Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Blokady rozrządu 3.2 V6 busso czy ktoś z posiada ?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar adrianos166
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Babin, Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS16V Distinctive
    Postów
    29

    Domyślnie Blokady rozrządu 3.2 V6 busso czy ktoś z posiada ?

    Witam, tak jak w temacie posiada ktoś na wypożyczenie blokady rozrządu do 3.2 busso ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999r. + AR 166 3.0 V6 Sportronic 2001r. + AR 166 3.2 V6 2004r.
    Postów
    194

    Domyślnie

    Cześć
    Przekleiłem temat z innego miejsca Naszego forum, ze względu na to, że zależy mi na sprawnym i pozytywnym załatwieniu sprawy, a do tego Darek z Grodźca chyba zapadł się pod ziemię, bo nie potrafię się z Nim skontaktować od dłuższego czasu. Do rzeczy:
    Poszukuję sprawdzonych blokad rozrządu do 3.2 V6 Busso. Wymieniałem ostatnio rozrząd i ustawiałem go na tyle idealnie, na ile potrafiłem, tj. na znaki na końcach wałków, ale silnik w efekcie końcowym chodzi trochę inaczej, Dławi się na zimnym, a przy wysokich obrotach trochę telepie. Rano jak jest zimy nie odpala za pierwszym razem. Przed wymianą rozrządu tak się nie zachowywał. Czy ktoś z okolic Katowic ma może do pożyczenia sprawdzone blokady, albo proszę Was o opinię czy lepiej na znanym portalu A... nabyć dostępne blokady z firmy HP czy może z firmy TESAM (choć nie wiem czy TESAM nie jest tylko sprzedawcą, bo nr na blokadach HP i TESAM są te same).
    Wałek wydechowy tylnej głowicy, na którym jest znacznik od czujnika położenia wałka przed wymianą rozrządu był ustawiony tak jak jest to pokazane na zdjęciu. Pierwszy tłok idealnie na GMP. Silnik z takim ustawieniem wałka wydechowego głowicy tylnej chodził idealnie. Wałek dolotowy tylnej głowicy też był trochę przestawiony, natomiast oba wałki w głowicy przedniej ustawione były idealnie na znaki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210716_163102.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	72.9 KB
ID:	280050

    Proszę o poradę, bo musze zrobić poprawkę swojej roboty, a zabawa z ustawianiem rozrządu na znaki jest trochę męcząca, a i tak widzę, że efekt nie jest do końca zadowalający.
    Pozdrawiam
    Bocik
    Ostatnio edytowane przez bocik ; 06-08-2021 o 23:12

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    MOTODELTA posiada, możesz z nimi porozmawiać, choć nie wiem czy je pożyczają. Mają oryginalne. Te od wersji 3.0 się nie nadają, lepiej też nie stosować nieoryginalnych podróbek.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999r. + AR 166 3.0 V6 Sportronic 2001r. + AR 166 3.2 V6 2004r.
    Postów
    194

    Domyślnie

    Dobrze wiem, że blokady od 3.0 nie pasują, 3.2 ma ostrzejsze krzywki na wałku.
    Przed demontażem paska rozrządu zrobiłem zdjęcia znaczników na końcach wałków, i nie były one idealnie ustawione "na znaki". Ja ustawiłem rozrząd prawie idealnie na znaki. I teraz chciałem sprawdzić czy blokady pasują do aktualnego ustawienia rozrządu, a może poprzednie ustawienie "nie dokładnie na znaki" było dobre.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Te od 3.0 pasują, tylko silnik ma 20 KM mniej po ustawieniach nimi, te znaczniki na wale nie są moim zdaniem dość precyzyjne- z pewnością nie tak jak blokady wałków, tym bardziej że trzeba naciągać wałek przez napinacz- blokady wtedy wszystko trzymają w miejscu, znaczniki nie.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Ja mam blokady ( oryginalne z Mopar) a i tak ustawiłem na znaki i jestem mega zadowolony. BLOKAD NIE UŻYWA SIĘ DO PRZYTRZYMANIA WAŁKÓW, KOŁA ZEBATE SĄ LUŹNE GDY NAPINAMY PASEK A PRZY DOKRECANIU KOŁA TRZYMAMY WAŁEK KLUCZEM NR 27.Na każdym wałku na środku jest miejsce na klucz. Oczywiście z blokadami jest łatwiej ale przy zachowaniu dokładności można śmiało ustawiać na znaki. Przy prawidłowo ustawionym rozrzadzie silnik nie ma praktycznie drgań na biegu jałowym. Ja na swoim stawiam 2zl i się nie przewraca ( filmik w temacie o mojej 166)
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 04-08-2021 o 20:55
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    No tak, tylko że trzymając wałek kluczem i dokręcając koło zębate może nam się ten wałek minimalnie przesunąć w jedną lub w drugą stronę (powiedzmy o milimetr czy dwa) , to samo dotyczy drugiego wałka- na którym w następnej kolejności dokręcamy koło- przy dwóch wałkach takie przemieszczenia mogą się sumować. Z użyciem blokad taka sytuacja jest niemożliwa. Podobnie jest ze znakami na wałkach- wałki są małej średnicy i przemieszczenie się wałka powiedzmy o 1 stopień będzie niemożliwe do wychwycenia przez zachodzące na siebie znaki na wałku o małej średnicy, blokady (przynajmniej te fabryczne) przylegają ściśle do profili krzywek i płaszczyzny podstawy i ustalają położenie wałków bardzo precyzyjnie (co nie oznacza że ustawienie na znaki nie może się udać). To trochę podobnie jak ustalenie górnego martwego punktu tłoka- można to zrobić nawet śrubokrętem wsuniętym do cylindra przez otwór świecy, ale dokładniej wyjdzie z użyciem czujnika zegarowego.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 05-08-2021 o 01:15

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999r. + AR 166 3.0 V6 Sportronic 2001r. + AR 166 3.2 V6 2004r.
    Postów
    194

    Domyślnie

    Z uwagi na przedstawione powyższe informacje, które są samą prawdą, ponawiam swoje pytanie, czy któreś z dostępnych blokad do 3.2 Busso na All... produkcji HP czy TESAM nadają się do użytku, pomocy przy ustawieniu rozrządu?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    Hello ktos posiada aktualnie blokady najlepiej ori do 3.2? Proszę o info na priv
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

Podobne wątki

  1. [MiTo] Posiada ktoś instrukcję opis wymiany rozrządu 1.4 MA 135KM.
    Utworzone przez Androv w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 12:50
  2. Blokady rozrządu, ma ktoś?
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2016, 18:40
  3. Ma ktoś pożyczyć blokady rozrządu z Łodzi ?
    Utworzone przez Kreweta w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 06:32
  4. [166] Posiada ktos blokady rozrzadu do 166 V6??
    Utworzone przez areks w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 10:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory