Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Alfa 159 1.8 16v

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 159 1.8 16V 140KM
    Postów
    16

    Domyślnie Alfa 159 1.8 16v

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.!

    Chciałem poinformować,że dzisiaj dołączam do waszego WSPANIAŁEGO i znanego w sieci grona osób KOCHAJĄCYCH ALFY.!!

    Chciałbym na wstępie zaznaczyć,że jestem tutaj nowy i proszę o minimum wyrozumiałości

    Moje auto które dzisiaj zakupiłem to Alfa 159 w wersji z silnikiem 1.8 16V (czytałem inne posty -wiem ,że silnik GM)

    Autko z 2008 roku o dziwo po sprawdzeniu w Serwisie całkowicie w Oryginale jeśli chodzi o szyby i lakier.

    Ponieważ do tej pory fanatyzowałem się Fiatami (było ich trochę - same MultiJety),pewnie usłyszę ,że cofnąłem się do poprzedniej epoki

    W każdym razie bardzo zależało mi na aucie w miarę bezpiecznym ,pozbawionym egr'ów,turbin,dwumasów i klap gaszących. (oczywiście nie krytykuję ich posiadaczy - każdy ma to co mu pasuje)

    Chciałbym zaciągnąć o was trochę wiedzy na temat awaryjności i ewentualnych bolączek tego auta.(trochę czytałem ,ale często posty schodziły na iny temat)
    Samochód jak wspomniałem w oryginalne ,z oryginalnym przebiegiem 109.000km.

    Jak sprawa tyczy się takich rzeczy jak :

    1.Regulacja zaworów - podobno dużo ,ale ile i czym się to objawia.?
    2.Jak z częściami - które należą do szczególnie drogich.?
    3.Jak samochód radzi sobie z instalacją BRC (zastanawiam ,się ale nie wiem czy założę - podczas powrotnej drogi 6.1L/100km po trasie)
    4.Jak z tym silnikiem,awaryjny.? (Rozmawiałem z mechanikiem który prowadzi warsztat serwisowy Opla - ja słyszałem,że to naprawdę bardzo udana jednostka,ale bez osiągów)
    5.Jakie elementy zawieszenia brać ewentualnie pod uwagę (jakie są mniej więcej koszta ,bo ciężko coś na allegro.pl znaleźć np na stronę przód i na stronę tył)
    6.Które z części są szczególnie drogie w porównaniu do aut klasy podobnej
    7.Jak z rozrządem - kolizyjny silnik czy nie.?
    8.Jaka jest mniej więcej cena kół rozrządu )chyba od zmiennych faz - tak mi coś dzisiaj tłumaczono,że podobno jedno koło 500zł ,a są 2x)
    9.Gdzie warto zaopatrywać się w częsci itp rzeczy.?

    Dziękuję za wszystkie informacje które 'świeżakowi' będę przydatne ,a ze swojej strony również w miarę wiedzy jeśli będę mógł pomóc to z miłą chęcią pomogę





  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterxxx
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Trawniki
    Auto
    AR 156 2,4 JTD i Ford Mondeo 2,0 TDDi
    Postów
    87

    Domyślnie

    Witam nowego kolegę . Skąd kolego jesteś. Zapraszamy na spoty i dołączenia do grupy LKAR na fejsie

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Hej witam na forum i w społeczności prawdziwą kopalnię wiedzy o modelu i silniku masz w dziale 159 myśle że bez kłopotu odnajdziesz odpowiedzi na swoje spytania. Oraz proponuje wstawić opis oraz oczywiście fotki nowego zakupu w dziale Nasze belle.

    Pozdrawiam i gratulować zakupu

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 159 1.8 16V 140KM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterxxx Zobacz post
    Witam nowego kolegę . Skąd kolego jesteś. Zapraszamy na spoty i dołączenia do grupy LKAR na fejsie

    Witam,witam.!

    Lublin wzbogacił się o 159-tkę

    Cytat Napisał dewos Zobacz post
    Hej witam na forum i w społeczności prawdziwą kopalnię wiedzy o modelu i silniku masz w dziale 159 myśle że bez kłopotu odnajdziesz odpowiedzi na swoje spytania. Oraz proponuje wstawić opis oraz oczywiście fotki nowego zakupu w dziale Nasze belle.

    Pozdrawiam i gratulować zakupu

    Tak jak wspominałem przejrzałem forum,ale temat generalnie schodzi na porównanie do diesla (chyba,że kiepsko u mie z czytaniem ze zrozumieniem).

    Chciałem wysłuchać waszych obiektywnych opinii ,bez porównywania do diesla ,chodzi o tematy j/w.
    Ostatnio edytowane przez adikojot1 ; 22-04-2015 o 17:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory