Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Nie polecam ASO Autobial w Lublinie

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Cytat Napisał feecle Zobacz post
    Podłączenie się do ECU skrzyni to nie jest diagnoza. To stosunkowo prosta operacja na 5-10 minut. Nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności, nie trzeba nawet używać zbyt wielu szarych komórek. Jeśli połączenie nie może zostać nawiązane to uważam, że opłata nie powinna być pobierana. Inna sprawa, że muszę wierzyć serwisantowi na słowo. A może po prostu nie potrafi prawidłowo podłączyć Examinera? Dlaczego mam płacić za jego niewiedzę?
    Analogia do klimatyzacji jest zupełnie nietrafiona. Sprawdzanie szczelności i nabijanie układu czynnikiem to dwie osobne usługi. Ostatnio to przerabiałem. Okazało się, że mam nieszczelność więc zapłaciłem tylko za usługę sprawdzenia szczelności.
    Tia, jasne można źle podłączyć Examinera, zwłaszcza w AR166... Zajmuje czas, bo musi zajmować, więc kosztuje, nikt Caritasem nie jest. Mogę zgodzić się tylko że cena powinna być inna (niższa) w przypadku braku połączenia, ale wykonano prace i należy się za to zapłata. Skoro nie wymaga wielu umiejętności ani nie zajmuje szarych komórek, to czemu nie zrobisz tego sam? Ano dlatego że nie posiadasz urządzenia (wartego często i ponad 20.000zł). A takie urządzenie ma na siebie zarabiać i tyle, nawet jeśli jest użyte bez powodzenia. Bo w tym samym czasie może obsłużyć inne auto i to z powodzeniem...

    Widać wiesz tyle o nabijaniu klimy co o diagnostyce komputerowej. Każde nabicie klimatyzacji wiąże się z próbą próżniową, która nie jest w 100% pewna. Sprawdzenie szczelności np. azotem to inna usługa. Jeśli podjedziesz do serwisu klimy i każesz nabić, a okaże się nieszczelna, to zapłacisz nie jak za nabicie, ale zapłacisz.

    Ponadto nie podważaj kompetencji pracownika ASO, skoro nie skorzystałeś z jego usług. Niestety, musisz wierzyć na słowo mechanikowi, bo sam nie jesteś mechanikiem, to takie podstawowe prawo świata usług, tak samo jak wierzysz hydraulikowi, który przyjdzie naprawić Ci kran i powie że niestety nie da się naprawić trzeba wymienić, a tez weźmie pieniądze za "interwencje". Jeżeli się zawiedziesz to zmienisz czy to hydraulika, czy mechanika...
    Ostatnio edytowane przez maciek_czer ; 13-06-2011 o 13:21

  2. #12
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek_czer Zobacz post
    Tia, jasne można źle podłączyć Examinera, zwłaszcza w AR166... Zajmuje czas, bo musi zajmować, więc kosztuje, nikt Caritasem nie jest. Mogę zgodzić się tylko że cena powinna być inna (niższa) w przypadku braku połączenia, ale wykonano prace i należy się za to zapłata.
    Jeśli pojedziesz do serwisu na wymianę klocków i serwis ich nie zmieni bo nie będzie mógł odkręcić śruby lub z innej przyczyny to też zapłacisz za "usługę" dajmy na to zdjęcia koła? Bo mechanik wykonał pracę? Ja nie płacę mechanikowi. Nie on wystawia mi fakturę. Mnie interesuje odpowiednie wykonanie usługi. Za to płacę.

    Cytat Napisał maciek_czer Zobacz post
    Widać wiesz tyle o nabijaniu klimy co o diagnostyce komputerowej. Każde nabicie klimatyzacji wiąże się z próbą próżniową, która nie jest w 100% pewna. Sprawdzenie szczelności np. azotem to inna usługa. Jeśli podjedziesz do serwisu klimy i każesz nabić, a okaże się nieszczelna, to zapłacisz nie jak za nabicie, ale zapłacisz.
    Czytaj uważnie i przede wszystkim ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że zapłaciłem tylko za usługę sprawdzania szczelności klimatyzacji.

    Cytat Napisał maciek_czer Zobacz post
    Ponadto nie podważaj kompetencji pracownika ASO, skoro nie skorzystałeś z jego usług. Niestety, musisz wierzyć na słowo mechanikowi, bo sam nie jesteś mechanikiem, to takie podstawowe prawo świata usług, tak samo jak wierzysz hydraulikowi, który przyjdzie naprawić Ci kran i powie że niestety nie da się naprawić trzeba wymienić, a tez weźmie pieniądze za "interwencje". Jeżeli się zawiedziesz to zmienisz czy to hydraulika, czy mechanika...
    Dyplomowanym mechanikiem nie jestem ale wiele rzeczy przy samochodzie robię samodzielnie. Widziałem za to jak wyglądają efekty prac niektórych z dyplomem. Kran potrafię naprawić sobie też sam ;-P
    Ostatnio edytowane przez feecle ; 13-06-2011 o 15:06

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał feecle Zobacz post
    Jeśli pojedziesz do serwisu na wymianę klocków i serwis ich nie zmieni bo nie będzie mógł odkręcić śruby lub z innej przyczyny to też zapłacisz za "usługę" dajmy na to zdjęcia koła? Po mechanik wykonał pracę? Ja nie płacę mechanikowi. Nie on wystawia mi fakturę. Mnie interesuje odpowiednie wykonanie usługi. Za to płacę.
    Jeśli przyjechałbyś do mnie z prośbą o wykonanie usługi wymiany klocków i w połowie roboty okazałoby się to niemożliwe, bo np. próba odkręcenia śruby mocującej zacisk groziłaby jej zerwaniem - to w przypadku rezygnacji z dalszej pracy zapłaciłbyś za usługę - nie pełną stawkę, bo nie została ona dokończona, ale nikt nie jest alfą i omegą, żeby patrząc na samochód stwierdzić, że tu się nie uda, bo się śruba nie odkręci. Podobnie jest w przypadku podłączania się examinerem do centralek. W sytuacji, gdy examiner FABRYCZNY odmawia komunikacji ze sterownikiem - to masz do czynienia z błędem komunikacji - i taka zostaje wydana diagnoza i za taką diagnozę płacisz.

    Cytat Napisał feecle Zobacz post
    Dyplomowanym mechanikiem nie jestem ale wiele rzeczy przy samochodzie robię samodzielnie. Widziałem za to jak wyglądają efekty prac niektórych z dyplomem. Kran potrafię naprawić sobie też sam ;-P
    Wiesz - tylko jest różnica, jeśli do wykonania naprawy używasz klucza 10-ki, kosztującego c.a. 15 PLN i dostępnego w większości sklepów z narzędziami, a koniecznością użycia fabrycznego urządzenia diagnostycznego, którego koszt przekracza 20 tysięcy złotych.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #14
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Jeśli przyjechałbyś do mnie z prośbą o wykonanie usługi wymiany klocków i w połowie roboty okazałoby się to niemożliwe, bo np. próba odkręcenia śruby mocującej zacisk groziłaby jej zerwaniem - to w przypadku rezygnacji z dalszej pracy zapłaciłbyś za usługę - nie pełną stawkę, bo nie została ona dokończona, ale nikt nie jest alfą i omegą, żeby patrząc na samochód stwierdzić, że tu się nie uda, bo się śruba nie odkręci.
    I co napisałbyś na fakturze VAT? Usługa zdjęcia i założenia koła? Jak wyceniłbyś taką usługę, tak z ciekawości? :-)

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Wiesz - tylko jest różnica, jeśli do wykonania naprawy używasz klucza 10-ki, kosztującego c.a. 15 PLN i dostępnego w większości sklepów z narzędziami, a koniecznością użycia fabrycznego urządzenia diagnostycznego, którego koszt przekracza 20 tysięcy złotych.
    Różnica widoczna jest gołym okiem, ale nie rozumiem co sugerujesz?

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    miałem taką sytuację, gdzie podłączano się dwoma komputerami bez sukcesu i nie wzięto ode mnie nic, podziękowałem i odjechałem - i tak to powinno wyglądać, nie wykonano usługi nie ma zapłaty
    To że ktoś próbował i się mu nie udało i tracił czas itp itd to mnie nie obchodzi i nikomu bym nie zapłacił, sam też za próbowanie pieniędzy nie biorę tylko za wykonaną usługę

    (Polakowi hołd się należy)

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Serwis żyje z klientów a nie na odwrót. Serwis powinien więc układać swoje zasady w ten sposób, by zatrzymać klienta.
    Zgadzam się, że podłączenie examinera do auta i wynik "błąd komunikacji" to diagnoza. Została wykonana praca. Są teraz dwa wyjścia:
    1. Serwisant pobiera opłatę za tą jakże szczegółową diagnozę, mówi klientowi "do widzenia", a klient odpowiada "żegnam!"
    2. Serwisant mówi "Dziś nic pan nie płaci. Możemy naprawić ECU, lub niech je pan naprawi w swoim zakresie. Wtedy zapraszamy ponownie. Do widzenia." i czeka aż klient wróci

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Dlatego za niepełną wymianę klocków zapłacił byś na fakturze: Wymiana klocków hamulcowych ilość 0,4 i 40 % ceny wyjściowej. Lub zapłaciłbyś za roboczogodzinę np. demontaż koła 0,1 rbh czyli np 10 zł przy stawce 100 zł/rbh.

    Serwis żyje z klientów dlatego nic za darmo nie robi... ASO ma nie porównywalnie większa kasę z napraw gwarancyjnych bo płaci im FAP, niż z napraw zlecanych i płatnych przez klienta...

    Gdybyś w przypadku braku komunikacji z Examinerem zapytał czy da się to zrobić powiedzieli by pewno że się da i wzięli się za to od ręki, w innej sytuacji zaproszą Cię do kasy i każą zapłacić za wykonaną usługę...

    A wiesz dlaczego? Bo większość serwisów ma dość klienta, który umawia się na robotę, na dzień godzinę i nie przyjeżdża.

  8. #18
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Tylko widzisz ja płacę za usługę odczytania kodów błędów. Nie płacę za usługę sprawdzenia komunikacji z ECU.
    Serwis w przypadku gdy nie może się połączyć z ECU powinien mnie o tym powiadomić i zaproponować usługę diagnozy przyczyny i jej naprawy. Ja wtedy mogę przyjąć taką ofertę i zapłacić większą kwotę albo odmówić i odjechać bez płacenia.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Jak możesz odjechać bez płacenia?????????

    Zlecasz odczytanie błędów ze sterownika (koszt np. 50zł). Examiner nie łączy się z ECU i płacisz za usługę podłączenia (np. 20 zł). I masz diagnozę "brak połączenia ECU z Examinerem" i odjeżdżasz z ASO. Już sam fakt że wiesz coś więcej wart jest tych 20 zł. A sprawdzenie połączenia Examinera z ECU jest jakby częścią usługi "odczytanie błędów z ECU" , no chyba że chcesz aby błędy odczytali bez sprawdzenia połączenia z ECU, na chybił trafił. A stwierdzenie przyczyny braku połączenia też kosztuje kolego... No ale chciałbyś za darmo, tyle że za darmo umarło...
    Ostatnio edytowane przez maciek_czer ; 13-06-2011 o 18:59

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek_czer Zobacz post
    Zlecasz odczytanie błędów ze sterownika (koszt np. 50zł). Examiner nie łączy się z ECU i płacisz za usługę podłączenia (np. 20 zł). I masz diagnozę "brak połączenia ECU z Examinerem" i odjeżdżasz z ASO. Już sam fakt że wiesz coś więcej wart jest tych 20 zł.
    w pełni się zgadzam, ale typowy (niech będzie stereotypowy) polak nie zapłaci tych 20 zł, bo to dla niego ujma na honorze

    woli te same 20 zł przeznaczyć później na piwo czy inne zbędne rzeczy ze spożywczego, gdyż to dla niego ważniejsze niż uszanowanie pracy innego człowieka
    Ostatnio edytowane przez HyenaHF ; 13-06-2011 o 19:09

Podobne wątki

  1. 4c w Lublinie
    Utworzone przez August w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 15:44
  2. Nie polecam ASO Autobial w Lublinie - ciąg dalszy
    Utworzone przez feecle w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 22:16
  3. 156 v6 w lublinie
    Utworzone przez tdz77 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 09:25
  4. Spotkanie w Lublinie
    Utworzone przez dominik156 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 15:40
  5. Serwis w Lublinie
    Utworzone przez cronosik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory