), auto nie ma mocy wgl do 2tys,pod górkę muszę wjeżdżać na pierwszym biegu,problem ten maleje na lekko ciepłym silniku, ponieważ auto wtedy normalnie przyśpiesza, lecz co jakiś czas zaczyna mrugać kontrolka Check Engine, silnikiem szarpie i znowu nie ma mocy na kilka sekund,i potem wszystko wraca do normy. Jeżeli silnik złapie już temperaturę, nic się już nie dzieje.
    Wszystko się dzieje na zimnym,lub chłodnym silniku. Podejrzewam, że podczas mrugania kontrolki i słabnięcia silnika, nie pracują wszystkie cylindry,ponieważ szarpie silnikiem i nie chce przyśpieszać.
    Na innym forum alfy romeo, pewna pani miała dokładnie taki sam przypadek, obstawiali tam, że przepływomierz, jednak okazało się że miała wodę w gniazdach świec, i gdy zaświecał się jej check engine, wtedy było przebicie i silnik pracował na 3 cylindrach.
    Jednak chciałbym się was zapytać, co o tym sądzicie, czy to mogą być świece, czy może przepływomierz lub cewka ?
    Oraz czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego (nie uśmiecha mi się jechać jak na razie na diagnostykę na komputer, gdyż trochę mam do takiej stacji gdzie by mi mogli to zobaczyć).

    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    Do rozpatrzenia kable + świece. Jak check engine mruga to zazwyczaj świadczy o braku iskry.

  3. #3
    ALUTIM147
    Gość

    Exclamation NQS NOT PROGRAMMED po odpaleniu gasna zegary

    Witam wszystkich! Mam duży problem i nie mogę go wyeliminować. Mianowicie gdy włączam zapłon miga mi licznik kilometrów, komputer świeci za jaskrawo, widać na nim tylko 12 AM komputer piszczy i wyświetla się napis NQS NOT PROGRAMMED i gdy odpalam alfę zegary gasną. Nie ma podświetlenia, choć w dzień widać jak pulsuje nadal licznik kilometrów i działa normalnie. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki wszystko ok, na kompie nie pokazuje błędów poza brakiem pozycyjnych i jakimś błędzie podgrzewania tylnej szyby ale to ponoć nie ma nic wspólnego Proszę o pomoc w tej kwestii. Nie wiem co teraz robić... Poradzono mi żeby spróbować podpiąć nowe zegary. Ale nie wiem czy to wina zegarów?? Przecież jak przekręcam zapłon to świeca!! Dopiero jak odpalę gasną.... PROSZĘ O POMOC W ROZWIĄZANIU ZAGADKI!!!

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    AR 147, 1.6 105KM, rocznik 2001
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam.
    Czy te świece będą dobre ? http://moto.allegro.pl/swiece-alfa-r...935866208.html

    Dziś wykręciłem świece i się przestraszyłem. Były całe oblepione takim jakby kamieniem (taki biały jak w czajnikach się osadza) oraz w elektrodach dopalających praktycznie nie ma(wypalone są) elektrody środkowe (najgorzej w 2 pierwszych cylindrach od rozrządu, bo tam praktycznie wgl nie było). Wziąłem oczyściłem świece, poczyściłem elektrody i pojechałem na jazdę próbną. Niestety działo się to dalej, jednak silnik nie chodził cały czas na 2 cylindrach, tylko co chwile chodził na 4 i było ok. Raz na ok. 8sek zaświeciła mi się kontrolka check engine, po czym zgasła.
    Czyli mówicie że to świece.

    Mam nadzieję że to raczej to

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    Będą ok Wymień świece, a potem sprawdź jeszcze kable czy nie ma przebicia. A i naszykuj się, że katalizator masz już do dupy - jazda na 2,3 garnkach go szybko zabija.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    AR 147, 1.6 105KM, rocznik 2001
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał oleksy00 Zobacz post
    Będą ok Wymień świece, a potem sprawdź jeszcze kable czy nie ma przebicia. A i naszykuj się, że katalizator masz już do dupy - jazda na 2,3 garnkach go szybko zabija.

    Jeżdżony był max 3 razy na tym problemie, i starałem się go nie trzymać poniżej 3tys obrotów,bo wtedy chodził normalnie, więc myślę że nie będzie jeszcze tak źle.
    Byłem dziś po świece w Krakowie, i koleś mi dał świece wszystkie jedno elektrodowe (niestety nie sprawdziłem), więc dopiero jutro po wymianie dam znać czy jest wszystko ok.

    Jeszcze jedno. Jest jakaś procedura dokręcenia świeć ? Tzn. chodzi mi o to, że nie mam klucza dynamometrycznego,i nie wiem z jaką siłą je dokręcić. Tzn. w niektórych samochodach jest napisane, że należy je dokręcić ręką, a następnie dokręcić kluczem przekręcając o 3/4 obrotu.
    Jak to wygląda w przypadku alfy ?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez miedziu ; 29-01-2013 o 18:17

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    kręć na czuja ale nie za mocno bo świeca lubi pęknąć po prostu dokręć ale nie na "chama"
    świece z linku w miarę ale można taniej
    Kolejna alfa kolejne problemy

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - naturalnie że jest procedura dokręcania świec bez użycia skalibrowanego dynamometru.

    - świece nowe dokrecamy lekko do oporu, potem dokręcamy o 1/8 kąta pełnego.
    - świece ze zgnieciona podkładką dokrecamy lekko do oporu, a potem dokrecamy o 1/16 pełnego kąta.

    - przeczytaj kilka razy ten samouczek i powodzenia.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    AR 147, 1.6 105KM, rocznik 2001
    Postów
    47

    Domyślnie

    No niestety, dziś wymieniłem świece+kable zapłonowe i problem nadal występuje, jednak w dużo mniejszym stopniu. Otóż, rzadziej przerywa i tylko jak się go porządnie zdławi pod górkę i (czyli 3 bieg i 1,5tys obrotów, wtedy daję gaz na full i właśnie się to dzieje przez jakąś 1-1,5 sek i dalej już normalnie)oraz przy wciśniętym pedale gazu na wysokim biegu(np. 5 bieg 50km/h gaz do dechy i znów to przez krótki okres) jednakże dalej występuje, i dlatego tu piszę.
    Wspominając temat z innego forum, co już pisałem wcześniej, tamtej pani kazali opiąć przepływomierz i przy odpiętym przepływomierzu sprawdzić czy ustanie, czy będzie nadal, i jeżeli ustanie to niby przepływomierz uszkodzony(tak pisali tamtej pani), więc ja też odpiąłem przepływomierz, wyskoczył mi oczywiście błąd, ale problem nadal występował więc uznałem, że przepływomierz jest sprawny. Niestety kontrolka check engine, która zaświeciła się po odpięciu przepływomierza nie zgasła, i będę zmuszony do kupna kabla lub zajechania na komputer do jakiegoś serwisu i skasowania błędu.Tak więc przepływomierz działa normalnie.
    Dodam tylko, że jak wcześniej mi się mrygała kontrolka check engine, podczas jazdy z tym problemem, tak dziś po wymianie świec i kabli i przejechaniu dokładnie takiego samego dystansu jak ostatni( wtedy mi się zapaliła na 8 sek i piszczało) tak dziś ani raz nie zaświeciła, dopiero pod odpięciu przepływomierza.

    Co może być jeszcze złe że tak się dzieje ?


    C

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    Odepnij klemę na parę minut to błąd zniknie jeśli nic nowego - co do błędu: może przepustnica brudna? Skoro nie mruga check to znaczy, że układ zapłonowy jest ok teoretycznie. A kable zapłonowe nowe czy używki?

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy, problem z turbiną - check engine
    Utworzone przez blazejsj w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 17-07-2018, 07:24
  2. [159] Have engine check + brak mocy
    Utworzone przez rysiek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 19:52
  3. [159] Pomocy!!! CHECK ENGINE + HILL HOLDER + VDC + gaśnie w czasie jazdy, brak mocy
    Utworzone przez nowy jestem w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 15:47
  4. [159] Check Engine i spadek mocy
    Utworzone przez Pawell1885 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 04:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory